O nas

Zapomnij o problemach z matematyką

Martwisz się, czy dasz sobie radę z matematyką w szkole średniej lub na studiach?

Nasze czasy charakteryzuje coś zupełnie wyjątkowego w historii człowieka. Jest to szybkość zmian w rzeczywistości wokół nas. Zmiany dotyczą każdych aspektów naszego życia – technologii, systemów społecznych i politycznych, etyki, gospodarki, muzyki. Życie każdego pokolenia jest radykalnie odmienne od pokolenia poprzedniego.

Wiek XXI będzie także wiekiem zmian w edukacji. Wielki skok technologiczny w dziedzinie informatyki i systematyczna rozbudowa infrastruktury Internetu umożliwił powstanie nowych i skutecznych metod nauki.

Dzięki tym nowym rozwiązaniom, możesz uczyć się już teraz szybciej, ciekawiej i wygodniej niż studenci 20, a nawet 10 lat temu. Wystarczy tylko wyciągnąć po nie rękę.

wspólne zdjęcie etrapez

Dlatego właśnie jesteśmy tutaj. Jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci:

  • uczyć się w komfortowych warunkach (choćby i w wannie), kiedy jest Ci wygodnie
  • bez stresu pozaliczać egzaminy w pierwszym terminie
  • zrozumieć, jaką wartość i sens ma Twoja praca i wysiłek włożony w matematykę
  • spotkać ludzi takich jak Ty, którzy bardzo cenią Swoją własną edukację


 zdjęcie Krystian Karczyński

mgr Krystian Karczyński

Założyciel i szef serwisu eTrapez.

Absolwent Matematyki na Politechnice Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca pierwszych Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.

Krystian jest także autorem artykułów i darmowych materiałów dla studentów na Blogu eTrapez. Uczestniczy w spotkaniach ze studentami na różnych Uczelniach.

Mieszka w Szczecinie. Lubi spacery po lesie, plażowanie i kajaki.

Materiały w mediach:


zdjęcie Joanna Grochowska

mgr Joanna Grochowska-Angielczyk

Kierownik Działu Nauczania eTrapez.

Absolwentka Matematyki Finansowej oraz Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie w Białymstoku. Doświadczony korepetytor w zakresie przedmiotów matematycznych i ekonomicznych. Z eTrapez związana od 2015 roku.

Asia jest autorką Kursu Ekonometria eTrapez, artykułów na blogu, a także materiałów edukacyjnych na Youtube i Facebooku. Nadzoruje tworzenie nowych Kursów, a także komentarze na Blogu eTrapez oraz w social media.

Mieszka w Białymstoku. Uwielbia podróżować i chodzić po górach. Lubi spotkania z przyjaciółmi, eksperymenty w kuchni oraz siatkówkę.


zdjęcie Kamil Kamieniarz

inż. Kamil Kamieniarz

Kierownik Działu IT eTrapez.

Absolwent Informatyki w Zarządzaniu na PWSZ w Lesznie. Z eTrapez związany od 2022 roku.

Kamil zajmuje się działaniem w eTrapez od strony informatycznej, między innymi zarządzaniem stroną, programowaniem oraz nadzorowaniem cyberbezpieczeństwa.

Mieszka w Grotnikach. Uwielbia koty, gry planszowe i grzybobranie.


zdjęcie Anna Zalewska

mgr inż. Anna Zalewska

Autorka Kursów.

Absolwentka Matematyki na Politechnice Śląskiej.

Nauczyciel matematyki, korepetytor z kilkunastoletnim doświadczeniem. Dawniej Trener i wykładowca na Uniwersytecie Śląskim Maturzystów przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Certyfikowany nauczyciel MathRiders. Z eTrapez związana od 2016 roku.

Ania jest autorką Kursów eTrapez przeznaczonych dla szkół średnich, a także innych materiałów na Blogu i YouTube.

Mieszka w Chorzowie. Lubi piec ciasta, ciasteczka, torty i przygotowywać różne słodkości.


Adam Kasprzak zdjęcie

mgr inż. Adam Kasprzak

Autor Kursów.

Absolwent Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Wrocławskiej pracujący w zawodzie.

Doświadczony korepetytor przedmiotów ścisłych i technicznych. Obecnie doktorant na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, nominowany w konkursie Młode Talenty 2019. Z eTrapez związany od 2022 roku.

Adam jest autorem Kursów eTrapez z fizyki.

Mieszka we Wrocławiu. Miłośnik kotów, krótkich spodenek oraz dalszych podróży swoją Dacią zamiast kampera [LINK]. Wolny czas poświęca na rozwój naukowy i dłuższe spacery.


Kuba Podkalicki

Programista aplikacji Interaktywne Zadanie Domowe. 

Absolwent Astronomii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Programista z zamiłowaniem do matematyki i fizyki. Z eTrapez związany od 2022 roku.

Kuba zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych z wykorzystaniem systemów obliczeń symbolicznych jak Wolfram Language / Mathematica.

Mieszka w Sarzynie. Uwielbia astrofizykę, jazdę na nartach i muzykę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Administratorem danych osobowych podanych w tym formularzu jest eTrapez Usługi Edukacyjne E-Learning Krystian Karczyński. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce Prywatności.



  1. Maciej Domagalski pisze:

    Zastanawiają mnie również ekstrema warunkowe funkcji wielu zmiennych. Czy zamiast czynników, lambd i hesjanów obrzeżonych nie możemy po prostu wyliczyć ekstremów w “zwykły” sposób, a potem podstawić ich współrzędne do funkcji stanowiącej warunek?

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Tak od razu na pewno nie, bo mamy zbadać ekstrema funkcji dwóch zmiennych nie w całej dziedzinie, tylko dla punktów spełniających pewien warunek. Mogą to być zupełnie inne ekstrema niż te “ogólne”.

      Tutaj znalazłem ładne graficzne ukazanie tematu:

      http://prac.im.pwr.wroc.pl/~kajetano/AM2/fun2var/fun2var-7.html

      Możemy jednak z warunku (jeżeli się da) przedstawić np. zmienną y przy pomocy zmiennej x ( y = y(x) ) i podstawić do wzoru ogólnego zmiennej f(x). Dostaniemy wtedy funkcję JEDNEJ zmiennej f(x, y(x) ), której ekstrema możemy policzyć w “zwykły” sposób, bez hesjanów 🙂

    2. pisze:

      teraz to ma sens, dziękuję!

  2. Mateusz pisze:

    Dzień dobry, czy w każdym pakiecie kursu na studia jest najpierw teoria a następnie praktyka?

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzień dobry, tak, raczej tak, starałem się trzymać takiej kolejności. Przy czym teorii jest bardzo mało, staramy się jak najszybciej przechodzić do praktyki.

  3. pisze:

    Dzień dobry Panie Krystianie 🙂
    Od dawna korzystam z Pańskich kursów, które pomogły mi przejść przez studia. Czasem oglądam sobie je w wolnym czasie, bo po prostu… są interesujące 😀 wystarczy zmienić prędkość na 1.5x i można sobie zabić czas 😉

    Jednak podczas przypominania sobie kursu z całek oznaczonych, zacząłem się zastanawiać nad jedną kwestią.

    Gdy liczymy całkę niewłaściwą i natrafimy na jakąś nieskończoność, to przerywamy liczenie i zapisujemy odpowiedź “całka rozbieżna”. Czemu nie jest tak jak w przykładach na granice, gdzie musimy określić czy odpowiedzią jest +inf czy -inf?
    Czemu w przypadku rozbicia jednej całki na dwie, w której otrzymalibyśmy nieskończoności różnych znaków, nie musimy “kombinować” i przekształcać? W kursie granic był to symbol nieoznaczony, a przy liczeniu całek możemy to sobie “olać”?

    Pozdrawiam serdecznie 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzień dobry, cieszę się, że moje Kursy się przydają.

      ‘Gdy liczymy całkę niewłaściwą i natrafimy na jakąś nieskończoność, to przerywamy liczenie i zapisujemy odpowiedź “całka rozbieżna”.’.

