DODAJ SOBIE SKRZYDEŁ NA SESJI - ZGARNIJ DWUPAK REDBULLA!
Razem z każdym zakupem Kursów studenckich otrzymujesz kod na odbiór darmowych Red Bulli.

blog

Zadanie optymalizacyjne na objętość stożka. Matura rozszerzona. [VIDEO]

Anna Zalewska

Oto fragment kolejnej lekcji NOWEGO, tworzącego się Kursu eTrapez skierowanego do maturzystów z matematyki – Matura Rozszerzona część 2.

Zadanie: „Wyznacz wymiary stożka wpisanego w kulę o promieniu R, którego objętość jest największa.”

Zadanie OPTYMALIZACYJNE przy użyciu pochodnej. Praktycznie zawsze pojawia się na maturze rozszerzonej. I to za ładne kilka punktów! Dlatego warto je znać i przerobić jak najwięcej tego typu przykładów 🙂

Pokazuję jak się zabrać za tego typu zadanie. Najważniejszy jest rysunek, wzory i oznaczenia, a potem to już zabawa w odpowiednie własności, przekształcenia i liczenie samej już pochodnej i wyznaczenie ekstremum.

 

 

Kurs Matura Rozszerzona Część 2 w obecnej chwili jest w trakcie przygotowywania. Docelowo będzie zawierał cztery lekcje z tematów: Funkcje, Rachunek Różniczkowy, Ciągi, Trygonometria.

Lekcja nr 5 „Funkcje” jest już gotowa. 

Kolejna Lekcja nr 6 „Rachunek Różniczkowy” właśnie pojawiła się na Akademii, w ramach Abonamentu:

 

Lekcja 6 – Rachunek różniczkowy

 

 

P.S. Część 2 Kursu pojawi się w osobnej sprzedaży w kwietniu 2019 roku. Tymczasem warto zajrzeć do Części 1 Kursu Matura Rozszerzona! 🙂

Jedna z wielu opinii o naszych Kursach...

Jestem zadowolony z kursu. Logika zaliczona. Do łba przez prawie miesiąc nic nie nie wchodziło a tu raptem w trakcie kursu doznałem olśnienia. Dodam, iż dokonałem jego zakupu dwa dni przed ogłoszeniem wyroku i to wystarczyło, aby go odroczyć – mam nadzieję, że na zawsze. Teraz studiuję pozostałe kursy i patrzę jasno w przyszłość. Polecam go każdemu a w szczególności tym koleżankom i kolegom, którzy uważają, że wszystko jest stracone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *