fbpx

O nas

Zapomnij o problemach z matematyką

Martwisz się, czy dasz sobie radę z matematyką w szkole średniej lub na studiach?

Nasze czasy charakteryzuje coś zupełnie wyjątkowego w historii człowieka. Jest to szybkość zmian w rzeczywistości wokół nas. Zmiany dotyczą każdych aspektów naszego życia – technologii, systemów społecznych i politycznych, etyki, gospodarki, muzyki. Życie każdego pokolenia jest radykalnie odmienne od pokolenia poprzedniego.

Wiek XXI będzie także wiekiem zmian w edukacji. Wielki skok technologiczny w dziedzinie informatyki i systematyczna rozbudowa infrastruktury Internetu umożliwił powstanie nowych i skutecznych metod nauki.

Dzięki tym nowym rozwiązaniom, możesz uczyć się już teraz szybciej, ciekawiej i wygodniej niż studenci 20, a nawet 10 lat temu. Wystarczy tylko wyciągnąć po nie rękę.

wspólne zdjęcie etrapez

Dlatego właśnie jesteśmy tutaj. Jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci:

 • uczyć się w komfortowych warunkach (choćby i w wannie), kiedy jest Ci wygodnie
 • bez stresu pozaliczać egzaminy w pierwszym terminie
 • zrozumieć, jaką wartość i sens ma Twoja praca i wysiłek włożony w matematykę
 • spotkać ludzi takich jak Ty, którzy bardzo cenią Swoją własną edukację


 zdjęcie Krystian Karczyński

mgr Krystian Karczyński

Założyciel i szef serwisu eTrapez.

Absolwent Matematyki na Politechnice Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca pierwszych Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.

Krystian jest także autorem artykułów i darmowych materiałów dla studentów na Blogu eTrapez. Uczestniczy w spotkaniach ze studentami na różnych Uczelniach.

Mieszka w Szczecinie. Lubi spacery po lesie, plażowanie i kajaki.

Materiały w mediach:


zdjęcie Joanna Grochowska

mgr Joanna Grochowska

Kierownik Działu Nauczania eTrapez.

Absolwentka Matematyki Finansowej oraz Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie w Białymstoku. Doświadczony korepetytor w zakresie przedmiotów matematycznych i ekonomicznych. Z eTrapez związana od 2015 roku.

Asia jest autorką Kursu Ekonometria eTrapez, artykułów na blogu, a także materiałów edukacyjnych na Youtube i Facebooku. Nadzoruje tworzenie nowych Kursów, a także komentarze na Blogu eTrapez oraz w social media.

Mieszka w Białymstoku. Uwielbia podróżować i chodzić po górach. Lubi spotkania z przyjaciółmi, eksperymenty w kuchni oraz siatkówkę.


zdjęcie Jan Rychlewski

Jan Rychlewski

Kierownik Działu Marketingu eTrapez.

Student Zarządzania na Akademii Finansów i Biznesu w Warszawie. Certyfikowany specjalista Google Ads oraz Facebook Ads. Większość życia spędza w excel’u oraz photoshop’ie. Z eTrapez związany od 2020 roku.

Janek zajmuje się szeroko pojętym marketingiem w eTrapez, między innymi prowadząc kampanie reklamowe oraz profile firmowe w social media.

Mieszka w Warszawie. Lubi spływy kajakowe, górskie wędrówki i książki publicystyczne.


zdjęcie Kamil Kamieniarz

inż. Kamil Kamieniarz

Kierownik Działu IT eTrapez.

Absolwent Informatyki w Zarządzaniu na PWSZ w Lesznie. Z eTrapez związany od 2022 roku.

Kamil zajmuje się działaniem w eTrapez od strony informatycznej, między innymi zarządzaniem stroną, programowaniem oraz nadzorowaniem cyberbezpieczeństwa.

Mieszka w Grotnikach. Uwielbia koty, gry planszowe i grzybobranie.


zdjęcie Anna Zalewska

mgr inż. Anna Zalewska

Autorka Kursów.

Absolwentka Matematyki na Politechnice Śląskiej.

Nauczyciel matematyki, korepetytor z kilkunastoletnim doświadczeniem. Dawniej Trener i wykładowca na Uniwersytecie Śląskim Maturzystów przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Certyfikowany nauczyciel MathRiders. Z eTrapez związana od 2016 roku.

Ania jest autorką Kursów eTrapez przeznaczonych dla szkół średnich, a także innych materiałów na Blogu i YouTube.

Mieszka w Chorzowie. Lubi piec ciasta, ciasteczka, torty i przygotowywać różne słodkości.


Adam Kasprzak zdjęcie

mgr inż. Adam Kasprzak

Autor Kursów.

Absolwent Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Wrocławskiej pracujący w zawodzie.

Doświadczony korepetytor przedmiotów ścisłych i technicznych. Obecnie doktorant na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, nominowany w konkursie Młode Talenty 2019. Z eTrapez związany od 2022 roku.

Adam jest autorem Kursów eTrapez z fizyki.

Mieszka we Wrocławiu. Miłośnik kotów, krótkich spodenek oraz dalszych podróży swoją Dacią zamiast kampera [LINK]. Wolny czas poświęca na rozwój naukowy i dłuższe spacery.


Kuba Podkalicki

Programista aplikacji Interaktywne Zadanie Domowe. 

Absolwent Astronomii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Programista z zamiłowaniem do matematyki i fizyki. Z eTrapez związany od 2022 roku.

Kuba zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych z wykorzystaniem systemów obliczeń symbolicznych jak Wolfram Language / Mathematica.

Mieszka w Sarzynie. Uwielbia astrofizykę, jazdę na nartach i muzykę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Administratorem danych osobowych podanych w tym formularzu jest eTrapez Usługi Edukacyjne E-Learning Krystian Karczyński. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce Prywatności.