      Myślę, że to nie jest takie proste, jak Pan napisał, że jak tylko przy liczeniu całki niewłaściwej “pojawi się” nieskończoność na kartce do liczenia to przerywamy liczenie 🙂

      Całka niewłaściwa przechodzi w granicę. W pewnym sensie całka niewłaściwa to JEST granica. A licząc granice nieskończoności mogą przecież “pojawić się” nam w różnorodny sposób, a nawet można oczekiwać, że się pojawią. Nie należy wtedy automatycznie przerywać liczenia 🙂

    2. pisze:

      źle się wyraziłem, chodziło mi o natrafienie nieskończoności jako wynik granicy liczonej po obliczeniu całki z “alfą”. Wtedy w odpowiedzi nie zapisujemy znaku nieskończoności tylko “całka rozbieżna”, i to mnie właśnie zastanawia 🙂

    3. Krystian Karczyński pisze:

      No tak, każda osobna całka niewłaściwa to osobna granica, mamy więc właściwie sumę/różnicę kilku osobnych granic. Jeżeli choć jedna z nich rozbieżna jest do nieskończoności, nie wolno w jakikolwiek sposób “łączyć” ją z wynikami z innych granic.

      Inaczej jest w jednej, pojedynczej granicy. Wyrażenie “wewnątrz” jej możemy przekształcać i manipulować nim – oczywiście w dozwolony sposób.

  4. pisze:

    Chciałabym bardzo podziękować za niesamowite przygody z matematyką, która od niedawna nie jest dla mnie męczarnią, a okazuje się całkiem przydatnym i fascynującym narzędziem! Kursy są merytorycznie świetnie przygotowane, przewidują największe problemy uczącego się i na bieżąco je rozwiązują. Forma zadań domowych w wyjątkowy sposób motywuje i utrwala wiedzę. Mimo, że miałam podstawową matematykę w liceum, mogę studiować wymarzony kierunek i lepiej rozumieć przedmioty ścisłe. Realizując kurs efektywnie wykorzystuję czas – prowadzący wybitnie tłumaczy i mówi zrozumiałym, czytelnym językiem. Serdecznie polecam każdemu!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dziękujemy za miłe słowa i powodzenia na studiach.

  5. pisze:

    Dziękuje za kurs ze statystyki, jestem bardzo wdzięczna za przygotowany materiał 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Bardzo proszę 🙂

  6. pisze:

    Nie wiem kiedy ostatnio uśmiechałem się podczas nauki matematyki :). Treści w kursie oraz sposób prowadzenia przez kolejne zadania jest bardzo zrozumiały i przejrzysty. Kurs pomógł mi znacząco podnieść swój poziom matematyki na studiach, co sprawiło zadowalające wyniki na kolokwiach. Dziękuję!

  7. Ania pisze:

    eTrapez to niezwykle wartościowa platforma edukacyjna, która zasługuje na pełne uznanie. Moje doświadczenia z nią były niezmiernie pozytywne, i chciałbym podzielić się kilkoma aspektami, które sprawiają, że jest to znakomite narzędzie do nauki matematyki.
    Po pierwsze, eTrapez oferuje obszerny zestaw wideotutoriali, które są nie tylko merytorycznie bogate, ale także świetnie dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Tłumaczenia są klarowne, a prowadzący potrafią przedstawić nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia w sposób zrozumiały. To nieocenione wsparcie dla tych, którzy chcą zgłębić matematykę na różnych poziomach trudności.
    Dodatkowo, różnorodność dostępnych materiałów w eTrapez pozwala na elastyczne dostosowanie nauki do własnych potrzeb. Bez względu na to, czy jesteś uczniem szkoły podstawowej, średniej czy studentem, znajdziesz tutaj materiały dostosowane do swojego poziomu zaawansowania. To sprawia, że platforma ta jest uniwersalnym narzędziem, które może służyć jako solidne wsparcie w każdym etapie nauki matematyki.
    Kolejnym atutem eTrapez jest interaktywność. Możliwość zadawania pytań, rozwiązywania interaktywnych zadań czy uczestniczenia w testach pozwala uczniom aktywnie angażować się w proces nauki. To nie tylko zwiększa zaangażowanie, ale także umożliwia skuteczniejsze utrwalanie wiedzy.
    Ogólnie rzecz biorąc, eTrapez to nie tylko narzędzie do nauki matematyki, ale także inspirująca platforma, która sprawia, że matematyka staje się fascynującym wyzwaniem. Gorąco polecam eTrapez wszystkim, którzy pragną efektywnie rozwijać swoje umiejętności matematyczne w sposób nowoczesny, przystępny i dostosowany do indywidualnych potrzeb.

  8. pisze:

    Panie Krystianie, jest Pan wielkim człowiekiem. Pana styl prowadzenia kursów jest fantastyczny i rozumiem cokolwiek z matematyki tylko dzięki Panu.

  9. pisze:

    Dzień dobry, zastanawiam się nad zakupieniem kursu z Ekonometrii, jednak mój przedmiot odbywa się w pełni zdalnie, stąd pytanie czy kurs pomoże mi zrozumieć całość i przełożyć ją na warunki Excela?

    1. Joanna Grochowska pisze:

      Dzień dobry,
      mam nadzieję, że pomoże jak najbardziej 🙂 Jednak to zależy od rozkładu materiału jaki macie. Mój Kurs skupia się na głównie na modelowaniu ekonometrycznym. Na niektórych uczelniach omawiane jest to przez cały semestr, na innych przez kilka zajęć.
      Zerknij proszę na stronę online. Tam znajdziesz spis treści każdej Lekcji. Możesz porównać ze swoim sylabusem.
      https://online.etrapez.pl/kurs/kurs-ekonometria/
      W Kursie pokazuję również jak dane zagadnienia obliczać w Excelu. 🙂
      Pozdrawiam, Asia

  10. pisze:

    Dzień dobry, zakupiłem u Państwa kursy, ale nie zauważyłem, że ma ograniczony czas aktywności. Przez to nie pobrałem plików na komputer. Czy w takiej sytuacji można liczyć na Państwa pomoc? Kursy zakupiłem dla dzieci, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

    1. Joanna Grochowska pisze:

      Dzień dobry,
      oczywiście, nie ma problemu. Przedłużyłam ważność linków o kolejny rok. Przesłałam je jeszcze raz na maila.

      Dostęp do Kursów Online jest na stronie https://online.etrapez.pl/moje-kursy/
      lub poprzez wybranie z menu Moje Kursy -> Online

      Linki do pobrania są również dostępne po zalogowaniu w tym miejscu: https://etrapez.pl/ustawienia-konta/downloads/
      Moje Kursy -> Do pobrania

      Powodzenia w nauce 🙂

      Pozdrawiam
      Asia

  11. pisze:

    Gdy zakupie pakiet na studia za 159 zł to jest on aktywny na miesiąc ?

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzień dobry, nie, dostęp online jest bezterminowy, a linki do ściągnięcia Kursów na twardy dysk wygasają po roku.

  12. pisze:

    Witam mam pytanie o co chodzi że na komputerze kurs z matematyki podstawowej jest za 59 zł a w aplikacji google za 39 po czym z rabatem 29? W dodatku aplikacja jest w języku angielskim. Czy jeśli zakupie kurs w aplikacji bo jest taniej to bedzie on w języku polskim?

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Mała awaria przy testowaniu mobilnej. Przepraszamy.

  13. sky pisze:

    Czy zakupujac ten kurs
    https://etrapez.pl/produkt/kurs-matura-podstawowa-formula-2023-i-2015/
    Dostaje najświeższe informacje?
    Czy filmy działają? prawidłowo, bo niektóre tam nie funkcjonują na powyższej stronie, a niektóre sie nie ładują. Wiec chcialbym wiedziec jak to bedzie po zakupie.
    Czy nie problemu z logowaniem i dostępnoscia strony?
    Czy materiał nagrywany był więcej niż 3 lata temu?

