fbpx
blog

Równanie trygonometryczne. Matura rozszerzona. [VIDEO]

Anna Zalewska

Absolwentka matematyki na Politechnice Śląskiej.
Korepetytor z 12-letnim doświadczeniem. Trener i wykładowca na Uniwersytecie Śląskim Maturzystów przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Certyfikowany nauczyciel MathRiders.
Mieszka w Chorzowie. Jest ratownikiem wodnym i członkiem Zarządu Oddziału Miejskiego WOPR. Lubi piec ciasta, ciasteczka, torty i przygotowywać różne słodkości.


Oto fragment ostatniej już – czwartej lekcji “Trygonometria” z NOWEGO, własnie utworzonego Kursu eTrapez skierowanego do maturzystów z matematyki – Matura Rozszerzona część 2.

Zadanie: “Rozwiąż równanie trygonometryczne sinx*cos2x+sinx=3(sinx)^2 w przedziale [0, 2pi].

 

Na tym filmiku pokazuję jak się zabrać za tego typu równanie trygonometryczne. Ważne są dwie kwestie:

—> by mieć te same kąty

—> by mieć jak najmniej “rożnych” funkcji

Spam zobacz jak tłumaczę rozwiązywanie tego typu równań. I jak łatwo odczytać wszystkie potrzebne wartości z wykresu, zamiast kuć na pamięć np. wzory redukcyjne. 

 

Kurs Matura Rozszerzona jest już w sprzedaży za 39 zł 🙂 Zawiera tematy: Funkcje, Rachunek Różniczkowy, Ciągi, Trygonometria.

Lekcja nr 5 (pierwsza z tego Kursu) jest dostępna ZA DARMO!!! po rejestracji konta na Akademii.

 

Zapraszamy: https://etrapez.pl/produkt/kurs-matura-rozszerzona-czesc-2-autor-anna-zalewska/

 

Bestsellery

Kurs Mechanika - Statyka

Studia / Autor: mgr inż. Adam Kasprzak

39,00 

Kurs Statystyka

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Kurs Mechanika - Kinematyka

Studia / Autor: mgr inż. Adam Kasprzak

39,00 

Kurs Macierze

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Zobacz wszystkie Kursy eTrapez

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Administratorem danych osobowych podanych w tym formularzu jest eTrapez Usługi Edukacyjne E-Learning Krystian Karczyński. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce Prywatności.