fbpx

O nas

Zapomnij o problemach z matematyką

Martwisz się, czy dasz sobie radę z matematyką w szkole średniej lub na studiach?

Nasze czasy charakteryzuje coś zupełnie wyjątkowego w historii człowieka. Jest to szybkość zmian w rzeczywistości wokół nas. Zmiany dotyczą każdych aspektów naszego życia – technologii, systemów społecznych i politycznych, etyki, gospodarki, muzyki. Życie każdego pokolenia jest radykalnie odmienne od pokolenia poprzedniego.

Wiek XXI będzie także wiekiem zmian w edukacji. Wielki skok technologiczny w dziedzinie informatyki i systematyczna rozbudowa infrastruktury Internetu umożliwił powstanie nowych i skutecznych metod nauki.

Dzięki tym nowym rozwiązaniom, możesz uczyć się już teraz szybciej, ciekawiej i wygodniej niż studenci 20, a nawet 10 lat temu. Wystarczy tylko wyciągnąć po nie rękę.

wspólne zdjęcie etrapez

Dlatego właśnie jesteśmy tutaj. Jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci:

 • uczyć się w komfortowych warunkach (choćby i w wannie), kiedy jest Ci wygodnie
 • bez stresu pozaliczać egzaminy w pierwszym terminie
 • zrozumieć, jaką wartość i sens ma Twoja praca i wysiłek włożony w matematykę
 • spotkać ludzi takich jak Ty, którzy bardzo cenią Swoją własną edukację


 zdjęcie Krystian Karczyński

mgr Krystian Karczyński

Założyciel i szef serwisu eTrapez.

Absolwent Matematyki na Politechnice Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca pierwszych Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.

Krystian jest także autorem artykułów i darmowych materiałów dla studentów na Blogu eTrapez. Uczestniczy w spotkaniach ze studentami na różnych Uczelniach.

Mieszka w Szczecinie. Lubi spacery po lesie, plażowanie i kajaki.

Materiały w mediach:


zdjęcie Joanna Grochowska

mgr Joanna Grochowska

Kierownik Działu Nauczania eTrapez.

Absolwentka Matematyki Finansowej oraz Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie w Białymstoku. Doświadczony korepetytor w zakresie przedmiotów matematycznych i ekonomicznych. Z eTrapez związana od 2015 roku.

Asia jest autorką Kursu Ekonometria eTrapez, artykułów na blogu, a także materiałów edukacyjnych na Youtube i Facebooku. Nadzoruje tworzenie nowych Kursów, a także komentarze na Blogu eTrapez oraz w social media.

Mieszka w Białymstoku. Uwielbia podróżować i chodzić po górach. Lubi spotkania z przyjaciółmi, eksperymenty w kuchni oraz siatkówkę.


zdjęcie Kamil Kamieniarz

inż. Kamil Kamieniarz

Kierownik Działu IT eTrapez.

Absolwent Informatyki w Zarządzaniu na PWSZ w Lesznie. Z eTrapez związany od 2022 roku.

Kamil zajmuje się działaniem w eTrapez od strony informatycznej, między innymi zarządzaniem stroną, programowaniem oraz nadzorowaniem cyberbezpieczeństwa.

Mieszka w Grotnikach. Uwielbia koty, gry planszowe i grzybobranie.


zdjęcie Anna Zalewska

mgr inż. Anna Zalewska

Autorka Kursów.

Absolwentka Matematyki na Politechnice Śląskiej.

Nauczyciel matematyki, korepetytor z kilkunastoletnim doświadczeniem. Dawniej Trener i wykładowca na Uniwersytecie Śląskim Maturzystów przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Certyfikowany nauczyciel MathRiders. Z eTrapez związana od 2016 roku.

Ania jest autorką Kursów eTrapez przeznaczonych dla szkół średnich, a także innych materiałów na Blogu i YouTube.

Mieszka w Chorzowie. Lubi piec ciasta, ciasteczka, torty i przygotowywać różne słodkości.


Adam Kasprzak zdjęcie

mgr inż. Adam Kasprzak

Autor Kursów.

Absolwent Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Wrocławskiej pracujący w zawodzie.

Doświadczony korepetytor przedmiotów ścisłych i technicznych. Obecnie doktorant na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, nominowany w konkursie Młode Talenty 2019. Z eTrapez związany od 2022 roku.

Adam jest autorem Kursów eTrapez z fizyki.

Mieszka we Wrocławiu. Miłośnik kotów, krótkich spodenek oraz dalszych podróży swoją Dacią zamiast kampera [LINK]. Wolny czas poświęca na rozwój naukowy i dłuższe spacery.


Kuba Podkalicki

Programista aplikacji Interaktywne Zadanie Domowe. 

Absolwent Astronomii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Programista z zamiłowaniem do matematyki i fizyki. Z eTrapez związany od 2022 roku.

Kuba zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych z wykorzystaniem systemów obliczeń symbolicznych jak Wolfram Language / Mathematica.

Mieszka w Sarzynie. Uwielbia astrofizykę, jazdę na nartach i muzykę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Administratorem danych osobowych podanych w tym formularzu jest eTrapez Usługi Edukacyjne E-Learning Krystian Karczyński. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce Prywatności.


 1. pisze:

  Chciałabym bardzo podziękować za niesamowite przygody z matematyką, która od niedawna nie jest dla mnie męczarnią, a okazuje się całkiem przydatnym i fascynującym narzędziem! Kursy są merytorycznie świetnie przygotowane, przewidują największe problemy uczącego się i na bieżąco je rozwiązują. Forma zadań domowych w wyjątkowy sposób motywuje i utrwala wiedzę. Mimo, że miałam podstawową matematykę w liceum, mogę studiować wymarzony kierunek i lepiej rozumieć przedmioty ścisłe. Realizując kurs efektywnie wykorzystuję czas – prowadzący wybitnie tłumaczy i mówi zrozumiałym, czytelnym językiem. Serdecznie polecam każdemu!

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Dziękujemy za miłe słowa i powodzenia na studiach.

 2. pisze:

  Dziękuje za kurs ze statystyki, jestem bardzo wdzięczna za przygotowany materiał 🙂

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Bardzo proszę 🙂

 3. pisze:

  Nie wiem kiedy ostatnio uśmiechałem się podczas nauki matematyki :). Treści w kursie oraz sposób prowadzenia przez kolejne zadania jest bardzo zrozumiały i przejrzysty. Kurs pomógł mi znacząco podnieść swój poziom matematyki na studiach, co sprawiło zadowalające wyniki na kolokwiach. Dziękuję!

 4. Ania pisze:

  eTrapez to niezwykle wartościowa platforma edukacyjna, która zasługuje na pełne uznanie. Moje doświadczenia z nią były niezmiernie pozytywne, i chciałbym podzielić się kilkoma aspektami, które sprawiają, że jest to znakomite narzędzie do nauki matematyki.
  Po pierwsze, eTrapez oferuje obszerny zestaw wideotutoriali, które są nie tylko merytorycznie bogate, ale także świetnie dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Tłumaczenia są klarowne, a prowadzący potrafią przedstawić nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia w sposób zrozumiały. To nieocenione wsparcie dla tych, którzy chcą zgłębić matematykę na różnych poziomach trudności.
  Dodatkowo, różnorodność dostępnych materiałów w eTrapez pozwala na elastyczne dostosowanie nauki do własnych potrzeb. Bez względu na to, czy jesteś uczniem szkoły podstawowej, średniej czy studentem, znajdziesz tutaj materiały dostosowane do swojego poziomu zaawansowania. To sprawia, że platforma ta jest uniwersalnym narzędziem, które może służyć jako solidne wsparcie w każdym etapie nauki matematyki.
  Kolejnym atutem eTrapez jest interaktywność. Możliwość zadawania pytań, rozwiązywania interaktywnych zadań czy uczestniczenia w testach pozwala uczniom aktywnie angażować się w proces nauki. To nie tylko zwiększa zaangażowanie, ale także umożliwia skuteczniejsze utrwalanie wiedzy.
  Ogólnie rzecz biorąc, eTrapez to nie tylko narzędzie do nauki matematyki, ale także inspirująca platforma, która sprawia, że matematyka staje się fascynującym wyzwaniem. Gorąco polecam eTrapez wszystkim, którzy pragną efektywnie rozwijać swoje umiejętności matematyczne w sposób nowoczesny, przystępny i dostosowany do indywidualnych potrzeb.

 5. pisze:

  Panie Krystianie, jest Pan wielkim człowiekiem. Pana styl prowadzenia kursów jest fantastyczny i rozumiem cokolwiek z matematyki tylko dzięki Panu.

 6. pisze:

  Dzień dobry, zastanawiam się nad zakupieniem kursu z Ekonometrii, jednak mój przedmiot odbywa się w pełni zdalnie, stąd pytanie czy kurs pomoże mi zrozumieć całość i przełożyć ją na warunki Excela?

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Dzień dobry,
   mam nadzieję, że pomoże jak najbardziej 🙂 Jednak to zależy od rozkładu materiału jaki macie. Mój Kurs skupia się na głównie na modelowaniu ekonometrycznym. Na niektórych uczelniach omawiane jest to przez cały semestr, na innych przez kilka zajęć.
   Zerknij proszę na stronę online. Tam znajdziesz spis treści każdej Lekcji. Możesz porównać ze swoim sylabusem.
   https://online.etrapez.pl/kurs/kurs-ekonometria/
   W Kursie pokazuję również jak dane zagadnienia obliczać w Excelu. 🙂
   Pozdrawiam, Asia

 7. pisze:

  Dzień dobry, zakupiłem u Państwa kursy, ale nie zauważyłem, że ma ograniczony czas aktywności. Przez to nie pobrałem plików na komputer. Czy w takiej sytuacji można liczyć na Państwa pomoc? Kursy zakupiłem dla dzieci, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Dzień dobry,
   oczywiście, nie ma problemu. Przedłużyłam ważność linków o kolejny rok. Przesłałam je jeszcze raz na maila.

   Dostęp do Kursów Online jest na stronie https://online.etrapez.pl/moje-kursy/
   lub poprzez wybranie z menu Moje Kursy -> Online

   Linki do pobrania są również dostępne po zalogowaniu w tym miejscu: https://etrapez.pl/ustawienia-konta/downloads/
   Moje Kursy -> Do pobrania

   Powodzenia w nauce 🙂

   Pozdrawiam
   Asia

 8. pisze:

  Gdy zakupie pakiet na studia za 159 zł to jest on aktywny na miesiąc ?

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Dzień dobry, nie, dostęp online jest bezterminowy, a linki do ściągnięcia Kursów na twardy dysk wygasają po roku.

 9. pisze:

  Witam mam pytanie o co chodzi że na komputerze kurs z matematyki podstawowej jest za 59 zł a w aplikacji google za 39 po czym z rabatem 29? W dodatku aplikacja jest w języku angielskim. Czy jeśli zakupie kurs w aplikacji bo jest taniej to bedzie on w języku polskim?

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Mała awaria przy testowaniu mobilnej. Przepraszamy.

 10. sky pisze:

  Czy zakupujac ten kurs
  https://etrapez.pl/produkt/kurs-matura-podstawowa-formula-2023-i-2015/
  Dostaje najświeższe informacje?
  Czy filmy działają? prawidłowo, bo niektóre tam nie funkcjonują na powyższej stronie, a niektóre sie nie ładują. Wiec chcialbym wiedziec jak to bedzie po zakupie.
  Czy nie problemu z logowaniem i dostępnoscia strony?
  Czy materiał nagrywany był więcej niż 3 lata temu?

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Dzień dobry,

   ten Kurs zaczęliśmy nagrywać w 2018 roku i nagrywaliśmy przez kilka lat, ale rok temu dokładnie go remontowaliśmy, żeby przystosować do wymogów nowej matury w 2023 roku. Zawiera najnowsze, uaktualnione rok temu informacje.

   Przepraszam za ten niedziałający filmik demonstracyjny, poprawiłem link i już powinno działać. Oczywiście w Kursie wszystko jest w porządku, do tej pory kupiło go ponad 9000 osób 🙂

 11. pisze:

  Dzień dobry, wygasł mi link do kursu równania różniczkowe. Można by prosić o jego odnowienie?

  1. pisze:

   Dzień dobry, przedłużyłem ważność linków o kolejny rok (do czerwca 2024 roku).
   Przesłałem również przed chwilą do Pani maila z aktywnymi linkami.

 12. pisze:

  Dzień dobry, czy są w stanie Państwo określić ile potrwa awaria (nie można zobaczyć żadnego kursu) ?

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Dzień dobry, w ciągu godziny powinny już się pojawiać pierwsze filmiki, myślę, że w ciągu 1 dnia wszystko wróci do normy. Przepraszam!

 13. pisze:

  Dzień dobry, wygasły mi linki do kursów. Nie zauważyłam tej informacji, że link do kursów wygasa po roku. Proszę o odnowienie linku (widziałam, że już Państwo pomagaliście w podobnych przypadkach). Pozdrawiam

  1. pisze:

   Dzień dobry,
   problem został rozwiązany.
   Wszelkie informacje zostały przesłane w wiadomości email 🙂

 14. pisze:

  dziękuję z całego serca, przed zakupieniem kursu. naprawdę nie wiedziałem co jest pięć, ale Pan Krystian Karczyński pomógł mi zaliczyć semestr z matematyki. Wielki szacun i ukłon Panie Krystianie!