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzień dobry,

      ten Kurs zaczęliśmy nagrywać w 2018 roku i nagrywaliśmy przez kilka lat, ale rok temu dokładnie go remontowaliśmy, żeby przystosować do wymogów nowej matury w 2023 roku. Zawiera najnowsze, uaktualnione rok temu informacje.

      Przepraszam za ten niedziałający filmik demonstracyjny, poprawiłem link i już powinno działać. Oczywiście w Kursie wszystko jest w porządku, do tej pory kupiło go ponad 9000 osób 🙂

  14. pisze:

    Dzień dobry, wygasł mi link do kursu równania różniczkowe. Można by prosić o jego odnowienie?

    1. pisze:

      Dzień dobry, przedłużyłem ważność linków o kolejny rok (do czerwca 2024 roku).
      Przesłałem również przed chwilą do Pani maila z aktywnymi linkami.

  15. pisze:

    Dzień dobry, czy są w stanie Państwo określić ile potrwa awaria (nie można zobaczyć żadnego kursu) ?

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzień dobry, w ciągu godziny powinny już się pojawiać pierwsze filmiki, myślę, że w ciągu 1 dnia wszystko wróci do normy. Przepraszam!

  16. pisze:

    Dzień dobry, wygasły mi linki do kursów. Nie zauważyłam tej informacji, że link do kursów wygasa po roku. Proszę o odnowienie linku (widziałam, że już Państwo pomagaliście w podobnych przypadkach). Pozdrawiam

    1. pisze:

      Dzień dobry,
      problem został rozwiązany.
      Wszelkie informacje zostały przesłane w wiadomości email 🙂

  17. pisze:

    dziękuję z całego serca, przed zakupieniem kursu. naprawdę nie wiedziałem co jest pięć, ale Pan Krystian Karczyński pomógł mi zaliczyć semestr z matematyki. Wielki szacun i ukłon Panie Krystianie!

  18. Julia Bud pisze:

    Dzień dobry , 19 lutego zakupiłam kurs z matematyki rozszerzonej do matury dostałam linki ale nie działają a gdy ściągam folder pisze że jest on pusty

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Przepraszam za problem. Spowodowany jest wielkością plików do ściągnięcia. Na tej stronie znajdzie Pani kilka porad, co można zrobić:

      https://etrapez.pl/pomoc/

      Prosimy o dalszy kontakt, jeżeli nie będzie działać.

  19. Patrycja Owoc pisze:

    witam proszę o kontakt email zakupiłam 2 dni temu kurs i linki nie działają nie mogę Z nich skorzystać

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Zgadaliśmy się już na Instagramie, mam nadzieję, że udało się rozwiązać problem.

  20. pisze:

    Dzień dobry ,zakupiłam pakiet kursów. Dostałam na maila lekcje wraz z linkami alternatywnymi ,niestety od jakiegoś czasu nie mogę wchodzić już w te linki ,choć w mailu jest zapisane ,że linki nigdy nie wygasają. Czy zostałam oszukana?

    1. Joanna Grochowska pisze:

      Przepraszamy najmocniej za kłopot. Jakiś czas temu zmienialiśmy serwery, jednak nie wszystko udało się poprawnie przenieść, stąd niektóre linki przestały działać.

      Dodatkowo jakiś czas temu ze względu na nadużycia wprowadziliśmy ograniczenie czasowe. Linki są ważne przez rok. Jeśli później będzie potrzebowała Pani ponownie coś pobrać wystarczy się do nas zgłosić mailowo. Przedłużymy ich ważność. 🙂

      Linki do pobrania są dostępne po zalogowaniu w tym miejscu: https://etrapez.pl/ustawienia-konta/downloads/

      Owocnej nauki 🙂

  21. pisze:

    Witam, czy w kursie statystyka jest tez materiał ze statystyki matematycznej?

    1. Joanna Grochowska pisze:

      Tak, jak najbardziej Kurs Statystyka obejmuje statystykę matematyczną. Polecam zwłaszcza Lekcje 2-5.

      Na stronie online znajdziesz dokładny spis treści każdej Lekcji:
      https://online.etrapez.pl/kurs/kurs-statystyka/

  22. Zuzanna, 19 lat pisze:

    Z matematyką radzę sobie nieźle, lecz rozszerzenie w liceum trochę mnie zagięło. Przed maturą kupiłam zestaw kursów przygotowawczych do egzaminu dojrzałości. Całego nie zdążyłam przerobić, ale mimo to dzięki eTrapez poradziłam sobie i wyciągnęłam niezły wynik (jak na krótki czas przygotowania) z rozszerzenia o którym bym tylko mogła pomarzyć. Sam głos p. Anny Zalewskiej zapraszał do wspólnego rozwiązywania zadań, jej sposób tłumaczenia trafił do mnie. Bez większego zastanowienia kupiłam zestaw kursów na studia- wiem że i teraz coś z tego wyniosę. POLECAM!!!!!

    1. Joanna Grochowska pisze:

      Dziękujemy za miłe słowa! 🙂

      Będzie nam niezmiernie miło za dodanie opinii także na stronie produktu (zakładka “opinie”):

      https://etrapez.pl/produkt/wszystkie-kursy-etrapez-do-szkoly-sredniej/

      lub

      https://etrapez.pl/produkt/kurs-matura-rozszerzona-formula-2023-i-2015/

      Pozdrawiamy i życzymy powodzenia na studiach! 😀

  23. Łukasz P pisze:

    Witam. w Którym kursie jest rozdział poświęcony zagadnieniu jakim jest Silnia?

    1. Joanna Grochowska pisze:

      Takiego typowego zadania wprost odnośnie silni nie mamy…
      Raczej znajdą się pojedyncze zadania w wybranych Lekcjach:
      – Kurs Granice – Lekcja 1
      – Kurs Szeregi – Lekcja 2
      – Kurs Rekurencje, Notacja O… – Lekcja 1
      – Kurs Logika – Lekcja 6
      – Kurs Matura Rozszerzona – Lekcja 1, 6, 7

      https://online.etrapez.pl/page/2/?s=silnia

  24. pisze:

    W testach do lekcji zamiast odpowiedzi znajdują się znaczniki z html’a, poza tym tematy bardzo fajnie wytłumaczone 😉

    1. Joanna Grochowska pisze:

      Dziękujemy 🙂 Odnośnie tej awarii z testami, tak, były błędy z wyświetleniem formuł. Teraz powinno być w porządku. Jeśli zauważysz gdzieś jeszcze nieprawidłowości, prosimy o wiadomość w której dokładnie Lekcji 🙂

  25. pisze:

    Uwaga do kursu elementy kombinatoryki cz. 1, zadanie po prostu zostało źle rozwiązane.
    Krystian zanim przejdziesz do dalszej części komentarza przeanalizuj zadanie jeszcze raz i sam odpowiedz sobie czemu zadanie
    Jak można podzielić chłopców na 2 drużyny zrobiłeś źle …







    Teraz mała wskazówka, a gdyby zadanie brzmiało tak:
    Jak można podzielić 11 chłopców na 2 drużyny?
    Mam nadzieję, że czytanie dalej komentarza to czysta formalność 😉
    Jeśli jednak byłoby inaczej przescrolluj w dół.








    Odpowiedź: W zadaniu nikt nic nie wspomniał o tym, że mają być podzieleni równo 😉

    PS. W algebrze swoją drogą wbrew temu co uczysz profesor wymaga wszystko(co się da oczywiście) rozwiązywać Gaussem, ale to akurat ze względu na specyfikę studiów.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Chodzi o to, że powinienem dodać, że drużyny powinny mieć po tyle samo zawodników, tak?

      Kurs Macierze kręciłem 14 lat temu, możesz przypomnieć, co ja tam powiedziałem nie tak? Że profesorowie nie wymagają stosowania metody Gaussa – Jordana, a Twój akurat wymaga?

    2. pisze:

      Tak dokładnie to zmienia znacznie postać rzeczy bo tak samo rozwiązane na kolosie byłoby po prostu źle.
      Tak mój akurat wymaga rozwiązywania wszystkiego metodą Gaussa ale, że jestem na informatyce i w ten sposób przeliczają to komputery to rozumiem, że po prostu ze względu na kierunek mam takie utrudnienie.

