fbpx
blog

Funkcja homograficzna. Wyznacz wszystkie punkty należące do wykresu o obu współrzędnych całkowitych. [VIDEO]

Anna Zalewska

Absolwentka matematyki na Politechnice Śląskiej.
Korepetytor z 12-letnim doświadczeniem. Trener i wykładowca na Uniwersytecie Śląskim Maturzystów przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Certyfikowany nauczyciel MathRiders.
Mieszka w Chorzowie. Jest ratownikiem wodnym i członkiem Zarządu Oddziału Miejskiego WOPR. Lubi piec ciasta, ciasteczka, torty i przygotowywać różne słodkości.


Przed Wami fragment NOWEGO tworzącego się Kursu eTrapez skierowanego do maturzystów z matematyki – Matura Rozszerzona część 2. Lekcja 5 – “Funkcje”.

Zadanie dotyczące funkcji homograficznej (czyli szczególnej funkcji wymiernej).

Pokazuję jak się zabrać za tego typu przykłady, czyli jak rozbić funkcję na dwie cześć – na liczbę i ułamek – co ułatwi dalsze działanie czy nawet wykonanie wykresu. 🙂 Tym razem przekształcenie ułatwiło znalezienie punktów należących do wykresu funkcji homograficznej o obu współrzędnych całkowitych.

 

 

Kurs Matura Rozszerzona Część 2 w obecnej chwili jest w trakcie przygotowywania. Docelowo będzie zawierał cztery lekcje. Lekcja nr 5 “Funkcje” jest pierwszą z nich:

W obecnej chwili dostępna jest na Akademii, w ramach Abonamentu:

https://online.etrapez.pl/kurs-matura-rozszerzona-czesc-2-na-akademii/lekcja-5-funkcje/

 

Warto zajrzeć do Części 1 Kursu Matura Rozszerzona! 🙂

Bestsellery

Kurs Mechanika - Statyka

Studia / Autor: mgr inż. Adam Kasprzak

39,00 

Kurs Statystyka

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Kurs Mechanika - Kinematyka

Studia / Autor: mgr inż. Adam Kasprzak

39,00 

Kurs Macierze

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Zobacz wszystkie Kursy eTrapez

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Administratorem danych osobowych podanych w tym formularzu jest eTrapez Usługi Edukacyjne E-Learning Krystian Karczyński. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce Prywatności.


  1. Dzięki za tego bloga. Dzięki tobie łatwiej mi było zdać maturę