fbpx

Black Weekend + Cyber Monday! Wszystkie produkty -30%

blog

Równanie trygonometryczne. Matura rozszerzona. [VIDEO]

Anna Zalewska

Absolwentka matematyki na Politechnice Śląskiej.
Korepetytor z 12-letnim doświadczeniem. Trener i wykładowca na Uniwersytecie Śląskim Maturzystów przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Certyfikowany nauczyciel MathRiders.
Mieszka w Chorzowie. Jest ratownikiem wodnym i członkiem Zarządu Oddziału Miejskiego WOPR. Lubi piec ciasta, ciasteczka, torty i przygotowywać różne słodkości.


Oto fragment ostatniej już – czwartej lekcji “Trygonometria” z NOWEGO, własnie utworzonego Kursu eTrapez skierowanego do maturzystów z matematyki – Matura Rozszerzona część 2.

Zadanie: “Rozwiąż równanie trygonometryczne sinx*cos2x+sinx=3(sinx)^2 w przedziale [0, 2pi].

 

Na tym filmiku pokazuję jak się zabrać za tego typu równanie trygonometryczne. Ważne są dwie kwestie:

—> by mieć te same kąty

—> by mieć jak najmniej “rożnych” funkcji

Spam zobacz jak tłumaczę rozwiązywanie tego typu równań. I jak łatwo odczytać wszystkie potrzebne wartości z wykresu, zamiast kuć na pamięć np. wzory redukcyjne. 

 

Kurs Matura Rozszerzona jest już w sprzedaży za 39 zł 🙂 Zawiera tematy: Funkcje, Rachunek Różniczkowy, Ciągi, Trygonometria.

Lekcja nr 5 (pierwsza z tego Kursu) jest dostępna ZA DARMO!!! po rejestracji konta na Akademii.

 

Zapraszamy: https://etrapez.pl/produkt/kurs-matura-rozszerzona-czesc-2-autor-anna-zalewska/

 

Jedna z wielu opinii o naszych Kursach...

Zakupiłem cały pakiet kursów mimo, że już dobijam do wieku emerytalnego i jestem po studiach technicznych. Nie znaczy to jednak , że zainteresowanie matematyką osłabło. Wręcz przeciwnie! Jestem w trakcie ich „konsumowania”. Mogę stwierdzić jedno – to co robicie jest fantastyczne. Pomoc dla wszystkich, czy to uczniów szkół ponadpodstawowych czy też dla studentów. To nie są pieniądze wyrzucone w błoto!

Aleksander M.

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Adres email nie będzie dostępny publicznie. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Dane osobowe zawarte w komentarzu i podpisie traktujemy zgodnie z naszą polityką prywatności.