    3. Krystian Karczyński pisze:

      1. No tak, dzięki za korektę.

      2. Ale chodzi o metodę Gaussa, czy Gaussa-Jordana? Bo to nie to samo 🙂 W Kursie pokazuję metodę Gaussa, a metodę Gaussa-Jordana mam tutaj na Blogu.

      Oczywiście wiem, że to nazewnictwo nie jest jednoznaczne.

  26. Iga pisze:

    Dzień dobry, 
    Posiadam problem z jednym zadaniem z kombinatoryki, czy mogłabym uzyskać u Państwa pomoc? 

  27. Artur pisze:

    Dzień dobry, mam 3 zadania z ekonometrii których nie rozumiem. Mógłbym prosić o e-mail Pani Joanny w celu kontaktu i sprecyzowania pomocy? Pozdrawiam.

    1. Joanna Grochowska pisze:

      Proszę napisać na naszą ogólną skrzynkę: kontakt@etrapez.pl
      Postaram się odpowiedzieć 🙂

  28. pisze:

    Czy kurs z macierzy zawiera tematy związane z jądrem i obrazem?

    1. Joanna Grochowska pisze:

      Dzień dobry, niestety nie, nie mamy w naszej ofercie typowego Kursu z Algebry, w którym omówione byłyby te zagadnienia. 

      Dokładny spis treści Kursu Macierze można znaleźć na naszej stronie online: 

      https://online.etrapez.pl/kurs/kurs-macierze/

  29. Tomek pisze:

    Nie wiem kto i po co wymyślił matematykę, ale fajnie, że jest ktoś kto potrafi ją wytłumaczyć! Pozdrawiam serdecznie!

  30. Maria pisze:

    Dzień dobry, chciałam bardzo podziękować za pańskie kursy, które są dla mnie wybawieniem. Jestem po maturze podstawowej z matematyki, studiuje na Politechnice Warszawskiej, gdzie od razu wymagają ode mnie znajomości matematyki co najmniej rozszerzonej. Myślałam, że nie dam rady, ale dzięki tym kursom matematyka wydaje mi się dosyć prosta i możliwa do nauczenia się! Kolokwium z macierzy napisane 10/10 dzięki pańskim kursom, a to dopiero początek mojej przygody z kursami! Jeszcze raz dziękuję, za kursy naprawdę kawał dobrej roboty☺️

    1. Krystian pisze:

      A dziękuję również za miłe słowa, cieszę się, że Kursy się przydają i powodzenia 🙂

  31. pisze:

    Witam, 
    wykupiłem pakiet jakiś już czas temu i nie mam dostępu do moich materiałów, które wykupiłem i były 

    1. Joanna Grochowska pisze:
      Dzień dobry,
      przepraszamy za kłopot. Przesłałam niedawno na Pana maila wiadomość z zamówieniem i aktualnymi linkami do pobrania Kursów. 
       
      Podpięłam także tamto zamówienie pod Pana konto na naszej stronie. 
      Proszę się zalogować i wejść w: 
       Zakładkę “Moje Kursy”  
      LUB
       Moje konto –> Pliki do pobrania
      Powinny pojawić się linki do pobrania Kursów.
       
      Może też Pan oglądać kupione Kursy online: https://online.etrapez.pl/kursy/     
       

      Powodzenia w nauce 🙂  

      Pozdrawiam, Asia 
  32. pisze:

    Bardzo dobry serwis, świetne materiały do powtórki materiałów i przygotowań do egzaminów na każdym poziomie!!!
    Serdecznie polecam i bardzo rekomenduje w szczególności korzystałam z materiałów do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz analizy oraz algebry.
    Pozdrawiam wszystkich którzy tworzą materiały w tym serwisie, dziękuje za dostęp do bardzo wartościowej wiedzy

  33. Andrzej pisze:

    Kiedy nowe kursy (z innych działów matematyki ale nie tylko)??

  34. pawel pisze:

    Czy jest mozliwosc odtwarzania materialow wideo w wyzszych predkosciach? np. 1.5x

  35. Kasia pisze:

    Niech Pan zrobi kurs z sieciami! Grafy mi bardzo pomogły 🙂

  36. pisze:

    Lubię kiedy materiał jest logicznie poukładany… To co można powiedzieć o tych kursach, to że są bardzo dobrze przygotowane

  37. Przemyslaw pisze:

    Korzystalem z Pana kursow jeszcze w 2013 roku, bardzo milo widziec ze tak swietnie Pan prosperuje! Chyba kupie kolejny kurs dla odswiezenia sobie wiadomosci z matmy 😀 Pozdrawiam serdecznie!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Również pozdrawiam, dzięki.

  38. Student pisze:

    Przydałby się kurs dotyczący przestrzeni liniowych na studiach. Podprzestrzeń liniową, baza przestrzeni itd
    Cały rok tego nie rozumie, a prowadzący się udział i po wykładzie dał nam zadania i nikt nic z tego nie rozumie.

  39. Tomasz pisze:

    Świetnie zrobione kursy i przekraczają nawet programy na niektórych uczelniach.

    Chociaż wciąż żałuję, że wyrzucili całki z programu liceum.

  40. Ala pisze:

    Ja też polecam, tutaj widziałam fajny wątek odnośnie nauki . Według mnie duża pomoc na studiach i ratuje sytuacje 🙂https://forumnauka.pl/nauka-przedmiotow-scislych/etrapez/

     

  41. Przemysław Mucha pisze:

    Coś niesamowitego, Pan Krystian wprowadził istną rewolucję, jeśli chodzi o naukę matematyki. Niby materiał jest ten sam, ale tu chodzi o formę przekazywania i nauki tej wiedzy czyli kursy multimedialne, dużo przyjemniejsze niż książki. Sposób mówienia również jest jak najbardziej w porządku, mówi jak “do kolegi”, dużo uproszczeń, wszystko w miarę klarownie.

    Jedyny minusik to może fakt, że niektóre bardziej nietypowe tematy nie zostały ujęte w kursach, albo to że przedstawiane zadania bywają zbyt proste w stosunku do wymagań niektórych uczelni np technicznych.

    Podsumowując, polecam mega!

  42. Jerzy Nowaczyk pisze:

    Całe swoje życie (+74), poczynając od lat szkolnych, używałem określenia ‘Dzielić PRZEZ”. Przecież licznik dzieli się PRZEZ mianownik a nie licznik dzieli się NA mianownik. W pokazach rozwiązań regularnie pojawia się określenie “NA”. U swojego wnuka to tępie bezlitośnia a Wam zwracam tylko uwagę na używaną polszczyznę przez młodzież. Poza tą drobnostką super przejrzyste rozwiązania. Brawo.

  43. Przede wszystkim chciałabym wyrazić wielkie uznanie dla tego co Pan stworzył – kurs etrapez był dla mnie bezcenny w trakcie studiów:) A mam pytanie z dziedziny biznesowej, w jaki sposób pilnuje Pan żeby nie rozprzestrzeniano owoców pańskiej pracy poza oficjalną stroną? Tworzę stronę \internetową dla trenerki personalnej i ona zamierza sprzedawać video z ćwiczeniami – więc niejako podobny problem staje przed nią i pomyślałam, że nie zaszkodzi zasięgnąć rady kogoś znacznie bardziej doświadczonego w temacie, tym bardziej że jak wiadomo, studenci potrafią stanać na głowie, żeby zaoszczędzić:)

  44. pisze:

    Najlepszy w swoim fachu! 🙂

  45. Krystian Karczyński pisze:

    Witam

    Pytanie 1: Tak, tak, oczywiście pokazuję jak radzić sobie z szeregami liczbowymi bez całek. Całki są tam właściwie potrzebne tylko do jednej Lekcji, wszystko inne można robić bez całek.

    Pytanie 2: Jasne, można liczyć bez całek. Całki są potrzebne do niektórych przykładów tylko. Jeśli na zajęciach nie mieliście całek, na pewno nie będą od Was wymagać tych przykładów.