 1. pisze:

  Nie wiem kiedy ostatnio uśmiechałem się podczas nauki matematyki :). Treści w kursie oraz sposób prowadzenia przez kolejne zadania jest bardzo zrozumiały i przejrzysty. Kurs pomógł mi znacząco podnieść swój poziom matematyki na studiach, co sprawiło zadowalające wyniki na kolokwiach. Dziękuję!

 2. Ania pisze:

  eTrapez to niezwykle wartościowa platforma edukacyjna, która zasługuje na pełne uznanie. Moje doświadczenia z nią były niezmiernie pozytywne, i chciałbym podzielić się kilkoma aspektami, które sprawiają, że jest to znakomite narzędzie do nauki matematyki.
  Po pierwsze, eTrapez oferuje obszerny zestaw wideotutoriali, które są nie tylko merytorycznie bogate, ale także świetnie dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Tłumaczenia są klarowne, a prowadzący potrafią przedstawić nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia w sposób zrozumiały. To nieocenione wsparcie dla tych, którzy chcą zgłębić matematykę na różnych poziomach trudności.
  Dodatkowo, różnorodność dostępnych materiałów w eTrapez pozwala na elastyczne dostosowanie nauki do własnych potrzeb. Bez względu na to, czy jesteś uczniem szkoły podstawowej, średniej czy studentem, znajdziesz tutaj materiały dostosowane do swojego poziomu zaawansowania. To sprawia, że platforma ta jest uniwersalnym narzędziem, które może służyć jako solidne wsparcie w każdym etapie nauki matematyki.
  Kolejnym atutem eTrapez jest interaktywność. Możliwość zadawania pytań, rozwiązywania interaktywnych zadań czy uczestniczenia w testach pozwala uczniom aktywnie angażować się w proces nauki. To nie tylko zwiększa zaangażowanie, ale także umożliwia skuteczniejsze utrwalanie wiedzy.
  Ogólnie rzecz biorąc, eTrapez to nie tylko narzędzie do nauki matematyki, ale także inspirująca platforma, która sprawia, że matematyka staje się fascynującym wyzwaniem. Gorąco polecam eTrapez wszystkim, którzy pragną efektywnie rozwijać swoje umiejętności matematyczne w sposób nowoczesny, przystępny i dostosowany do indywidualnych potrzeb.

 3. pisze:

  Panie Krystianie, jest Pan wielkim człowiekiem. Pana styl prowadzenia kursów jest fantastyczny i rozumiem cokolwiek z matematyki tylko dzięki Panu.

 4. pisze:

  Dzień dobry, zastanawiam się nad zakupieniem kursu z Ekonometrii, jednak mój przedmiot odbywa się w pełni zdalnie, stąd pytanie czy kurs pomoże mi zrozumieć całość i przełożyć ją na warunki Excela?

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Dzień dobry,
   mam nadzieję, że pomoże jak najbardziej 🙂 Jednak to zależy od rozkładu materiału jaki macie. Mój Kurs skupia się na głównie na modelowaniu ekonometrycznym. Na niektórych uczelniach omawiane jest to przez cały semestr, na innych przez kilka zajęć.
   Zerknij proszę na stronę online. Tam znajdziesz spis treści każdej Lekcji. Możesz porównać ze swoim sylabusem.
   https://online.etrapez.pl/kurs/kurs-ekonometria/
   W Kursie pokazuję również jak dane zagadnienia obliczać w Excelu. 🙂
   Pozdrawiam, Asia

 5. pisze:

  Dzień dobry, zakupiłem u Państwa kursy, ale nie zauważyłem, że ma ograniczony czas aktywności. Przez to nie pobrałem plików na komputer. Czy w takiej sytuacji można liczyć na Państwa pomoc? Kursy zakupiłem dla dzieci, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Dzień dobry,
   oczywiście, nie ma problemu. Przedłużyłam ważność linków o kolejny rok. Przesłałam je jeszcze raz na maila.

   Dostęp do Kursów Online jest na stronie https://online.etrapez.pl/moje-kursy/
   lub poprzez wybranie z menu Moje Kursy -> Online

   Linki do pobrania są również dostępne po zalogowaniu w tym miejscu: https://etrapez.pl/ustawienia-konta/downloads/
   Moje Kursy -> Do pobrania

   Powodzenia w nauce 🙂

   Pozdrawiam
   Asia

 6. pisze:

  Gdy zakupie pakiet na studia za 159 zł to jest on aktywny na miesiąc ?

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Dzień dobry, nie, dostęp online jest bezterminowy, a linki do ściągnięcia Kursów na twardy dysk wygasają po roku.

 7. pisze:

  Witam mam pytanie o co chodzi że na komputerze kurs z matematyki podstawowej jest za 59 zł a w aplikacji google za 39 po czym z rabatem 29? W dodatku aplikacja jest w języku angielskim. Czy jeśli zakupie kurs w aplikacji bo jest taniej to bedzie on w języku polskim?

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Mała awaria przy testowaniu mobilnej. Przepraszamy.

 8. sky pisze:

  Czy zakupujac ten kurs
  https://etrapez.pl/produkt/kurs-matura-podstawowa-formula-2023-i-2015/
  Dostaje najświeższe informacje?
  Czy filmy działają? prawidłowo, bo niektóre tam nie funkcjonują na powyższej stronie, a niektóre sie nie ładują. Wiec chcialbym wiedziec jak to bedzie po zakupie.
  Czy nie problemu z logowaniem i dostępnoscia strony?
  Czy materiał nagrywany był więcej niż 3 lata temu?

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Dzień dobry,

   ten Kurs zaczęliśmy nagrywać w 2018 roku i nagrywaliśmy przez kilka lat, ale rok temu dokładnie go remontowaliśmy, żeby przystosować do wymogów nowej matury w 2023 roku. Zawiera najnowsze, uaktualnione rok temu informacje.

   Przepraszam za ten niedziałający filmik demonstracyjny, poprawiłem link i już powinno działać. Oczywiście w Kursie wszystko jest w porządku, do tej pory kupiło go ponad 9000 osób 🙂

 9. pisze:

  Dzień dobry, wygasł mi link do kursu równania różniczkowe. Można by prosić o jego odnowienie?

  1. pisze:

   Dzień dobry, przedłużyłem ważność linków o kolejny rok (do czerwca 2024 roku).
   Przesłałem również przed chwilą do Pani maila z aktywnymi linkami.

 10. pisze:

  Dzień dobry, czy są w stanie Państwo określić ile potrwa awaria (nie można zobaczyć żadnego kursu) ?

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Dzień dobry, w ciągu godziny powinny już się pojawiać pierwsze filmiki, myślę, że w ciągu 1 dnia wszystko wróci do normy. Przepraszam!

 11. pisze:

  Dzień dobry, wygasły mi linki do kursów. Nie zauważyłam tej informacji, że link do kursów wygasa po roku. Proszę o odnowienie linku (widziałam, że już Państwo pomagaliście w podobnych przypadkach). Pozdrawiam

  1. pisze:

   Dzień dobry,
   problem został rozwiązany.
   Wszelkie informacje zostały przesłane w wiadomości email 🙂

 12. pisze:

  dziękuję z całego serca, przed zakupieniem kursu. naprawdę nie wiedziałem co jest pięć, ale Pan Krystian Karczyński pomógł mi zaliczyć semestr z matematyki. Wielki szacun i ukłon Panie Krystianie!

 13. Julia Bud pisze:

  Dzień dobry , 19 lutego zakupiłam kurs z matematyki rozszerzonej do matury dostałam linki ale nie działają a gdy ściągam folder pisze że jest on pusty

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Przepraszam za problem. Spowodowany jest wielkością plików do ściągnięcia. Na tej stronie znajdzie Pani kilka porad, co można zrobić:

   https://etrapez.pl/pomoc/

   Prosimy o dalszy kontakt, jeżeli nie będzie działać.

 14. Patrycja Owoc pisze:

  witam proszę o kontakt email zakupiłam 2 dni temu kurs i linki nie działają nie mogę Z nich skorzystać

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Zgadaliśmy się już na Instagramie, mam nadzieję, że udało się rozwiązać problem.

 15. pisze:

  Dzień dobry ,zakupiłam pakiet kursów. Dostałam na maila lekcje wraz z linkami alternatywnymi ,niestety od jakiegoś czasu nie mogę wchodzić już w te linki ,choć w mailu jest zapisane ,że linki nigdy nie wygasają. Czy zostałam oszukana?

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Przepraszamy najmocniej za kłopot. Jakiś czas temu zmienialiśmy serwery, jednak nie wszystko udało się poprawnie przenieść, stąd niektóre linki przestały działać.

   Dodatkowo jakiś czas temu ze względu na nadużycia wprowadziliśmy ograniczenie czasowe. Linki są ważne przez rok. Jeśli później będzie potrzebowała Pani ponownie coś pobrać wystarczy się do nas zgłosić mailowo. Przedłużymy ich ważność. 🙂

   Linki do pobrania są dostępne po zalogowaniu w tym miejscu: https://etrapez.pl/ustawienia-konta/downloads/

   Owocnej nauki 🙂

 16. pisze:

  Witam, czy w kursie statystyka jest tez materiał ze statystyki matematycznej?

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Tak, jak najbardziej Kurs Statystyka obejmuje statystykę matematyczną. Polecam zwłaszcza Lekcje 2-5.

   Na stronie online znajdziesz dokładny spis treści każdej Lekcji:
   https://online.etrapez.pl/kurs/kurs-statystyka/

 17. Zuzanna, 19 lat pisze:

  Z matematyką radzę sobie nieźle, lecz rozszerzenie w liceum trochę mnie zagięło. Przed maturą kupiłam zestaw kursów przygotowawczych do egzaminu dojrzałości. Całego nie zdążyłam przerobić, ale mimo to dzięki eTrapez poradziłam sobie i wyciągnęłam niezły wynik (jak na krótki czas przygotowania) z rozszerzenia o którym bym tylko mogła pomarzyć. Sam głos p. Anny Zalewskiej zapraszał do wspólnego rozwiązywania zadań, jej sposób tłumaczenia trafił do mnie. Bez większego zastanowienia kupiłam zestaw kursów na studia- wiem że i teraz coś z tego wyniosę. POLECAM!!!!!

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Dziękujemy za miłe słowa! 🙂

   Będzie nam niezmiernie miło za dodanie opinii także na stronie produktu (zakładka “opinie”):

   https://etrapez.pl/produkt/wszystkie-kursy-etrapez-do-szkoly-sredniej/

   lub

   https://etrapez.pl/produkt/kurs-matura-rozszerzona-formula-2023-i-2015/

   Pozdrawiamy i życzymy powodzenia na studiach! 😀

 18. Łukasz P pisze:

  Witam. w Którym kursie jest rozdział poświęcony zagadnieniu jakim jest Silnia?

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Takiego typowego zadania wprost odnośnie silni nie mamy…
   Raczej znajdą się pojedyncze zadania w wybranych Lekcjach:
   – Kurs Granice – Lekcja 1
   – Kurs Szeregi – Lekcja 2
   – Kurs Rekurencje, Notacja O… – Lekcja 1
   – Kurs Logika – Lekcja 6
   – Kurs Matura Rozszerzona – Lekcja 1, 6, 7

   https://online.etrapez.pl/page/2/?s=silnia

 19. pisze:

  W testach do lekcji zamiast odpowiedzi znajdują się znaczniki z html’a, poza tym tematy bardzo fajnie wytłumaczone 😉

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Dziękujemy 🙂 Odnośnie tej awarii z testami, tak, były błędy z wyświetleniem formuł. Teraz powinno być w porządku. Jeśli zauważysz gdzieś jeszcze nieprawidłowości, prosimy o wiadomość w której dokładnie Lekcji 🙂

 20. pisze:

  Uwaga do kursu elementy kombinatoryki cz. 1, zadanie po prostu zostało źle rozwiązane.
  Krystian zanim przejdziesz do dalszej części komentarza przeanalizuj zadanie jeszcze raz i sam odpowiedz sobie czemu zadanie
  Jak można podzielić chłopców na 2 drużyny zrobiłeś źle …  Teraz mała wskazówka, a gdyby zadanie brzmiało tak:
  Jak można podzielić 11 chłopców na 2 drużyny?
  Mam nadzieję, że czytanie dalej komentarza to czysta formalność 😉
  Jeśli jednak byłoby inaczej przescrolluj w dół.
  Odpowiedź: W zadaniu nikt nic nie wspomniał o tym, że mają być podzieleni równo 😉

  PS. W algebrze swoją drogą wbrew temu co uczysz profesor wymaga wszystko(co się da oczywiście) rozwiązywać Gaussem, ale to akurat ze względu na specyfikę studiów.

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Chodzi o to, że powinienem dodać, że drużyny powinny mieć po tyle samo zawodników, tak?

   Kurs Macierze kręciłem 14 lat temu, możesz przypomnieć, co ja tam powiedziałem nie tak? Że profesorowie nie wymagają stosowania metody Gaussa – Jordana, a Twój akurat wymaga?

  2. pisze:

   Tak dokładnie to zmienia znacznie postać rzeczy bo tak samo rozwiązane na kolosie byłoby po prostu źle.
   Tak mój akurat wymaga rozwiązywania wszystkiego metodą Gaussa ale, że jestem na informatyce i w ten sposób przeliczają to komputery to rozumiem, że po prostu ze względu na kierunek mam takie utrudnienie.

  3. Krystian Karczyński pisze:

   1. No tak, dzięki za korektę.

   2. Ale chodzi o metodę Gaussa, czy Gaussa-Jordana? Bo to nie to samo 🙂 W Kursie pokazuję metodę Gaussa, a metodę Gaussa-Jordana mam tutaj na Blogu.

   Oczywiście wiem, że to nazewnictwo nie jest jednoznaczne.

 21. Iga pisze:

  Dzień dobry, 
  Posiadam problem z jednym zadaniem z kombinatoryki, czy mogłabym uzyskać u Państwa pomoc? 

 22. Artur pisze:

  Dzień dobry, mam 3 zadania z ekonometrii których nie rozumiem. Mógłbym prosić o e-mail Pani Joanny w celu kontaktu i sprecyzowania pomocy? Pozdrawiam.

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Proszę napisać na naszą ogólną skrzynkę: kontakt@etrapez.pl
   Postaram się odpowiedzieć 🙂

 23. pisze:

  Czy kurs z macierzy zawiera tematy związane z jądrem i obrazem?

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Dzień dobry, niestety nie, nie mamy w naszej ofercie typowego Kursu z Algebry, w którym omówione byłyby te zagadnienia. 

   Dokładny spis treści Kursu Macierze można znaleźć na naszej stronie online: 

   https://online.etrapez.pl/kurs/kurs-macierze/

 24. Tomek pisze:

  Nie wiem kto i po co wymyślił matematykę, ale fajnie, że jest ktoś kto potrafi ją wytłumaczyć! Pozdrawiam serdecznie!

 25. Maria pisze:

  Dzień dobry, chciałam bardzo podziękować za pańskie kursy, które są dla mnie wybawieniem. Jestem po maturze podstawowej z matematyki, studiuje na Politechnice Warszawskiej, gdzie od razu wymagają ode mnie znajomości matematyki co najmniej rozszerzonej. Myślałam, że nie dam rady, ale dzięki tym kursom matematyka wydaje mi się dosyć prosta i możliwa do nauczenia się! Kolokwium z macierzy napisane 10/10 dzięki pańskim kursom, a to dopiero początek mojej przygody z kursami! Jeszcze raz dziękuję, za kursy naprawdę kawał dobrej roboty☺️

  1. Krystian pisze:

   A dziękuję również za miłe słowa, cieszę się, że Kursy się przydają i powodzenia 🙂

 26. pisze:

  Witam, 
  wykupiłem pakiet jakiś już czas temu i nie mam dostępu do moich materiałów, które wykupiłem i były 

  1. Joanna Grochowska pisze:
   Dzień dobry,
   przepraszamy za kłopot. Przesłałam niedawno na Pana maila wiadomość z zamówieniem i aktualnymi linkami do pobrania Kursów. 
    
   Podpięłam także tamto zamówienie pod Pana konto na naszej stronie. 
   Proszę się zalogować i wejść w: 
    Zakładkę “Moje Kursy”  
   LUB
    Moje konto –> Pliki do pobrania
   Powinny pojawić się linki do pobrania Kursów.
    
   Może też Pan oglądać kupione Kursy online: https://online.etrapez.pl/kursy/     
    

   Powodzenia w nauce 🙂  

   Pozdrawiam, Asia 
 27. pisze:

  Bardzo dobry serwis, świetne materiały do powtórki materiałów i przygotowań do egzaminów na każdym poziomie!!!
  Serdecznie polecam i bardzo rekomenduje w szczególności korzystałam z materiałów do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz analizy oraz algebry.
  Pozdrawiam wszystkich którzy tworzą materiały w tym serwisie, dziękuje za dostęp do bardzo wartościowej wiedzy

 28. Andrzej pisze:

  Kiedy nowe kursy (z innych działów matematyki ale nie tylko)??

 29. pawel pisze:

  Czy jest mozliwosc odtwarzania materialow wideo w wyzszych predkosciach? np. 1.5x

 30. Kasia pisze:

  Niech Pan zrobi kurs z sieciami! Grafy mi bardzo pomogły 🙂

 31. pisze:

  Lubię kiedy materiał jest logicznie poukładany… To co można powiedzieć o tych kursach, to że są bardzo dobrze przygotowane

 32. Przemyslaw pisze:

  Korzystalem z Pana kursow jeszcze w 2013 roku, bardzo milo widziec ze tak swietnie Pan prosperuje! Chyba kupie kolejny kurs dla odswiezenia sobie wiadomosci z matmy 😀 Pozdrawiam serdecznie!

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Również pozdrawiam, dzięki.

 33. Student pisze:

  Przydałby się kurs dotyczący przestrzeni liniowych na studiach. Podprzestrzeń liniową, baza przestrzeni itd
  Cały rok tego nie rozumie, a prowadzący się udział i po wykładzie dał nam zadania i nikt nic z tego nie rozumie.

 34. Tomasz pisze:

  Świetnie zrobione kursy i przekraczają nawet programy na niektórych uczelniach.

  Chociaż wciąż żałuję, że wyrzucili całki z programu liceum.

 35. Ala pisze:

  Ja też polecam, tutaj widziałam fajny wątek odnośnie nauki . Według mnie duża pomoc na studiach i ratuje sytuacje 🙂https://forumnauka.pl/nauka-przedmiotow-scislych/etrapez/

   

 36. Przemysław Mucha pisze:

  Coś niesamowitego, Pan Krystian wprowadził istną rewolucję, jeśli chodzi o naukę matematyki. Niby materiał jest ten sam, ale tu chodzi o formę przekazywania i nauki tej wiedzy czyli kursy multimedialne, dużo przyjemniejsze niż książki. Sposób mówienia również jest jak najbardziej w porządku, mówi jak “do kolegi”, dużo uproszczeń, wszystko w miarę klarownie.

  Jedyny minusik to może fakt, że niektóre bardziej nietypowe tematy nie zostały ujęte w kursach, albo to że przedstawiane zadania bywają zbyt proste w stosunku do wymagań niektórych uczelni np technicznych.

  Podsumowując, polecam mega!

 37. Jerzy Nowaczyk pisze:

  Całe swoje życie (+74), poczynając od lat szkolnych, używałem określenia ‘Dzielić PRZEZ”. Przecież licznik dzieli się PRZEZ mianownik a nie licznik dzieli się NA mianownik. W pokazach rozwiązań regularnie pojawia się określenie “NA”. U swojego wnuka to tępie bezlitośnia a Wam zwracam tylko uwagę na używaną polszczyznę przez młodzież. Poza tą drobnostką super przejrzyste rozwiązania. Brawo.

 38. Przede wszystkim chciałabym wyrazić wielkie uznanie dla tego co Pan stworzył – kurs etrapez był dla mnie bezcenny w trakcie studiów:) A mam pytanie z dziedziny biznesowej, w jaki sposób pilnuje Pan żeby nie rozprzestrzeniano owoców pańskiej pracy poza oficjalną stroną? Tworzę stronę \internetową dla trenerki personalnej i ona zamierza sprzedawać video z ćwiczeniami – więc niejako podobny problem staje przed nią i pomyślałam, że nie zaszkodzi zasięgnąć rady kogoś znacznie bardziej doświadczonego w temacie, tym bardziej że jak wiadomo, studenci potrafią stanać na głowie, żeby zaoszczędzić:)

 39. pisze:

  Najlepszy w swoim fachu! 🙂

 40. Krystian Karczyński pisze:

  Witam

  Pytanie 1: Tak, tak, oczywiście pokazuję jak radzić sobie z szeregami liczbowymi bez całek. Całki są tam właściwie potrzebne tylko do jednej Lekcji, wszystko inne można robić bez całek.

  Pytanie 2: Jasne, można liczyć bez całek. Całki są potrzebne do niektórych przykładów tylko. Jeśli na zajęciach nie mieliście całek, na pewno nie będą od Was wymagać tych przykładów.

 41. Michał pisze:

  Witam, mam pytanie

  W tym filmie w 4:00 rozwiązuje pan szeregi za pomocą zagadnień z całek. W tym problem, że u mnie w tydzień został przerobiony materiał z granic (1 wykład i 1 ćwiczenia), a na drugich zajęciach mamy już szeregi liczbowe. Czy przedstawia pan w swoich lekcjach jak postępować z szeregami tylko za pomocą metod z całek? U nas na wykładach profesorowie robią to inaczej nie wykorzystując ich i zastanawiam się czy przedstawia to pan również bez całek, ponieważ póki co są mi one zbędne..
  Drugie pytanie to czy mogę robić tą metodą z całkami, gdy ich nie przerobiłem? Dam radę czy są one niezbędne do nauki pana sposobem?

 42. Krystian Karczyński pisze:

  @Szymon Jasne, będzie dobrze. Na spokojnie sobie zaplanuj, ile czasu i kiedy poświęcasz na robienie matematyki. Potem po prostu zacznij robić przykłady z Kursów. Jak będziesz czuł, że Ci idzie, nabierzesz pewności siebie i pójdzie z górki.

 43. Szymon pisze:

  Dzień dobry, mam takie pytanie. Maturę ledwo zdałem, jestem na kierunku ekonomicznym gdzie jest matematyka w pierwszym semestrze. Wygląda na chwilę obecną bardzo ciężko, nawet te funkcje i nierówności jako przypomnienie mnie przerażają. Patrzę na to z przerażeniem. Mam szansę nadrobić z eTrapez, aby to chociaż zaliczyć? Jestem matematycznym tłumanem…

 44. Matematikon pisze:

  Świetna robota 🙂

 45. Pawel.Zajac pisze:

  Cześć,

  dzięki wielkie za to co robicie przerobiłem już kilka kursów Krystiana (granice, pochodne, całki itd.) i są naprawdę prowadzone na świetnym poziomie. Wszystko zrozumiałe. Wystarczy raz obejrzeć zrobić zadanie domowe i matematyka na studiach nie będzie sprawiać problemów. Teraz przede mną na studiach niezbyt łatwa ekonometria ale z kursami na etrapiezie jestem o nią spokojny.

