fbpx
blog

Objętość ostrosłupa prawidłowego czworokątnego – kąt dwuścienny. Fragment NOWEGO Kursu Matura Rozszerzona cz.3 [VIDEO]

Anna Zalewska

Absolwentka matematyki na Politechnice Śląskiej.
Korepetytor z 12-letnim doświadczeniem. Trener i wykładowca na Uniwersytecie Śląskim Maturzystów przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Certyfikowany nauczyciel MathRiders.
Mieszka w Chorzowie. Jest ratownikiem wodnym i członkiem Zarządu Oddziału Miejskiego WOPR. Lubi piec ciasta, ciasteczka, torty i przygotowywać różne słodkości.


Oto fragment trzeciej – ostatniej już lekcji „STEREOMETRIA” z NOWEGO, własnie utworzonego, Kursu eTrapez skierowanego do maturzystów z matematyki – Matura Rozszerzona część 3. 🙂

Zadanie na wyznaczenie objętości ostrosłupa przy zadanym kącie dwuściennym. W ostrosłupie prawidłowym czworokątnym krawędź podstawy ma długość 10, a kąt między ścianami bocznymi ma miarę 120 stopni. Oblicz objętość tego ostrosłupa. 

Zadanie tego typu to KLASYK na maturze rozszerzonej. Bardzo często pojawia się też na maturach próbnych, np. z Operonu.

Zapraszam:

 

Lekcja ze Stereometrii jest uwieńczeniem Kursu Matura Rozszerzona cz.3. Oprócz niej powstały jeszcze lekcje z Planimetrii oraz z Geometrii Analitycznej. 

Wszystkie lekcje są już dostępne w osobnej sprzedaży za jedyne 39 zł:

Kurs MATURA ROZSZERZONA cz. 3

 

Możesz także je obejrzeć online na Akademii w ramach Abonamentu. 

Zajrzyj: Kurs Matura Rozszerzona cz. 3 na Akademii

 

 

Sprawdź pozostałe części Kursu Matura Rozszerzona (łącznie 3 części):
►część 1: Matura Rozszerzona cz. 1
►część 2: Matura Rozszerzona cz. 2

Zobacz także pozostałe Kursy do Szkoły Średniej (Kurs Matura Podstawowa w dwóch częściach oraz Kurs całego działu Funkcje).

Zapraszam i powodzenia na najbliższych egzaminach próbnych 🙂 

Bestsellery

Kurs Mechanika - Statyka

Studia / Autor: mgr inż. Adam Kasprzak

39,00 

Kurs Statystyka

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Kurs Równania Różniczkowe

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Kurs Ekonometria

Studia / Autor: mgr Joanna Grochowska

39,00 

Zobacz wszystkie Kursy eTrapez

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Administratorem danych osobowych podanych w tym formularzu jest eTrapez Usługi Edukacyjne E-Learning Krystian Karczyński. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce Prywatności.