  46. Michał pisze:

    Witam, mam pytanie

    W tym filmie w 4:00 rozwiązuje pan szeregi za pomocą zagadnień z całek. W tym problem, że u mnie w tydzień został przerobiony materiał z granic (1 wykład i 1 ćwiczenia), a na drugich zajęciach mamy już szeregi liczbowe. Czy przedstawia pan w swoich lekcjach jak postępować z szeregami tylko za pomocą metod z całek? U nas na wykładach profesorowie robią to inaczej nie wykorzystując ich i zastanawiam się czy przedstawia to pan również bez całek, ponieważ póki co są mi one zbędne..
    Drugie pytanie to czy mogę robić tą metodą z całkami, gdy ich nie przerobiłem? Dam radę czy są one niezbędne do nauki pana sposobem?

  47. Krystian Karczyński pisze:

    @Szymon Jasne, będzie dobrze. Na spokojnie sobie zaplanuj, ile czasu i kiedy poświęcasz na robienie matematyki. Potem po prostu zacznij robić przykłady z Kursów. Jak będziesz czuł, że Ci idzie, nabierzesz pewności siebie i pójdzie z górki.

  48. Szymon pisze:

    Dzień dobry, mam takie pytanie. Maturę ledwo zdałem, jestem na kierunku ekonomicznym gdzie jest matematyka w pierwszym semestrze. Wygląda na chwilę obecną bardzo ciężko, nawet te funkcje i nierówności jako przypomnienie mnie przerażają. Patrzę na to z przerażeniem. Mam szansę nadrobić z eTrapez, aby to chociaż zaliczyć? Jestem matematycznym tłumanem…

  49. Matematikon pisze:

    Świetna robota 🙂

  50. Pawel.Zajac pisze:

    Cześć,

    dzięki wielkie za to co robicie przerobiłem już kilka kursów Krystiana (granice, pochodne, całki itd.) i są naprawdę prowadzone na świetnym poziomie. Wszystko zrozumiałe. Wystarczy raz obejrzeć zrobić zadanie domowe i matematyka na studiach nie będzie sprawiać problemów. Teraz przede mną na studiach niezbyt łatwa ekonometria ale z kursami na etrapiezie jestem o nią spokojny.

     

    PS. U Krystiana wkradł się mały błąd w odpowiedziach w kursie Całki nieoznaczone lekcja 4 w przykładzie 8. Prawidłowy wynik to 1 over 16 x squared \left parenthesis x squared minus 1 \right parenthesis to the power of 8 minus 1 over 144 \left parenthesis x squared minus 1 \right parenthesis to the power of 9

  51. Ola pisze:

    Bardzo dziękuję za pomoc w zaliczeniu matematyki na studiach. Dzięki Panu udało mi się zrozumieć wymagany materiał, co wydawało mi się niemożliwe.
    Pozdrawiam

    1. Dziękuję i pozdrawiam.

  52. Artur F pisze:

    Panie Krystianie, właśnie jestem po zdanym, na ocenę dobrą, egzaminie z geometrii analitycznej. Dziękuję za ten kurs jak też za metriały z analizy które także pomogły mi przypomnieć sobie i zdać jej zakres. Przekazuje Pan materiał w sposób uporządkowany, drobiazgowy, metodyczny i z poczuciem humoru. Panu po prostu zależy na tym żeby odbiorca miał sukces a sposób w jaki przekazuje Pan wiedzę dodaje pewności siebie co jest bardzo ważne. Dzięki temu na dzisiejszym zadaniu wyratowałem się z “podkręconej piłki”.

    1. Dziękuję i gratuluję!

  53. Anastazja pisze:

    Witam serdecznie,

     

    chciałam dzisiaj  kupić paczkę pochodnych, jednak omyłkowo zakupiłam całą paczuchę(139zł), a takiej nie potrzebuję, ponieważ jestem jeszcze w liceum!

     

    Co zrobić żeby zmienić takie zamówienie!!? Pieniądze chciałem przeznaczyć na studniówkę i nie mam jeszcze 18 lat, proszę o pomoc!!

    1. Witam!

      Proszę napisać do nas na nasz adres mailowy: akademia@etrapez.pl z opisaniem sytuacji i wskazaniem, na jakiego maila było wysłane zamówienie. Sprawdzimy w systemie i myślę, że nie będzie problemów z zamianą ?

  54. Katarzyna Poluga pisze:

    Witam, wykupiłam u państwa całą paczkę  kursu etrapez, ale tylko niektóre lekcje pobrałam z maila, niestety nie mogę odnaleźć maila z linakami do pobrania kursów jedynie mam ten z fakturą, czy jest opcja żebyście wysłali mi brakujące kursy ? Katarzyna Poluga

    1. Oczywiście że jest 🙂

      Proszę napisać do nas wiadomość na adres: akademia@etrapez.pl , podając maila na którego było składane zamówienie. Pomożemy 🙂

  55. J pisze:

    Dziękuję za włożony wysiłek i pomysł!. Jestem studentką I roku, trafiłam na matematykę  z szaloną Panią Profesor (poziom)  a jestem po podstawie. Po pierwszych fragmentach video zrezygnowałam. Wróciłam jednak i teraz wiem że wydaje się być zbyt długo i “łatwo” a jest rzetelnie i dogłębnie. Zadania domowe, wskazanie najważniejszych rzeczy i ustytematyzowanie – to dostaję.  Początkujący zacznie praktykować i myśleć sam, a będący na fali coraz bardziej i rzetelniej pojmować matematykę. J.

  56. Karolina pisze:

    Dzień dobry! Jestem wielką fanką Państwa kursów, przerobiłam ich kilka i jestem z nich bardzo zadowolona. Czy planują Państwo kurs o szeregach czasowych? To temat, który wiecznie przedstawiany jest w sposób niezwykle zawiły. Pozdrawiam 🙂

    1. Dzień dobry

      Cały Kurs to na pewno nie, ale mamy je trochę omówione w moim Kursie Statystyki, na ostatniej, siódmej Lekcji.

    2. Witam 🙂

      Jeśli chodzi o szeregi czasowe, jakich konkretnie elementów Pani potrzebuje?

      W moim Kursie Ekonometria używam własnie szeregów czasowych, model trendu omówiony jest w lekcji 8 Kursu.

      Polecam także różne artykuły na Blogu, np. ten:

      https://blog.etrapez.pl/ekonometria/prawdziwe-dane-statystyczne-bez-ktorych-nie-zbudujesz-modelu-video/

  57. Patrycja Raźniak pisze:

    prosze o pomoc w obliczeniu tej całki 

    1. Tutaj najlepiej wykorzystać całkowanie przez podstawianie:

      integral fraction numerator square root of a r c t g x end root over denominator 1 plus x squared end fraction d x equals \integral square root of a r c t g x end root times fraction numerator 1 over denominator 1 plus x squared end fraction d x equals open vertical bar table row cell a r c t g x equals t end cell row cell fraction numerator 1 over denominator 1 plus x squared end fraction d x equals d t end cell end table close vertical bar equals \integral square root of t d t equals

      Error converting from MathML to accessible text.

  58. Maciej pisze:

    integral fraction numerator x squared over denominator cube root of 3 x squared minus 6 end root end fraction d x jak to obliczyc?

  59. Maciej pisze:

    Witam mam pytanie jak obliczyć całkę x^2/(3x^2-6)^(1/3) dx

  60. Mogrdarus pisze:

    Witam, z racji tego, że macie państwo w “ekipie” mgr wykształconą z informatyki i ekonomii chciałbym się zapytać czy planujecie państwo kursy z ekonometrii, czy może zapotrzebowanie jest zbyt małe by się tym zajmować? 

