fbpx

Wakacyjna promocja! Wszystkie produkty -25% po założeniu darmowego konta.

blog

Zadanie optymalizacyjne na objętość stożka. Matura rozszerzona. [VIDEO]

Anna Zalewska

Absolwentka matematyki na Politechnice Śląskiej.
Korepetytor z 12-letnim doświadczeniem. Trener i wykładowca na Uniwersytecie Śląskim Maturzystów przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Certyfikowany nauczyciel MathRiders.
Mieszka w Chorzowie. Jest ratownikiem wodnym i członkiem Zarządu Oddziału Miejskiego WOPR. Lubi piec ciasta, ciasteczka, torty i przygotowywać różne słodkości.


Oto fragment kolejnej lekcji NOWEGO, tworzącego się Kursu eTrapez skierowanego do maturzystów z matematyki – Matura Rozszerzona część 2.

Zadanie: “Wyznacz wymiary stożka wpisanego w kulę o promieniu R, którego objętość jest największa.”

Zadanie OPTYMALIZACYJNE przy użyciu pochodnej. Praktycznie zawsze pojawia się na maturze rozszerzonej. I to za ładne kilka punktów! Dlatego warto je znać i przerobić jak najwięcej tego typu przykładów 🙂

Pokazuję jak się zabrać za tego typu zadanie. Najważniejszy jest rysunek, wzory i oznaczenia, a potem to już zabawa w odpowiednie własności, przekształcenia i liczenie samej już pochodnej i wyznaczenie ekstremum.

 

 

Kurs Matura Rozszerzona Część 2 w obecnej chwili jest w trakcie przygotowywania. Docelowo będzie zawierał cztery lekcje z tematów: Funkcje, Rachunek Różniczkowy, Ciągi, Trygonometria.

Lekcja nr 5 “Funkcje” jest już gotowa. 

Kolejna Lekcja nr 6 “Rachunek Różniczkowy” właśnie pojawiła się na Akademii, w ramach Abonamentu:

 

https://online.etrapez.pl/kurs-matura-rozszerzona-czesc-2-na-akademii/lekcja-6-rachunek-rozniczkowy/

 

 

P.S. Część 2 Kursu pojawi się w osobnej sprzedaży w kwietniu 2019 roku. Tymczasem warto zajrzeć do Części 1 Kursu Matura Rozszerzona! 🙂

Bestsellery

Kurs Matura Podstawowa

Szkoła Średnia / Autor: mgr inż. Anna Zalewska

59,00 

Kurs Statystyka

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Kurs Trygonometria

Szkoła Średnia / Autor: mgr inż. Anna Zalewska

39,00 

Kurs Macierze

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Zobacz wszystkie Kursy eTrapez

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Administratorem danych osobowych podanych w tym formularzu jest eTrapez Usługi Edukacyjne E-Learning Krystian Karczyński. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce Prywatności.