blog

Funkcja homograficzna. Wyznacz wszystkie punkty należące do wykresu o obu współrzędnych całkowitych. [VIDEO]

Anna Zalewska

Przed Wami fragment NOWEGO tworzącego się Kursu eTrapez skierowanego do maturzystów z matematyki – Matura Rozszerzona część 2. Lekcja 5 – „Funkcje”.

Zadanie dotyczące funkcji homograficznej (czyli szczególnej funkcji wymiernej).

Pokazuję jak się zabrać za tego typu przykłady, czyli jak rozbić funkcję na dwie cześć – na liczbę i ułamek – co ułatwi dalsze działanie czy nawet wykonanie wykresu. 🙂 Tym razem przekształcenie ułatwiło znalezienie punktów należących do wykresu funkcji homograficznej o obu współrzędnych całkowitych.

 

 

Kurs Matura Rozszerzona Część 2 w obecnej chwili jest w trakcie przygotowywania. Docelowo będzie zawierał cztery lekcje. Lekcja nr 5 „Funkcje” jest pierwszą z nich:

W obecnej chwili dostępna jest na Akademii, w ramach Abonamentu:

Lekcja 5 – Funkcje

 

Warto zajrzeć do Części 1 Kursu Matura Rozszerzona! 🙂

Jedna z wielu opinii o naszych Kursach...

Jestem zadowolony z kursu. Logika zaliczona. Do łba przez prawie miesiąc nic nie nie wchodziło a tu raptem w trakcie kursu doznałem olśnienia. Dodam, iż dokonałem jego zakupu dwa dni przed ogłoszeniem wyroku i to wystarczyło, aby go odroczyć – mam nadzieję, że na zawsze. Teraz studiuję pozostałe kursy i patrzę jasno w przyszłość. Polecam go każdemu a w szczególności tym koleżankom i kolegom, którzy uważają, że wszystko jest stracone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. Dzięki za tego bloga. Dzięki tobie łatwiej mi było zdać maturę