  61. Mateusz pisze:

    Z matematyką bywa różnie, tym bardziej że w Polsce są różne poziomy szkół średnich. Kilka lat temu korzystałem bardzo \intensywnie w Pana kursów. Efekt? Matematyka na I roku nie sprawiła mi wielkich trudności. Nie miałem drugich, trzecich terminów – a inni się męczyli 🙂 Fakt, oceny mogły być nieco lepsze.. ale to akurat już moja wina :p Od października znów wracam na studia [kolejny kierunek]. Nie mam zielonego pojęcia czy będę mógł przepisać matematykę po takim czasie czy nie. Ale jeśli nawet będę musiał zaczynać od nowa, na pewno w ramach przypomnienia zajrzę tutaj. Duży plus dla Pana! Dziękuję.

    1. Dzięki i powodzenia, gdyby jednak nie dało się przepisać 🙂

    2. Mateusz pisze:

      Powracam :)Jednak nie udało mi się przepisać.. ale za to.. Egzamin na 5 :)Bardzo dziękuję jeszcze raz 🙂

  62. Jerzy pisze:

    Czy mógłby Pan obliczyć całkę (1+cos(x)^2)^(0.5)?

  63. Joan pisze:

    Nie wierzyłam, że to możliwe, ale dzięki Panu zdałam w pierwszym terminie egzaminy z matematyki i algebry na mojej dość wymagającej uczelni 🙂 (zawsze, gdy mówił Pan “sprawdź, czy tego na pewno od Ciebie wymagają”, dla mnie dopiero zaczynała się zabawa) Jest Pan ideałem wykładowcy i jestem niezmiernie wdzięczna za pomoc.

    1. Dziękuję i gratuluję.

  64. sob pisze:

    Niestety niektóre Kursy nie wystarczają na te lepsze uczelnie. Przykładowo z rachunku prawdopodobieństwa i statystyki matematycznej między tym kursem a tym co ja mam jest przepaść (wyznaczanie estymatorow nieobciazonych o minimalnej wariacji,największej wiarygodności, weryfikacja hipotez itp) . Podejście do statystyki na mojej uczelni jest zupełnie inne

  65. kw107 pisze:

    Panie Krystianie,
    jest Pan naprawdę świetny, inżynier, który potrafi rozwiązać więcej niż całkę inżynierską, to jest coś.
    2,5 tyś studentów, a dodatkowo wyjątkowo zadowolonych z rektora tej uczelni, tym na pewno nie może się pochwalić, żaden profesor wyższej uczelni. Ale, Panie Krystianie, po głębokiej analizie, Pańskiego, życiorysu, widzę, że są też ciemne strony w Pańskim kryształowym charakterze. Zaczynał, Pan od hazardu! No, to akurat, nie jest karane, Bernoulli, też od tego nałogu nie mógł się wyzwolić do końca życia, Dostojewski i wielu wielu innych. Panie Krystianie, czy na Pańskiej uczelni, nie da się przestudiować, ze studentami tego arkusza kalkulacyjnego – https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HiXQ4mUSvaVzk0V_5hETlhh_uyZSAGkZA9fvfq4nELE/edit#gid=412161851, generalnie, chodzi o to, że, młodzi studenci, różnych politechnik i innych uczelni technicznych, wykorzystywali swoją wiedzę, nabytą na studiach ( mnie się nie udało uzyskać tytułu inż., ponieważ komuchy w roku 1983 relegowali mnie z Wyższej Szkoły Morskiej, za poglądy polityczne ) zgodnie z właściwościami życia.
    Pan, pomimo tego, że jest człowiekiem, o wiele młodszym ode mnie, stanowi dla mnie wzór do naśladowania. 2 500 za abonen\towanych studentów, ręce opadają, jak się o tym pomyśli. Panie Krystianie, nadchodzą czasy głębokiego, kryzysu ekonomicznego dla całego świata. Ludzie nie wiedzą w co muszą inwestować, ponieważ rynkami kapitałowymi wstrząsają co chwilę głębokie spadkowe trendy ( ostatnie tsunami z epicentrum w Hong Kong, ze spadkiem 8,9 – Europa – 5, USA 2,8, na minusie.) Złoto, to by było rozwiązanie, ale tego proszę nie rozpowszechniać. W latach 1976, kiedy jeszcze uczyłem się w LO, fizycy opracowali technologię produkcji sztucznego złota, bombardując ciężkimi jonami jądra ołowiu, w ten sposób powstało sztuczne złoto. Niestety, akceleratory w tamtych czasach były tak drogie, że produkcja jego była mało opłacalna w porównaniu z naturalną kopaliną. Od tego czasu technologia, poszła o jedno stulecie do przodu. We Francji, postawiono nawet przyśpieszacz hadronów, co było nie do pomyślenia w roku 1990. Niektórzy znawcy tematu, twierdzą, że USA, opracował technologię produkcji sztucznego złota, koszt produkcji jednej uncji, 23 USD. W takiej sytuacji, inwestowanie w złoto stało się bardzo ryzykownym przedsięwzięciem. Pozostały kamienie szlachetne, typu, brylanty, szmaragdy i inne. Ja wiem, że są technologie pozyskiwania tego typu minerałów w sposób syntetyczny, ale niestety, syntetyki, z tej branży znacznie różnią się jakością od kopalin. Ale do rzeczy, gdy by, któryś z Pan studentów, po zdaniu egzaminu z rachunku prawdopodobieństwa, zechciał wygraną zainwestować, polecam właśnie brylanty – https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HiXQ4mUSvaVzk0V_5hETlhh_uyZSAGkZA9fvfq4nELE/edit#gid=412161851
    Pozdrawiam,
    Kazimierz R. Wojewodzki

  66. Bardzo fajny wpis i przydatne informacje! Matematyka na studiach to już nie problem! 🙂

  67. M. pisze:

    Pamiętam noce spędzone nad matematyką wspólnie ze znajomymi w akademiku – i oczywiście z Pańskimi kursami! Oglądaliśmy potrzebne do wykonania pracy kontrolnej kursy powoli, metodycznie – szkoda tylko, że doktor nie docenił naszego wysiłku i nawet do nich nie zajrzał. Przed każdym kolokwium siedziałam z kursami nieraz do późnych godzin, ale była to gwarancja zdania i spokojnej później głowy. Dziękuję!

  68. Krzysiek pisze:

    Bardzo przyjazny blog, ale gdy przypomnę sobie stanie przy tablicy i całki, aż dreszcze mnie przechodzą, może faktycznie jeszcze nie wszystko stracone!

  69. Sylwia pisze:

    “Dobrze, że jesteś!” Świetnie wytłumaczony materiał, który przeniósł się na świetne zdanie mojego kolokwium na studiach inżynierskich 🙂 Dziękuję i życzę powodzenia oraz sukcesów 🙂

  70. Ola_sgh pisze:

    Przerobiłam niedawno całe prawdopodobieństwo i nie będąc na żadnych ćwiczeniach zaliczyłam Rachunek Prawdopodobieństwa 🙂 chociaż muszę przyznać, że p-stwo z Pańskiego kursu było dużo łatwiejsze niż to, co obowiązywało u mnie, ale na pewno świetnie wytłumaczone podstawy dużo mi pomogły 🙂
    Bardzo dziękuję i życzę wielu sukcesów na przyszłość!! 🙂

  71. Panie Krystianie, dziękuje Panu z całego serca! Kupiłem dwa kursy z Pana akademii, pochodne i granice 😀 To były jedne z najlepiej wydanych pieniędzy w moim życiu! Dzięki Panu zdałem egzamin z matematyki na swoich studiach (Leśnictwo), choć z matematyki jestem raczej słaby. Jeśli ktoś zastanawia się czy warto zainwestować w te kursy to nie ma co zwlekać, jest warto! Dziękuje za wszystko co Pan robi, życzę zdrowia 🙂 Szacunek

  72. Monika pisze:

    Nikt jeszcze nie wykładał matematyki w tak prosty i przyjemny sposób, dziękuję! 🙂 lekcja, zadanie domowe, niezbędne wzory – wszystko czego potrzeba jest w tym kursie. Polecam serdecznie wszystkim studen\tom, którzy mają problem z matematyką lub po prostu chcą powtórzyć dany materiał.