 15. Julia Bud pisze:

  Dzień dobry , 19 lutego zakupiłam kurs z matematyki rozszerzonej do matury dostałam linki ale nie działają a gdy ściągam folder pisze że jest on pusty

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Przepraszam za problem. Spowodowany jest wielkością plików do ściągnięcia. Na tej stronie znajdzie Pani kilka porad, co można zrobić:

   https://etrapez.pl/pomoc/

   Prosimy o dalszy kontakt, jeżeli nie będzie działać.

 16. Patrycja Owoc pisze:

  witam proszę o kontakt email zakupiłam 2 dni temu kurs i linki nie działają nie mogę Z nich skorzystać

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Zgadaliśmy się już na Instagramie, mam nadzieję, że udało się rozwiązać problem.

 17. pisze:

  Dzień dobry ,zakupiłam pakiet kursów. Dostałam na maila lekcje wraz z linkami alternatywnymi ,niestety od jakiegoś czasu nie mogę wchodzić już w te linki ,choć w mailu jest zapisane ,że linki nigdy nie wygasają. Czy zostałam oszukana?

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Przepraszamy najmocniej za kłopot. Jakiś czas temu zmienialiśmy serwery, jednak nie wszystko udało się poprawnie przenieść, stąd niektóre linki przestały działać.

   Dodatkowo jakiś czas temu ze względu na nadużycia wprowadziliśmy ograniczenie czasowe. Linki są ważne przez rok. Jeśli później będzie potrzebowała Pani ponownie coś pobrać wystarczy się do nas zgłosić mailowo. Przedłużymy ich ważność. 🙂

   Linki do pobrania są dostępne po zalogowaniu w tym miejscu: https://etrapez.pl/ustawienia-konta/downloads/

   Owocnej nauki 🙂

 18. pisze:

  Witam, czy w kursie statystyka jest tez materiał ze statystyki matematycznej?

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Tak, jak najbardziej Kurs Statystyka obejmuje statystykę matematyczną. Polecam zwłaszcza Lekcje 2-5.

   Na stronie online znajdziesz dokładny spis treści każdej Lekcji:
   https://online.etrapez.pl/kurs/kurs-statystyka/

 19. Zuzanna, 19 lat pisze:

  Z matematyką radzę sobie nieźle, lecz rozszerzenie w liceum trochę mnie zagięło. Przed maturą kupiłam zestaw kursów przygotowawczych do egzaminu dojrzałości. Całego nie zdążyłam przerobić, ale mimo to dzięki eTrapez poradziłam sobie i wyciągnęłam niezły wynik (jak na krótki czas przygotowania) z rozszerzenia o którym bym tylko mogła pomarzyć. Sam głos p. Anny Zalewskiej zapraszał do wspólnego rozwiązywania zadań, jej sposób tłumaczenia trafił do mnie. Bez większego zastanowienia kupiłam zestaw kursów na studia- wiem że i teraz coś z tego wyniosę. POLECAM!!!!!

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Dziękujemy za miłe słowa! 🙂

   Będzie nam niezmiernie miło za dodanie opinii także na stronie produktu (zakładka “opinie”):

   https://etrapez.pl/produkt/wszystkie-kursy-etrapez-do-szkoly-sredniej/

   lub

   https://etrapez.pl/produkt/kurs-matura-rozszerzona-formula-2023-i-2015/

   Pozdrawiamy i życzymy powodzenia na studiach! 😀

 20. Łukasz P pisze:

  Witam. w Którym kursie jest rozdział poświęcony zagadnieniu jakim jest Silnia?

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Takiego typowego zadania wprost odnośnie silni nie mamy…
   Raczej znajdą się pojedyncze zadania w wybranych Lekcjach:
   – Kurs Granice – Lekcja 1
   – Kurs Szeregi – Lekcja 2
   – Kurs Rekurencje, Notacja O… – Lekcja 1
   – Kurs Logika – Lekcja 6
   – Kurs Matura Rozszerzona – Lekcja 1, 6, 7

   https://online.etrapez.pl/page/2/?s=silnia

 21. pisze:

  W testach do lekcji zamiast odpowiedzi znajdują się znaczniki z html’a, poza tym tematy bardzo fajnie wytłumaczone 😉

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Dziękujemy 🙂 Odnośnie tej awarii z testami, tak, były błędy z wyświetleniem formuł. Teraz powinno być w porządku. Jeśli zauważysz gdzieś jeszcze nieprawidłowości, prosimy o wiadomość w której dokładnie Lekcji 🙂

 22. pisze:

  Uwaga do kursu elementy kombinatoryki cz. 1, zadanie po prostu zostało źle rozwiązane.
  Krystian zanim przejdziesz do dalszej części komentarza przeanalizuj zadanie jeszcze raz i sam odpowiedz sobie czemu zadanie
  Jak można podzielić chłopców na 2 drużyny zrobiłeś źle …  Teraz mała wskazówka, a gdyby zadanie brzmiało tak:
  Jak można podzielić 11 chłopców na 2 drużyny?
  Mam nadzieję, że czytanie dalej komentarza to czysta formalność 😉
  Jeśli jednak byłoby inaczej przescrolluj w dół.
  Odpowiedź: W zadaniu nikt nic nie wspomniał o tym, że mają być podzieleni równo 😉

  PS. W algebrze swoją drogą wbrew temu co uczysz profesor wymaga wszystko(co się da oczywiście) rozwiązywać Gaussem, ale to akurat ze względu na specyfikę studiów.

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Chodzi o to, że powinienem dodać, że drużyny powinny mieć po tyle samo zawodników, tak?

   Kurs Macierze kręciłem 14 lat temu, możesz przypomnieć, co ja tam powiedziałem nie tak? Że profesorowie nie wymagają stosowania metody Gaussa – Jordana, a Twój akurat wymaga?

  2. pisze:

   Tak dokładnie to zmienia znacznie postać rzeczy bo tak samo rozwiązane na kolosie byłoby po prostu źle.
   Tak mój akurat wymaga rozwiązywania wszystkiego metodą Gaussa ale, że jestem na informatyce i w ten sposób przeliczają to komputery to rozumiem, że po prostu ze względu na kierunek mam takie utrudnienie.

  3. Krystian Karczyński pisze:

   1. No tak, dzięki za korektę.

   2. Ale chodzi o metodę Gaussa, czy Gaussa-Jordana? Bo to nie to samo 🙂 W Kursie pokazuję metodę Gaussa, a metodę Gaussa-Jordana mam tutaj na Blogu.

   Oczywiście wiem, że to nazewnictwo nie jest jednoznaczne.

 23. Iga pisze:

  Dzień dobry, 
  Posiadam problem z jednym zadaniem z kombinatoryki, czy mogłabym uzyskać u Państwa pomoc? 

 24. Artur pisze:

  Dzień dobry, mam 3 zadania z ekonometrii których nie rozumiem. Mógłbym prosić o e-mail Pani Joanny w celu kontaktu i sprecyzowania pomocy? Pozdrawiam.

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Proszę napisać na naszą ogólną skrzynkę: kontakt@etrapez.pl
   Postaram się odpowiedzieć 🙂

 25. pisze:

  Czy kurs z macierzy zawiera tematy związane z jądrem i obrazem?

  1. Joanna Grochowska pisze:

   Dzień dobry, niestety nie, nie mamy w naszej ofercie typowego Kursu z Algebry, w którym omówione byłyby te zagadnienia. 

   Dokładny spis treści Kursu Macierze można znaleźć na naszej stronie online: 

   https://online.etrapez.pl/kurs/kurs-macierze/

 26. Tomek pisze:

  Nie wiem kto i po co wymyślił matematykę, ale fajnie, że jest ktoś kto potrafi ją wytłumaczyć! Pozdrawiam serdecznie!

 27. Maria pisze:

  Dzień dobry, chciałam bardzo podziękować za pańskie kursy, które są dla mnie wybawieniem. Jestem po maturze podstawowej z matematyki, studiuje na Politechnice Warszawskiej, gdzie od razu wymagają ode mnie znajomości matematyki co najmniej rozszerzonej. Myślałam, że nie dam rady, ale dzięki tym kursom matematyka wydaje mi się dosyć prosta i możliwa do nauczenia się! Kolokwium z macierzy napisane 10/10 dzięki pańskim kursom, a to dopiero początek mojej przygody z kursami! Jeszcze raz dziękuję, za kursy naprawdę kawał dobrej roboty☺️

  1. Krystian pisze:

   A dziękuję również za miłe słowa, cieszę się, że Kursy się przydają i powodzenia 🙂

 28. pisze:

  Witam, 
  wykupiłem pakiet jakiś już czas temu i nie mam dostępu do moich materiałów, które wykupiłem i były 

  1. Joanna Grochowska pisze:
   Dzień dobry,
   przepraszamy za kłopot. Przesłałam niedawno na Pana maila wiadomość z zamówieniem i aktualnymi linkami do pobrania Kursów. 
    