   

  PS. U Krystiana wkradł się mały błąd w odpowiedziach w kursie Całki nieoznaczone lekcja 4 w przykładzie 8. Prawidłowy wynik to 1 over 16 x squared \left parenthesis x squared minus 1 \right parenthesis to the power of 8 minus 1 over 144 \left parenthesis x squared minus 1 \right parenthesis to the power of 9

 46. Ola pisze:

  Bardzo dziękuję za pomoc w zaliczeniu matematyki na studiach. Dzięki Panu udało mi się zrozumieć wymagany materiał, co wydawało mi się niemożliwe.
  Pozdrawiam

  1. Dziękuję i pozdrawiam.

 47. Artur F pisze:

  Panie Krystianie, właśnie jestem po zdanym, na ocenę dobrą, egzaminie z geometrii analitycznej. Dziękuję za ten kurs jak też za metriały z analizy które także pomogły mi przypomnieć sobie i zdać jej zakres. Przekazuje Pan materiał w sposób uporządkowany, drobiazgowy, metodyczny i z poczuciem humoru. Panu po prostu zależy na tym żeby odbiorca miał sukces a sposób w jaki przekazuje Pan wiedzę dodaje pewności siebie co jest bardzo ważne. Dzięki temu na dzisiejszym zadaniu wyratowałem się z “podkręconej piłki”.

  1. Dziękuję i gratuluję!

 48. Anastazja pisze:

  Witam serdecznie,

   

  chciałam dzisiaj  kupić paczkę pochodnych, jednak omyłkowo zakupiłam całą paczuchę(139zł), a takiej nie potrzebuję, ponieważ jestem jeszcze w liceum!

   

  Co zrobić żeby zmienić takie zamówienie!!? Pieniądze chciałem przeznaczyć na studniówkę i nie mam jeszcze 18 lat, proszę o pomoc!!

  1. Witam!

   Proszę napisać do nas na nasz adres mailowy: akademia@etrapez.pl z opisaniem sytuacji i wskazaniem, na jakiego maila było wysłane zamówienie. Sprawdzimy w systemie i myślę, że nie będzie problemów z zamianą ?

 49. Katarzyna Poluga pisze:

  Witam, wykupiłam u państwa całą paczkę  kursu etrapez, ale tylko niektóre lekcje pobrałam z maila, niestety nie mogę odnaleźć maila z linakami do pobrania kursów jedynie mam ten z fakturą, czy jest opcja żebyście wysłali mi brakujące kursy ? Katarzyna Poluga

  1. Oczywiście że jest 🙂

   Proszę napisać do nas wiadomość na adres: akademia@etrapez.pl , podając maila na którego było składane zamówienie. Pomożemy 🙂

 50. J pisze:

  Dziękuję za włożony wysiłek i pomysł!. Jestem studentką I roku, trafiłam na matematykę  z szaloną Panią Profesor (poziom)  a jestem po podstawie. Po pierwszych fragmentach video zrezygnowałam. Wróciłam jednak i teraz wiem że wydaje się być zbyt długo i “łatwo” a jest rzetelnie i dogłębnie. Zadania domowe, wskazanie najważniejszych rzeczy i ustytematyzowanie – to dostaję.  Początkujący zacznie praktykować i myśleć sam, a będący na fali coraz bardziej i rzetelniej pojmować matematykę. J.

 51. Karolina pisze:

  Dzień dobry! Jestem wielką fanką Państwa kursów, przerobiłam ich kilka i jestem z nich bardzo zadowolona. Czy planują Państwo kurs o szeregach czasowych? To temat, który wiecznie przedstawiany jest w sposób niezwykle zawiły. Pozdrawiam 🙂

  1. Dzień dobry

   Cały Kurs to na pewno nie, ale mamy je trochę omówione w moim Kursie Statystyki, na ostatniej, siódmej Lekcji.

  2. Witam 🙂

   Jeśli chodzi o szeregi czasowe, jakich konkretnie elementów Pani potrzebuje?

   W moim Kursie Ekonometria używam własnie szeregów czasowych, model trendu omówiony jest w lekcji 8 Kursu.

   Polecam także różne artykuły na Blogu, np. ten:

   https://blog.etrapez.pl/ekonometria/prawdziwe-dane-statystyczne-bez-ktorych-nie-zbudujesz-modelu-video/

 52. Patrycja Raźniak pisze:

  prosze o pomoc w obliczeniu tej całki 

  1. Tutaj najlepiej wykorzystać całkowanie przez podstawianie:

   integral fraction numerator square root of a r c t g x end root over denominator 1 plus x squared end fraction d x equals \integral square root of a r c t g x end root times fraction numerator 1 over denominator 1 plus x squared end fraction d x equals open vertical bar table row cell a r c t g x equals t end cell row cell fraction numerator 1 over denominator 1 plus x squared end fraction d x equals d t end cell end table close vertical bar equals \integral square root of t d t equals

   Error converting from MathML to accessible text.

 53. Maciej pisze:

  integral fraction numerator x squared over denominator cube root of 3 x squared minus 6 end root end fraction d x jak to obliczyc?

 54. Maciej pisze:

  Witam mam pytanie jak obliczyć całkę x^2/(3x^2-6)^(1/3) dx

 55. Mogrdarus pisze:

  Witam, z racji tego, że macie państwo w “ekipie” mgr wykształconą z informatyki i ekonomii chciałbym się zapytać czy planujecie państwo kursy z ekonometrii, czy może zapotrzebowanie jest zbyt małe by się tym zajmować? 