  73. iamabadman pisze:

    Studiuje elektrotechnikę i muszę przyznać że Pański kurs może mi skórę uratować pod koniec semestru 🙂

  74. MM pisze:

    Świetny kurs, jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak jasnym i przyjemnym w odbiorze sposobem przedsawienia matematyki 🙂 Oby więcej takich nauczycieli

  75. Karola pisze:

    Cześć, wiesz może czy ciężko jest z matematyką na kierunku : Zarządzanie.
    W liceum byłam słaba i maturę zdałam z matmy ledwością :(, jak sądzisz, może być mi bardzo ciężko
    na studiach dziennych odnośnie matmy?
    Zapewne nie raz zajrzę tutaj w razie problemów :))!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Cześć, ciężko tak, ale bardzo ciężko nie, najważniejsze to nastawić się na ciężką pracę.

      W każdym razie powodzenia i oczywiście zapraszam!

  76. Skil pisze:

    Dziękować już dziękowałem po pierwszych 3 semestrach więc to pominę ;). Chciałbym tylko zwrócić uwagę na brak w kursie równań różniczkowych wyższch rzędów, czastkowych itp. trudniejszych. Na moim kierunku na Politechnice Lubelskiej niestety nie da się zaliczyć ostatniego semestru bez tych brakujących różniczek w kursie :c.

  77. Julka pisze:

    Aż chce się uczyć matematyki 😉

  78. Dawid pisze:

    Witam, czy mógłby Pan nagrać kurs matematyki dyskretnej na rok 2014/2015 ? Ten kurs byłby bardzo pomocny dla początkujących informatyków.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Witam, tak, właśnie w tej chwili pracuję nad pierwszą Lekcją (o zbiorach).

      W ciągu tygodnia ta pierwsza Lekcja powinna być już dostępna na Akademii eTrapez.

  79. karolina pisze:

    Witam, mam ogromy problem z następującym zadaniem:
    Oblicz objętość bryły V ograniczonej powierzchniami :x^2 + y^2 + z^2=13 z>=2.
    Bardzo proszę o pomoc.

  80. Katarzyna pisze:

    Witam, mam ogromy problem z następującym zadaniem: Oblicz metodą Gaussa rozwiązanie (o ile istnieje) układu równań AX=B, gdzie A (macierz 3 wiersze na trzy kolumny) 1 wiersz: 1 -3 2
    2 wiersz: 1 1 -2
    3 wiersz: 2 -1 1

    B (macierz 1 kolumna, 3 wiersze): 3
    B= 1
    -1

    bardzo proszę o pomoc.

    1. Katarzyna pisze:

      B= (pierwszy wiersz) 3
      (drugi) 1
      (trzeci) -1

    2. Zadanie to zostało rozwiązane tutaj:

  81. Damiabn pisze:

    Dziękuje za starania, dzięki Panu jakoś brnę przez te studia.
    P.S. zauważyłem że pewna pani w komentarzu zapytała o kursy dla młodszych uczniów ze szkól podstawowych. Myślę że to też byłby pomysł gdyż ma pan dobre podejście. A jeśli pan nie chce w to brnąc może zna pan kogoś który prowadzi takie e-learningi?
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Również dziękuję, niestety nie znam nikogo, kto robi coś dla szkół podstawowych.

  82. michał pisze:

    Jesteś mistrzem Krystian, tak prosto jeszcze nikt nie tłumaczył mi matematyki. Dzięki 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Nie ma sprawy, również dziękuję.

  83. PRz :) pisze:

    Witam. Pan i jak Pana lekcje sa genialne, czego przecietny zjadacz chleba niezaprzeczy 🙂 Gratuluje pomyslu i dziekuje za idealne przekazanie wiedzy. Jednakże chciałabym zapytać czy bylaby jakas możliwość udostepnienia równań różniczkowych rzedu n, wyższych rzedów niż 2. Uratowałby Pan mgr wielu studentów przed naszą porażką przed zaliczeniem z tego tematu 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dziękuję! Niestety na dzisiaj nie szykują mi się jakieś materiały do równań różniczkowych rzędu wyższych niż 2 (w Kursie są pokazane trzy przykłady, ale tylko wybrane, sprowadzalne do drugiego rzędu).

  84. PK Kraków! :D pisze:

    Moja dziewczyna mówiła, że już nie może Pana słuchać, ponieważ powtarzałem Pana lekcje przed egzaminem:D Mówiła mi, że kupi mi słuchawki haha:D dzięki wielkie za pomoc! pozdrawiam.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Nie ma sprawy, pozdrawiam.

  85. Patryk pisze:

    Jesteś bardzo dobrym matematykiem,bardzo dobrze tłumaczysz wszelkie zagadnienia,po obejrzeniu kilku filmików wszystko staje się bardziej zrozumiałe,podziwiam i pozdrawiam!

  86. Darek pisze:

    Przerobiłem większość pana kursów na studiach, genialnie opracowane wykłady, prostym językiem od podstaw, trafiające do każdego studenta. Polecam każdemu kto ma matematykę na studiach!! 🙂

  87. Monika pisze:

    Witam. Pana kursy są naprawdę pomocne zwłaszcza przed kolokwium, szkoda że jednak nie ma w nich omówionych więcej trudniejszych przykładów jakie robi się na trudnych uczelniach, bo takie by mi się właśnie przydały. 🙂 Potrzebuje też informacji o funkcjach kołowych ale niestety nie ma chyba filmików z tego zakresu. Mimo to i tak dzięki temu kursowi można sie dużo nauczyć i wiele zrozumieć! Pozdrawiam 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Witam. O funkcjach kołowych (czyli cyklometrycznych, czyli po prostu “arkusach”) jest co-niecoś na moim Wykładzie (filmik też tam się znajdzie):

  88. jedrek pisze:

    Witam serdecznie. Również pragnę podziękować za pomoc w zdaniu analizy oraz algebry liniowej. Ponawiam pytanie zadane w lutym tego roku na tym blogu. Czy będzie kurs z dyskretnej? Pozdrawiam

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzień dobry. Gratuluję tej analizy i algebry. Niestety, w tym roku akademickim nie powstaną już żadne nowe Kursy.

  89. Irena Gąsior pisze:

    Prosze o pomoc. Korzystajac z Pana lekcji o liczbach zespolonych (dokladnie lekcja 2) rozwiazywałam zadanie na tablicy na cw z matematyki i zastosowalam ten “patent” gdzie do dwoch rownan dodalam trzecie x^2+y^2=modul prawej strony poprzedniego rownania. I wtedy pan profesor zadał mi zadanie domowe a mianowicie skad ja to wzielam i czy na pewno w tym 3 rownaniu prawa strona rowna sie lewej. Bardzo prosze o jakas pomoc. zastanawiam sie czy to poprostu nie jest cos takiego ze modul z pierwiastka liczby zespolonej=pierwiatek z modulu liczby zespolonej..?

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Polecam mój post na blogu na ten temat:

      https://blog.etrapez.pl/liczby-zespolone/patent-w-\pierwiastkach-zespolonych/

  90. derek pisze:

    derek
    jestem znów w szkole wyższej ale na pierwszym roku może tym razem się uda , matematyka to dla mnie wyzwanie,a 16 lat temu byłem ostatnio w szkole, w technikum brak matematyki , matura z historii i polaka, a tak mocno chcę ukończyć choć pierwszy semestr, chcę tylko sobie udowodnić przed czterdziestką ,że potrafię coś pojąć, ale ambicje to nie wszystko

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Powodzenia!

  91. Karolina pisze:

    Dziękuję serdecznie za ten kurs. 🙂 dzięki temu mogę nadrobić zaległości, jakie wyniosłam z liceum po nieudanych (liczba mnoga) nauczycielach matematyki, co teraz odbija się na studiach. Jakkolwiek sztucznie i reklamowo to nie zabrzmi – teraz się nie boję. 🙂 Pozdrawiam!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Powodzenia i pozdrawiam!

  92. Kasia pisze:

    Wie Pan co? Uwielbiam Pana. Dzięki tym kursom, matma wydaje się być całkiem przyzwoita. Nawet bym powiedziała, że przyjemna. Dzięki wielkie.