   Podpięłam także tamto zamówienie pod Pana konto na naszej stronie. 
   Proszę się zalogować i wejść w: 
    Zakładkę “Moje Kursy”  
   LUB
    Moje konto –> Pliki do pobrania
   Powinny pojawić się linki do pobrania Kursów.
    
   Może też Pan oglądać kupione Kursy online: https://online.etrapez.pl/kursy/     
    

   Powodzenia w nauce 🙂  

   Pozdrawiam, Asia 
 29. pisze:

  Bardzo dobry serwis, świetne materiały do powtórki materiałów i przygotowań do egzaminów na każdym poziomie!!!
  Serdecznie polecam i bardzo rekomenduje w szczególności korzystałam z materiałów do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz analizy oraz algebry.
  Pozdrawiam wszystkich którzy tworzą materiały w tym serwisie, dziękuje za dostęp do bardzo wartościowej wiedzy

 30. Andrzej pisze:

  Kiedy nowe kursy (z innych działów matematyki ale nie tylko)??

 31. pawel pisze:

  Czy jest mozliwosc odtwarzania materialow wideo w wyzszych predkosciach? np. 1.5x

 32. Kasia pisze:

  Niech Pan zrobi kurs z sieciami! Grafy mi bardzo pomogły 🙂

 33. pisze:

  Lubię kiedy materiał jest logicznie poukładany… To co można powiedzieć o tych kursach, to że są bardzo dobrze przygotowane

 34. Przemyslaw pisze:

  Korzystalem z Pana kursow jeszcze w 2013 roku, bardzo milo widziec ze tak swietnie Pan prosperuje! Chyba kupie kolejny kurs dla odswiezenia sobie wiadomosci z matmy 😀 Pozdrawiam serdecznie!

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Również pozdrawiam, dzięki.

 35. Student pisze:

  Przydałby się kurs dotyczący przestrzeni liniowych na studiach. Podprzestrzeń liniową, baza przestrzeni itd
  Cały rok tego nie rozumie, a prowadzący się udział i po wykładzie dał nam zadania i nikt nic z tego nie rozumie.

 36. Tomasz pisze:

  Świetnie zrobione kursy i przekraczają nawet programy na niektórych uczelniach.

  Chociaż wciąż żałuję, że wyrzucili całki z programu liceum.

 37. Ala pisze:

  Ja też polecam, tutaj widziałam fajny wątek odnośnie nauki . Według mnie duża pomoc na studiach i ratuje sytuacje 🙂https://forumnauka.pl/nauka-przedmiotow-scislych/etrapez/

   

 38. Przemysław Mucha pisze:

  Coś niesamowitego, Pan Krystian wprowadził istną rewolucję, jeśli chodzi o naukę matematyki. Niby materiał jest ten sam, ale tu chodzi o formę przekazywania i nauki tej wiedzy czyli kursy multimedialne, dużo przyjemniejsze niż książki. Sposób mówienia również jest jak najbardziej w porządku, mówi jak “do kolegi”, dużo uproszczeń, wszystko w miarę klarownie.

  Jedyny minusik to może fakt, że niektóre bardziej nietypowe tematy nie zostały ujęte w kursach, albo to że przedstawiane zadania bywają zbyt proste w stosunku do wymagań niektórych uczelni np technicznych.

  Podsumowując, polecam mega!

 39. Jerzy Nowaczyk pisze:

  Całe swoje życie (+74), poczynając od lat szkolnych, używałem określenia ‘Dzielić PRZEZ”. Przecież licznik dzieli się PRZEZ mianownik a nie licznik dzieli się NA mianownik. W pokazach rozwiązań regularnie pojawia się określenie “NA”. U swojego wnuka to tępie bezlitośnia a Wam zwracam tylko uwagę na używaną polszczyznę przez młodzież. Poza tą drobnostką super przejrzyste rozwiązania. Brawo.

 40. Przede wszystkim chciałabym wyrazić wielkie uznanie dla tego co Pan stworzył – kurs etrapez był dla mnie bezcenny w trakcie studiów:) A mam pytanie z dziedziny biznesowej, w jaki sposób pilnuje Pan żeby nie rozprzestrzeniano owoców pańskiej pracy poza oficjalną stroną? Tworzę stronę \internetową dla trenerki personalnej i ona zamierza sprzedawać video z ćwiczeniami – więc niejako podobny problem staje przed nią i pomyślałam, że nie zaszkodzi zasięgnąć rady kogoś znacznie bardziej doświadczonego w temacie, tym bardziej że jak wiadomo, studenci potrafią stanać na głowie, żeby zaoszczędzić:)

 41. pisze:

  Najlepszy w swoim fachu! 🙂

 42. Krystian Karczyński pisze:

  Witam

  Pytanie 1: Tak, tak, oczywiście pokazuję jak radzić sobie z szeregami liczbowymi bez całek. Całki są tam właściwie potrzebne tylko do jednej Lekcji, wszystko inne można robić bez całek.