 56. Mateusz pisze:

  Z matematyką bywa różnie, tym bardziej że w Polsce są różne poziomy szkół średnich. Kilka lat temu korzystałem bardzo \intensywnie w Pana kursów. Efekt? Matematyka na I roku nie sprawiła mi wielkich trudności. Nie miałem drugich, trzecich terminów – a inni się męczyli 🙂 Fakt, oceny mogły być nieco lepsze.. ale to akurat już moja wina :p Od października znów wracam na studia [kolejny kierunek]. Nie mam zielonego pojęcia czy będę mógł przepisać matematykę po takim czasie czy nie. Ale jeśli nawet będę musiał zaczynać od nowa, na pewno w ramach przypomnienia zajrzę tutaj. Duży plus dla Pana! Dziękuję.

  1. Dzięki i powodzenia, gdyby jednak nie dało się przepisać 🙂

  2. Mateusz pisze:

   Powracam :)Jednak nie udało mi się przepisać.. ale za to.. Egzamin na 5 :)Bardzo dziękuję jeszcze raz 🙂

 57. Jerzy pisze:

  Czy mógłby Pan obliczyć całkę (1+cos(x)^2)^(0.5)?

 58. Joan pisze:

  Nie wierzyłam, że to możliwe, ale dzięki Panu zdałam w pierwszym terminie egzaminy z matematyki i algebry na mojej dość wymagającej uczelni 🙂 (zawsze, gdy mówił Pan “sprawdź, czy tego na pewno od Ciebie wymagają”, dla mnie dopiero zaczynała się zabawa) Jest Pan ideałem wykładowcy i jestem niezmiernie wdzięczna za pomoc.

  1. Dziękuję i gratuluję.

 59. sob pisze:

  Niestety niektóre Kursy nie wystarczają na te lepsze uczelnie. Przykładowo z rachunku prawdopodobieństwa i statystyki matematycznej między tym kursem a tym co ja mam jest przepaść (wyznaczanie estymatorow nieobciazonych o minimalnej wariacji,największej wiarygodności, weryfikacja hipotez itp) . Podejście do statystyki na mojej uczelni jest zupełnie inne

 60. kw107 pisze:

  Panie Krystianie,
  jest Pan naprawdę świetny, inżynier, który potrafi rozwiązać więcej niż całkę inżynierską, to jest coś.
  2,5 tyś studentów, a dodatkowo wyjątkowo zadowolonych z rektora tej uczelni, tym na pewno nie może się pochwalić, żaden profesor wyższej uczelni. Ale, Panie Krystianie, po głębokiej analizie, Pańskiego, życiorysu, widzę, że są też ciemne strony w Pańskim kryształowym charakterze. Zaczynał, Pan od hazardu! No, to akurat, nie jest karane, Bernoulli, też od tego nałogu nie mógł się wyzwolić do końca życia, Dostojewski i wielu wielu innych. Panie Krystianie, czy na Pańskiej uczelni, nie da się przestudiować, ze studentami tego arkusza kalkulacyjnego – https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HiXQ4mUSvaVzk0V_5hETlhh_uyZSAGkZA9fvfq4nELE/edit#gid=412161851, generalnie, chodzi o to, że, młodzi studenci, różnych politechnik i innych uczelni technicznych, wykorzystywali swoją wiedzę, nabytą na studiach ( mnie się nie udało uzyskać tytułu inż., ponieważ komuchy w roku 1983 relegowali mnie z Wyższej Szkoły Morskiej, za poglądy polityczne ) zgodnie z właściwościami życia.
  Pan, pomimo tego, że jest człowiekiem, o wiele młodszym ode mnie, stanowi dla mnie wzór do naśladowania. 2 500 za abonen\towanych studentów, ręce opadają, jak się o tym pomyśli. Panie Krystianie, nadchodzą czasy głębokiego, kryzysu ekonomicznego dla całego świata. Ludzie nie wiedzą w co muszą inwestować, ponieważ rynkami kapitałowymi wstrząsają co chwilę głębokie spadkowe trendy ( ostatnie tsunami z epicentrum w Hong Kong, ze spadkiem 8,9 – Europa – 5, USA 2,8, na minusie.) Złoto, to by było rozwiązanie, ale tego proszę nie rozpowszechniać. W latach 1976, kiedy jeszcze uczyłem się w LO, fizycy opracowali technologię produkcji sztucznego złota, bombardując ciężkimi jonami jądra ołowiu, w ten sposób powstało sztuczne złoto. Niestety, akceleratory w tamtych czasach były tak drogie, że produkcja jego była mało opłacalna w porównaniu z naturalną kopaliną. Od tego czasu technologia, poszła o jedno stulecie do przodu. We Francji, postawiono nawet przyśpieszacz hadronów, co było nie do pomyślenia w roku 1990. Niektórzy znawcy tematu, twierdzą, że USA, opracował technologię produkcji sztucznego złota, koszt produkcji jednej uncji, 23 USD. W takiej sytuacji, inwestowanie w złoto stało się bardzo ryzykownym przedsięwzięciem. Pozostały kamienie szlachetne, typu, brylanty, szmaragdy i inne. Ja wiem, że są technologie pozyskiwania tego typu minerałów w sposób syntetyczny, ale niestety, syntetyki, z tej branży znacznie różnią się jakością od kopalin. Ale do rzeczy, gdy by, któryś z Pan studentów, po zdaniu egzaminu z rachunku prawdopodobieństwa, zechciał wygraną zainwestować, polecam właśnie brylanty – https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HiXQ4mUSvaVzk0V_5hETlhh_uyZSAGkZA9fvfq4nELE/edit#gid=412161851
  Pozdrawiam,
  Kazimierz R. Wojewodzki

 61. Bardzo fajny wpis i przydatne informacje! Matematyka na studiach to już nie problem! 🙂

 62. M. pisze:

  Pamiętam noce spędzone nad matematyką wspólnie ze znajomymi w akademiku – i oczywiście z Pańskimi kursami! Oglądaliśmy potrzebne do wykonania pracy kontrolnej kursy powoli, metodycznie – szkoda tylko, że doktor nie docenił naszego wysiłku i nawet do nich nie zajrzał. Przed każdym kolokwium siedziałam z kursami nieraz do późnych godzin, ale była to gwarancja zdania i spokojnej później głowy. Dziękuję!

