fbpx
blog

Statystyczny test istotności dla średniej (VIDEO). Fragment Kursu Statystyki.

Krystian Karczyński

Założyciel i szef serwisu eTrapez.

Magister matematyki Politechniki Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca pierwszych Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.

Mieszka w Szczecinie. Lubi spacery po lesie, plażowanie i kajaki.


Pudełko Kursu StatystykiNa filmiku poniżej pokazuję, jak przeprowadzić test istotności dla średniej:

 

Zadania na testy istotności mają dosyć prosty schemat:

  1. Określenie hipotez
  2. Obliczenie statystyki
  3. Wyznaczenie obszaru krytycznego
  4. Odpowiedź

Powodzenia!

P.S. Mój nowy Kurs Statystyki będzie dostępny już za kilka dni.

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Administratorem danych osobowych podanych w tym formularzu jest eTrapez Usługi Edukacyjne E-Learning Krystian Karczyński. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce Prywatności.


  1. Adam pisze:

    Panie Krystianie, mam takie pytanie jednak spoza statystyki, a dokładniej chodzi o granice ciągu. Dlaczego metody mnożenia przez sprzężenie używamy tylko gdy jest odejmowanie, a przy dodawaniu już nie możemy tego zrobić? Przecież teoretycznie zastosowalibyśmy ten sam wzór skróconego mnożenia, a jednak wyraźnie zaznacza pan, że stosujemy tę metodę tylko przy odejmowaniu.

  2. Klaudia pisze:

    Ogolnie swietne, juz nie moge sie doczekac. Szkoda ze dopiero za kilka dni bo egzamin ze staty mam juz jutro 🙂 ale w razie niezaliczenia bede pracowac z programem (oby nie :P)
    PS jedyna uwaga to odpowiedz jest zle sformulowana bo pytanie dotyczylo zadluzenia a nie zarobkow, ale zeby nie bylo ze sie czepiam bo to nie ma wiekszego znaczenia 😉

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Oczywiście ma Pani rację, dziękuję i powodzenia na egzaminie.