blog

Wskazówka Dnia, czyli proste przykłady w nauce matematyki (VIDEO)

Krystian

Założyciel i szef serwisu eTrapez.

Magister matematyki Politechniki Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.

Mieszka koło Szczecina. Lubi spacery po lesie, plażowanie i piłkę nożną.


Dużym problemem w nauczaniu matematyki jest tendencja studentów do “przeskakiwania” od razu do nauki trudniejszych przykładów, kosztem czasu poświęconego na przykłady prostsze.

Ma to pozory racjonalności, bo z tych trudniejszych przykładów właśnie studenci rozliczani będą na kolokwiach i egzaminach. Koncentracja na nich wydaje się więc być sensowna.

Czy rzeczywiście?

Obejrzyj ten filmik, żeby zobaczyć, jakie jest moje zdanie na ten temat…

 

 

Jakie są Twoje doświadczenia w tym temacie? Daj znać w komentarzach, dzięki!

Jedna z wielu opinii o naszych Kursach...

Śmieszne pieniądze za porządny kurs, a wielu wykładowców tłumaczy bez pasji i nawet na konsultacjach im się nie chce dodatkowo tłumaczyć, a tutaj mogę kilka razy tego samego słuchać jak potrzebuje.

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Adres email nie będzie dostępny publicznie. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Dane osobowe zawarte w komentarzu i podpisie traktujemy zgodnie z naszą polityką prywatności.

 1. anionim pisze:

  kocham Cię człowieku za to !!!

 2. Jacek pisze:

  1. Chciałem podziękować za kurs z analizy, na razie mam za sobą granice i pochodne. Rewelacja, nauka z tych kursów w przeciwieństwie do innych przedmiotów jest dla mnie relaksem.
  2. Chciałbym też prosić o publikowanie gdzieś zebranych w jednym miejscu errat do zadań domowych, jeżeli zdarzy się błąd w rozwiązaniu, to dobrze byłoby wiedzieć o tym.
  3. Jeżeli kiedyś pojawią się nowe kursy to skorzystam, nawet tylko dla siebie.
  4. Czy mógłbyś publikować co jakiś czas, np. kwartalnie zestawy kilku zadań z każdego działu, tak dla odświeżenia wiedzy, np. rozsyłając je dla zainteresowanych w postaci newslettera, a po pewnym czasie dosyłając lub publikując na blogu rozwiązania?

 3. mateusz pisze:

  zgadzam się całkowicie, niemniej jednak nie zmienia to faktu że gdy zabieram się za naukę matmy koncentruje się na tym co będzie mi potrzebne do kolosa. dzięki za porady. p.s bez twoich wskazówek miałbym semestr w plecy 🙂 pozdrawiam

 4. Marcin pisze:

  Ja na wstępie chciałbym podziękować za filmy, porady i.t.d… Aby dobrze posługiwać się językiem matematyki trzeba zrobić około tysiąca zadań i przede wszystkim robić to dla siebie a nie na kolokwium.

 5. Marcin pisze:

  Ja na wstępie chciałbym podziękować za filmy, porady i.t.d… Aby dobrze posługiwać językiem matematyki trzeba zrobić około tysiąca zadań i przede wszystkim robić to dla siebie a nie na kolokwium.