blog

Wskazówka Dnia, czyli proste przykłady w nauce matematyki (VIDEO)

Krystian Karczyński

Dużym problemem w nauczaniu matematyki jest tendencja studentów do „przeskakiwania” od razu do nauki trudniejszych przykładów, kosztem czasu poświęconego na przykłady prostsze.

Ma to pozory racjonalności, bo z tych trudniejszych przykładów właśnie studenci rozliczani będą na kolokwiach i egzaminach. Koncentracja na nich wydaje się więc być sensowna.

Czy rzeczywiście?

Obejrzyj ten filmik, żeby zobaczyć, jakie jest moje zdanie na ten temat…

 

 

Jakie są Twoje doświadczenia w tym temacie? Daj znać w komentarzach, dzięki!

Jedna z wielu opinii o naszych Kursach...

Nigdy nie byłem dobry z matmy a wybrałem się na studia inżynierskie, teraz zaczynam wszystko rozumieć. Jednak nauczyciel ma znaczenie!

Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Adres email nie będzie dostępny publicznie. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Dane osobowe zawarte w komentarzu i podpisie traktujemy zgodnie z naszą polityką prywatności.

 1. Marcin pisze:

  Ja na wstępie chciałbym podziękować za filmy, porady i.t.d… Aby dobrze posługiwać językiem matematyki trzeba zrobić około tysiąca zadań i przede wszystkim robić to dla siebie a nie na kolokwium.

 2. Marcin pisze:

  Ja na wstępie chciałbym podziękować za filmy, porady i.t.d… Aby dobrze posługiwać się językiem matematyki trzeba zrobić około tysiąca zadań i przede wszystkim robić to dla siebie a nie na kolokwium.

 3. mateusz pisze:

  zgadzam się całkowicie, niemniej jednak nie zmienia to faktu że gdy zabieram się za naukę matmy koncentruje się na tym co będzie mi potrzebne do kolosa. dzięki za porady. p.s bez twoich wskazówek miałbym semestr w plecy 🙂 pozdrawiam

 4. Jacek pisze:

  1. Chciałem podziękować za kurs z analizy, na razie mam za sobą granice i pochodne. Rewelacja, nauka z tych kursów w przeciwieństwie do innych przedmiotów jest dla mnie relaksem.
  2. Chciałbym też prosić o publikowanie gdzieś zebranych w jednym miejscu errat do zadań domowych, jeżeli zdarzy się błąd w rozwiązaniu, to dobrze byłoby wiedzieć o tym.
  3. Jeżeli kiedyś pojawią się nowe kursy to skorzystam, nawet tylko dla siebie.
  4. Czy mógłbyś publikować co jakiś czas, np. kwartalnie zestawy kilku zadań z każdego działu, tak dla odświeżenia wiedzy, np. rozsyłając je dla zainteresowanych w postaci newslettera, a po pewnym czasie dosyłając lub publikując na blogu rozwiązania?

 5. anionim pisze:

  kocham Cię człowieku za to !!!