  Pytanie 2: Jasne, można liczyć bez całek. Całki są potrzebne do niektórych przykładów tylko. Jeśli na zajęciach nie mieliście całek, na pewno nie będą od Was wymagać tych przykładów.

 43. Michał pisze:

  Witam, mam pytanie

  W tym filmie w 4:00 rozwiązuje pan szeregi za pomocą zagadnień z całek. W tym problem, że u mnie w tydzień został przerobiony materiał z granic (1 wykład i 1 ćwiczenia), a na drugich zajęciach mamy już szeregi liczbowe. Czy przedstawia pan w swoich lekcjach jak postępować z szeregami tylko za pomocą metod z całek? U nas na wykładach profesorowie robią to inaczej nie wykorzystując ich i zastanawiam się czy przedstawia to pan również bez całek, ponieważ póki co są mi one zbędne..
  Drugie pytanie to czy mogę robić tą metodą z całkami, gdy ich nie przerobiłem? Dam radę czy są one niezbędne do nauki pana sposobem?

 44. Krystian Karczyński pisze:

  @Szymon Jasne, będzie dobrze. Na spokojnie sobie zaplanuj, ile czasu i kiedy poświęcasz na robienie matematyki. Potem po prostu zacznij robić przykłady z Kursów. Jak będziesz czuł, że Ci idzie, nabierzesz pewności siebie i pójdzie z górki.

 45. Szymon pisze:

  Dzień dobry, mam takie pytanie. Maturę ledwo zdałem, jestem na kierunku ekonomicznym gdzie jest matematyka w pierwszym semestrze. Wygląda na chwilę obecną bardzo ciężko, nawet te funkcje i nierówności jako przypomnienie mnie przerażają. Patrzę na to z przerażeniem. Mam szansę nadrobić z eTrapez, aby to chociaż zaliczyć? Jestem matematycznym tłumanem…

 46. Matematikon pisze:

  Świetna robota 🙂

 47. Pawel.Zajac pisze:

  Cześć,

  dzięki wielkie za to co robicie przerobiłem już kilka kursów Krystiana (granice, pochodne, całki itd.) i są naprawdę prowadzone na świetnym poziomie. Wszystko zrozumiałe. Wystarczy raz obejrzeć zrobić zadanie domowe i matematyka na studiach nie będzie sprawiać problemów. Teraz przede mną na studiach niezbyt łatwa ekonometria ale z kursami na etrapiezie jestem o nią spokojny.

   

  PS. U Krystiana wkradł się mały błąd w odpowiedziach w kursie Całki nieoznaczone lekcja 4 w przykładzie 8. Prawidłowy wynik to 1 over 16 x squared \left parenthesis x squared minus 1 \right parenthesis to the power of 8 minus 1 over 144 \left parenthesis x squared minus 1 \right parenthesis to the power of 9

 48. Ola pisze:

  Bardzo dziękuję za pomoc w zaliczeniu matematyki na studiach. Dzięki Panu udało mi się zrozumieć wymagany materiał, co wydawało mi się niemożliwe.
  Pozdrawiam

  1. Dziękuję i pozdrawiam.

 49. Artur F pisze:

  Panie Krystianie, właśnie jestem po zdanym, na ocenę dobrą, egzaminie z geometrii analitycznej. Dziękuję za ten kurs jak też za metriały z analizy które także pomogły mi przypomnieć sobie i zdać jej zakres. Przekazuje Pan materiał w sposób uporządkowany, drobiazgowy, metodyczny i z poczuciem humoru. Panu po prostu zależy na tym żeby odbiorca miał sukces a sposób w jaki przekazuje Pan wiedzę dodaje pewności siebie co jest bardzo ważne. Dzięki temu na dzisiejszym zadaniu wyratowałem się z “podkręconej piłki”.

  1. Dziękuję i gratuluję!

 50. Anastazja pisze:

  Witam serdecznie,

   

  chciałam dzisiaj  kupić paczkę pochodnych, jednak omyłkowo zakupiłam całą paczuchę(139zł), a takiej nie potrzebuję, ponieważ jestem jeszcze w liceum!

   

  Co zrobić żeby zmienić takie zamówienie!!? Pieniądze chciałem przeznaczyć na studniówkę i nie mam jeszcze 18 lat, proszę o pomoc!!

