blog

Statystyczny test istotności dla średniej (VIDEO). Fragment Kursu Statystyki.

Krystian Karczyński

Założyciel i szef serwisu eTrapez.

Magister matematyki Politechniki Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.

Mieszka koło Szczecina. Lubi spacery po lesie, plażowanie i piłkę nożną.


Pudełko Kursu StatystykiNa filmiku poniżej pokazuję, jak przeprowadzić test istotności dla średniej:

 

Zadania na testy istotności mają dosyć prosty schemat:

 1. Określenie hipotez
 2. Obliczenie statystyki
 3. Wyznaczenie obszaru krytycznego
 4. Odpowiedź

Powodzenia!

P.S. Mój nowy Kurs Statystyki będzie dostępny już za kilka dni.

Jedna z wielu opinii o naszych Kursach...

Rewelacyjny sposób prowadzenia pozwala na skuteczne zrozumienie każdego omawianego zagadnienia, co ważne każdy kurs rozpoczyna się od podstaw więc mimo braku znajomości wstępnych zagadnień każdy jest w stanie skorzystać w 100%, jak dla mnie świetna sprawa i polecam serdecznie.

Mateusz Andrzejewski

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Adres email nie będzie dostępny publicznie. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Dane osobowe zawarte w komentarzu i podpisie traktujemy zgodnie z naszą polityką prywatności.

 1. Adam pisze:

  Panie Krystianie, mam takie pytanie jednak spoza statystyki, a dokładniej chodzi o granice ciągu. Dlaczego metody mnożenia przez sprzężenie używamy tylko gdy jest odejmowanie, a przy dodawaniu już nie możemy tego zrobić? Przecież teoretycznie zastosowalibyśmy ten sam wzór skróconego mnożenia, a jednak wyraźnie zaznacza pan, że stosujemy tę metodę tylko przy odejmowaniu.

 2. Klaudia pisze:

  Ogolnie swietne, juz nie moge sie doczekac. Szkoda ze dopiero za kilka dni bo egzamin ze staty mam juz jutro 🙂 ale w razie niezaliczenia bede pracowac z programem (oby nie :P)
  PS jedyna uwaga to odpowiedz jest zle sformulowana bo pytanie dotyczylo zadluzenia a nie zarobkow, ale zeby nie bylo ze sie czepiam bo to nie ma wiekszego znaczenia 😉

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Oczywiście ma Pani rację, dziękuję i powodzenia na egzaminie.