 63. Krzysiek pisze:

  Bardzo przyjazny blog, ale gdy przypomnę sobie stanie przy tablicy i całki, aż dreszcze mnie przechodzą, może faktycznie jeszcze nie wszystko stracone!

 64. Sylwia pisze:

  “Dobrze, że jesteś!” Świetnie wytłumaczony materiał, który przeniósł się na świetne zdanie mojego kolokwium na studiach inżynierskich 🙂 Dziękuję i życzę powodzenia oraz sukcesów 🙂

 65. Ola_sgh pisze:

  Przerobiłam niedawno całe prawdopodobieństwo i nie będąc na żadnych ćwiczeniach zaliczyłam Rachunek Prawdopodobieństwa 🙂 chociaż muszę przyznać, że p-stwo z Pańskiego kursu było dużo łatwiejsze niż to, co obowiązywało u mnie, ale na pewno świetnie wytłumaczone podstawy dużo mi pomogły 🙂
  Bardzo dziękuję i życzę wielu sukcesów na przyszłość!! 🙂

 66. Panie Krystianie, dziękuje Panu z całego serca! Kupiłem dwa kursy z Pana akademii, pochodne i granice 😀 To były jedne z najlepiej wydanych pieniędzy w moim życiu! Dzięki Panu zdałem egzamin z matematyki na swoich studiach (Leśnictwo), choć z matematyki jestem raczej słaby. Jeśli ktoś zastanawia się czy warto zainwestować w te kursy to nie ma co zwlekać, jest warto! Dziękuje za wszystko co Pan robi, życzę zdrowia 🙂 Szacunek

 67. Monika pisze:

  Nikt jeszcze nie wykładał matematyki w tak prosty i przyjemny sposób, dziękuję! 🙂 lekcja, zadanie domowe, niezbędne wzory – wszystko czego potrzeba jest w tym kursie. Polecam serdecznie wszystkim studen\tom, którzy mają problem z matematyką lub po prostu chcą powtórzyć dany materiał.

 68. iamabadman pisze:

  Studiuje elektrotechnikę i muszę przyznać że Pański kurs może mi skórę uratować pod koniec semestru 🙂

 69. MM pisze:

  Świetny kurs, jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak jasnym i przyjemnym w odbiorze sposobem przedsawienia matematyki 🙂 Oby więcej takich nauczycieli

 70. Karola pisze:

  Cześć, wiesz może czy ciężko jest z matematyką na kierunku : Zarządzanie.
  W liceum byłam słaba i maturę zdałam z matmy ledwością :(, jak sądzisz, może być mi bardzo ciężko
  na studiach dziennych odnośnie matmy?
  Zapewne nie raz zajrzę tutaj w razie problemów :))!

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Cześć, ciężko tak, ale bardzo ciężko nie, najważniejsze to nastawić się na ciężką pracę.

   W każdym razie powodzenia i oczywiście zapraszam!

 71. Skil pisze:

  Dziękować już dziękowałem po pierwszych 3 semestrach więc to pominę ;). Chciałbym tylko zwrócić uwagę na brak w kursie równań różniczkowych wyższch rzędów, czastkowych itp. trudniejszych. Na moim kierunku na Politechnice Lubelskiej niestety nie da się zaliczyć ostatniego semestru bez tych brakujących różniczek w kursie :c.

 72. Julka pisze:

  Aż chce się uczyć matematyki 😉

 73. Dawid pisze:

  Witam, czy mógłby Pan nagrać kurs matematyki dyskretnej na rok 2014/2015 ? Ten kurs byłby bardzo pomocny dla początkujących informatyków.

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Witam, tak, właśnie w tej chwili pracuję nad pierwszą Lekcją (o zbiorach).

   W ciągu tygodnia ta pierwsza Lekcja powinna być już dostępna na Akademii eTrapez.

 74. karolina pisze:

  Witam, mam ogromy problem z następującym zadaniem:
  Oblicz objętość bryły V ograniczonej powierzchniami :x^2 + y^2 + z^2=13 z>=2.
  Bardzo proszę o pomoc.

 75. Katarzyna pisze:

  Witam, mam ogromy problem z następującym zadaniem: Oblicz metodą Gaussa rozwiązanie (o ile istnieje) układu równań AX=B, gdzie A (macierz 3 wiersze na trzy kolumny) 1 wiersz: 1 -3 2
  2 wiersz: 1 1 -2
  3 wiersz: 2 -1 1

  B (macierz 1 kolumna, 3 wiersze): 3
  B= 1
  -1

  bardzo proszę o pomoc.

  1. Katarzyna pisze:

   B= (pierwszy wiersz) 3
   (drugi) 1
   (trzeci) -1

  2. Zadanie to zostało rozwiązane tutaj:

 76. Damiabn pisze:

  Dziękuje za starania, dzięki Panu jakoś brnę przez te studia.
  P.S. zauważyłem że pewna pani w komentarzu zapytała o kursy dla młodszych uczniów ze szkól podstawowych. Myślę że to też byłby pomysł gdyż ma pan dobre podejście. A jeśli pan nie chce w to brnąc może zna pan kogoś który prowadzi takie e-learningi?
  Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Również dziękuję, niestety nie znam nikogo, kto robi coś dla szkół podstawowych.

 77. michał pisze:

  Jesteś mistrzem Krystian, tak prosto jeszcze nikt nie tłumaczył mi matematyki. Dzięki 🙂