  1. Witam!

   Proszę napisać do nas na nasz adres mailowy: akademia@etrapez.pl z opisaniem sytuacji i wskazaniem, na jakiego maila było wysłane zamówienie. Sprawdzimy w systemie i myślę, że nie będzie problemów z zamianą ?

 51. Katarzyna Poluga pisze:

  Witam, wykupiłam u państwa całą paczkę  kursu etrapez, ale tylko niektóre lekcje pobrałam z maila, niestety nie mogę odnaleźć maila z linakami do pobrania kursów jedynie mam ten z fakturą, czy jest opcja żebyście wysłali mi brakujące kursy ? Katarzyna Poluga

  1. Oczywiście że jest 🙂

   Proszę napisać do nas wiadomość na adres: akademia@etrapez.pl , podając maila na którego było składane zamówienie. Pomożemy 🙂

 52. J pisze:

  Dziękuję za włożony wysiłek i pomysł!. Jestem studentką I roku, trafiłam na matematykę  z szaloną Panią Profesor (poziom)  a jestem po podstawie. Po pierwszych fragmentach video zrezygnowałam. Wróciłam jednak i teraz wiem że wydaje się być zbyt długo i “łatwo” a jest rzetelnie i dogłębnie. Zadania domowe, wskazanie najważniejszych rzeczy i ustytematyzowanie – to dostaję.  Początkujący zacznie praktykować i myśleć sam, a będący na fali coraz bardziej i rzetelniej pojmować matematykę. J.

 53. Karolina pisze:

  Dzień dobry! Jestem wielką fanką Państwa kursów, przerobiłam ich kilka i jestem z nich bardzo zadowolona. Czy planują Państwo kurs o szeregach czasowych? To temat, który wiecznie przedstawiany jest w sposób niezwykle zawiły. Pozdrawiam 🙂

  1. Dzień dobry

   Cały Kurs to na pewno nie, ale mamy je trochę omówione w moim Kursie Statystyki, na ostatniej, siódmej Lekcji.

  2. Witam 🙂

   Jeśli chodzi o szeregi czasowe, jakich konkretnie elementów Pani potrzebuje?

   W moim Kursie Ekonometria używam własnie szeregów czasowych, model trendu omówiony jest w lekcji 8 Kursu.

   Polecam także różne artykuły na Blogu, np. ten:

   https://blog.etrapez.pl/ekonometria/prawdziwe-dane-statystyczne-bez-ktorych-nie-zbudujesz-modelu-video/

 54. Patrycja Raźniak pisze:

  prosze o pomoc w obliczeniu tej całki 

  1. Tutaj najlepiej wykorzystać całkowanie przez podstawianie:

   integral fraction numerator square root of a r c t g x end root over denominator 1 plus x squared end fraction d x equals \integral square root of a r c t g x end root times fraction numerator 1 over denominator 1 plus x squared end fraction d x equals open vertical bar table row cell a r c t g x equals t end cell row cell fraction numerator 1 over denominator 1 plus x squared end fraction d x equals d t end cell end table close vertical bar equals \integral square root of t d t equals

   Error converting from MathML to accessible text.

 55. Maciej pisze:

  integral fraction numerator x squared over denominator cube root of 3 x squared minus 6 end root end fraction d x jak to obliczyc?

 56. Maciej pisze:

  Witam mam pytanie jak obliczyć całkę x^2/(3x^2-6)^(1/3) dx

 57. Mogrdarus pisze:

  Witam, z racji tego, że macie państwo w “ekipie” mgr wykształconą z informatyki i ekonomii chciałbym się zapytać czy planujecie państwo kursy z ekonometrii, czy może zapotrzebowanie jest zbyt małe by się tym zajmować? 

 58. Mateusz pisze:

  Z matematyką bywa różnie, tym bardziej że w Polsce są różne poziomy szkół średnich. Kilka lat temu korzystałem bardzo \intensywnie w Pana kursów. Efekt? Matematyka na I roku nie sprawiła mi wielkich trudności. Nie miałem drugich, trzecich terminów – a inni się męczyli 🙂 Fakt, oceny mogły być nieco lepsze.. ale to akurat już moja wina :p Od października znów wracam na studia [kolejny kierunek]. Nie mam zielonego pojęcia czy będę mógł przepisać matematykę po takim czasie czy nie. Ale jeśli nawet będę musiał zaczynać od nowa, na pewno w ramach przypomnienia zajrzę tutaj. Duży plus dla Pana! Dziękuję.