Statystyczny test istotności dla średniej (VIDEO). Fragment Kursu Statystyki.
Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez.
Magister matematyki Politechniki Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca pierwszych Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.
Mieszka w Szczecinie. Lubi spacery po lesie, plażowanie i kajaki.
Na filmiku poniżej pokazuję, jak przeprowadzić test istotności dla średniej:
Zadania na testy istotności mają dosyć prosty schemat:
- Określenie hipotez
- Obliczenie statystyki
- Wyznaczenie obszaru krytycznego
- Odpowiedź
Powodzenia!
P.S. Mój nowy Kurs Statystyki będzie dostępny już za kilka dni.
Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?
Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.
Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.
Panie Krystianie, mam takie pytanie jednak spoza statystyki, a dokładniej chodzi o granice ciągu. Dlaczego metody mnożenia przez sprzężenie używamy tylko gdy jest odejmowanie, a przy dodawaniu już nie możemy tego zrobić? Przecież teoretycznie zastosowalibyśmy ten sam wzór skróconego mnożenia, a jednak wyraźnie zaznacza pan, że stosujemy tę metodę tylko przy odejmowaniu.
Ogolnie swietne, juz nie moge sie doczekac. Szkoda ze dopiero za kilka dni bo egzamin ze staty mam juz jutro 🙂 ale w razie niezaliczenia bede pracowac z programem (oby nie :P)
PS jedyna uwaga to odpowiedz jest zle sformulowana bo pytanie dotyczylo zadluzenia a nie zarobkow, ale zeby nie bylo ze sie czepiam bo to nie ma wiekszego znaczenia 😉
Oczywiście ma Pani rację, dziękuję i powodzenia na egzaminie.