fbpx
blog

Jakie Jest Prawdopodobieństwo Choroby? Policz To Sam. (VIDEO)

Krystian Karczyński

Założyciel i szef serwisu eTrapez.

Magister matematyki Politechniki Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.

Mieszka w Szczecinie. Lubi spacery po lesie, plażowanie i kajaki.


Doktor trzyma kalkulator

Jak to możliwe, że szansa na to, że pacjent jest chory wynosi tylko 2% przy teście pozytywnym wiarygodnym na 95% ? A jednak.

Gdy choroba jest bardzo rzadka, zwiększa się szansa na to, że test po prostu się “pomylił”.

Zobacz zresztą sam:

 

Jak widać sprawy związane z prawdopodobieństwem nie są wcale takie proste, “chłopski rozum” często nie wystarcza.

Dlatego, jeśli jeszcze nie masz mojego najnowszego Kursu , naucz się jak się liczy takie rzeczy z niego:

Kurs Prawdopodobieństwo

Jedna z wielu opinii o naszych Kursach...

Wszystkie poruszone zagadnienia zostały BARDZO przejrzyście wytłumaczone. Myślę, że dla znacznej większości studentów kurs powinien być wystarczający. (Dla tych, dla których te 7 lekcji nie wyczerpie tematu, na pewno kurs będzie dobrą bazą do dalszej nauki). Polecam!

Wojciech Trojak

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Adres email nie będzie dostępny publicznie. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Dane osobowe zawarte w komentarzu i podpisie traktujemy zgodnie z naszą polityką prywatności.

  1. Dawid pisze:

    Jestem w szoku jak \interesujące są te videolekcje, mam kurs probabilistyki i rachunku prawdopodobieństwa, uczę się na poprawkę i muszę przyznać że 100 razy lepiej niż korzystając z zawiłych definicji książkowych (nawet głupie prawdopodobieństwo warunkowe). Dzięki Panie Krystianie!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Nie ma sprawy, powodzenia na poprawce!