  93. Aleksander pisze:

    Komentarz ten bedzie nieco przydlugi natomiast w inny sposob nie moge wyrazic wyrazów wdziecznosci , które pragne pokierowac w strone Pana Krystiana. Dzieki e-trapezowi bylem w stanie pozyskac wiedze z całorocznego materialu w ciagu 2 miesiecy aby zdac kampanie wrzesniowa u bardzo wymagajacego wykladowcy ! , gdyby Pana kursy opiewały na fizyke kwan\towa czuje , ze bylbym dobry w tym fachu po ich wysluchaniu , odwieczna zmora wszystkich CAŁKI ! okazaly sie z Pana pomoca olsniewajaco banalne . Jak klopotoliwym przedmiotem moze okazac sie matematyka na studiach wszyscy wtajemniczeni doskonale wiedza , a sposob jej wykladania pozostawia wiele do zyczenia… natomiast w tym kursie biorac na “widelec ” macierze bylem w stanie przyswoic w jeden dzien ! gdy po miesiacu na studiach myslalem , ze to jakies male sudoku , klaniam sie !

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, gratulacje!

  94. Roksana pisze:

    Przepraszam bardzo Pana, że tak bezpośrednio i po imieniu, ale wyraziłam szczerze, to co myślę:)

  95. Michał pisze:

    Dzięki Pana pracy takie przedmioty jak analiza czy algebra na studiach nie sprawiają kłopotów… Jestem studentem Politechniki Wrocławskiej na wydziale budownictwa. Muszę powiedzieć, że niektórzy dr potrafią tak namieszać na wykładzie, że sami przestają to rozumieć i mimo, że nie ma (jeszcze?) wszystkich zagadnień w kursach, które omówione były u mnie to tak solidne podstawy pozwoliły zaoszczędzić czas i opanować resztę.
    Gratulacje!!!
    Oby tak dalej! Życzę powodzenia, bo to kawał dobrej roboty!

    1. Michał pisze:

      PS
      Analiza 4.5 z egzaminu i 0,5 pkt do 5
      W dużej mierze dzięki eTrapezowi

  96. Marek pisze:

    Świetne prowadzone ćwiczenia.

  97. Kamil pisze:

    Dzięki wielkie 😀 dowiedziałem się o pana kursach od kumpla , traciłem nadzieję na zdanie i już jedną nogą opuszczałem mury Politechniki Śląskiej. Dzięki tym kursom na ostatnich terminach pierdykłem wszystkie zadania na komplet i mam zaliczenia 🙂 został mi tylko egzamin do machnięcia 🙂 Dziękuje !

    Krystian Karczyński na prezydenta !!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      A dzięki, powodzenia na egzaminie!

  98. Natalia pisze:

    Dziękuję, dziękuję, dziękuję! Dzięki Pańskiej pracy, zdałam analizę na studiach i choć mam nadzieję, że więcej się z nią nie zetknę to i tak jestem niewypowiedzianie wdzięczna!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Gratulacje!

  99. Bartosz pisze:

    Witam. Czy będzie dostępny kurs Matematyki Dyskretnej?

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Witam, na pewno nie w najbliższych miesiącach…

  100. Radek Politechnika Wrocław pisze:

    Witam,
    Zakupiłem kursy całek i rózniczek zwyczajnych przez co bezproblemowo zdałem Przedmiot Równania różniczkowe zwyczajne na PWR.
    Dopiero kursy ze strony eTrapez Pana Krystiana pozwoliły mi zrozumieć dogłębnie i opanować materiał z całek i różniczek, Przedmoit Równania różniczkowe zdałem wysoko (4) i to jest zasługa kursów Pana Krystiana Karczyńskiego i oczywiście sumiennego odrabiania zadań domowych zawartych w tych kursach. Tak więc POLECAM BARDZO KURSY Pana Krystiana i pozdrawiam RG.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, gratuluję!

  101. Konrad pisze:

    Dziękuje Panie Krystianie, Analiza stała się prosta i zaliczona dziś! Pozostaje jeszcze algebra, ale i z tym dam sobie radę. Dziękuję raz jeszcze!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Gratuluję!

  102. Michał pisze:

    Idąc na PW martwiłem się, że nie dam sobie rady z matematyki (jestem po biol-chem), ale dzięki Krystianowi zaliczyłem kolokwia w pierwszych terminach i wczoraj zaliczyłem postrach studentów – ustny z matematyki- za pierwszym razem 😀 Dziekuję!

  103. Ewela pisze:

    Dzięki za te kursy !
    Pochodne uratowały mi tyłek.
    Teraz mnie czeka egzamin ze wszystkiego i będę ogarniać macierze 🙂
    Dzięki kursom więcej rozumiem.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Powodzenia!

  104. Paulina pisze:

    Powiem zwięźle i na temat.. moje grupa ćwiczeniowa na AGH liczy sobie 27osób, 21 osób zdało egzamin z matmy w pierwszym terminie, pozostałe 6osób są zbyt leniwe żeby skorzystać z etrapeza. Dziękujemy Tobie, a nie naszej Pani profesor 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Gratulacje!

  105. Ania pisze:

    Zaliczyłam matmę!! dziękuję, naprawdę wszystko da się zrozumieć, dziękuję jeszcze raz =)

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Nie ma sprawy, powodzenia dalej na studiach.

  106. Marysia pisze:

    Witam pana . Mam pytanie czy udziela pan kursów dla dzieci ze szkoły podstawowej chodzi mi o kl. 4 . Niestety mojej dziecko nie za bardzo sobie radzi z matematyką .

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Witam panią, niestety koncentruję się tylko na studentach, przykro mi…

  107. Adam pisze:

    Moze powiem jak to jest w USA tam nikt nie sprzeda ksiazki podrecznika studen\towi jak bedzie kaplikowal material i to nie tylko matematyke.Ten kto opisuje material jak najprosciej jest doceniany i jest w stanie sprzedac przez co odniesc sukces w podrecznikach.Podreczniki w USA sa drogie dochodzi do tego ze to doprowadzilo do maksymalnego uproszczenia materialu i to studenci sa recenzentami podrecznikow.Do tego jest ocena studen\tow dla nauczyciela co zmusza go do starania sie o dobre przekazanie wiedzy i nauczenie go jak najwiecej i najlepiej jak potrafi.Kiepskie oceny studen\tow sa porazka dla wykladowcy i nie znaczy ze podnosi oceny czy pozwala sciagac (co jest hanba dla studenta i jest scigane jako oszustwo).Nauczyciel czy profesor musi sie starac bo inaczej nie bedzie mial chetnych studen\tow na swoje wyklady.U nas czesto wykladowcy sa znudzeni czytaja z kajecika jakies materialy przez lata nie ucza sie nie aktualizuja wiedzy czesto sa to ludzie przypadkowi dochodza do stanowisk dosc przypadkowo albo raczej przez znajomosci czy \intrygi czesto bedac slabymi studentami ale maja sporo sprytu.Najlepsi czesto nie maja szans na doktoraty bo poswiecaja czas na nauke a nie wchodzenie w tylek profesorom.Podreczniki sa na marnym poziomie pisane skaplikowanym jezykiem a studenci sa zmuszaniu do ich kupna bo beda z nich slowo w slowo przepytywane.To wszystko doprowadzilo do tego ze nasze uczelnie sa skansenem i przechowalnia dla znajomkow jedyne co mozemy robic to skladac Chinskie rowery bo sami nie mamy dobrej techniki wszyscy robia kase na wykladach dla zaocznych i produkuja masy niedouczonych absolen\tow z papierkiem uczelni.Czasami mozemy przeczytac o lekarzach co potrafia leczyc i nauczycielach co potrafia uczyc takie to nadzwyczajne w innach krajach to normalne u nas to cos nadzwychzajnemu.Panie Krystianie a czy nie chcial by Pan zrobic doktorat i uczyc przyszlych nauczycieli matematyki jak maja prosto nauczac ucznow i napisac pare ksiazek, podrecznikow, skryptow.Pewnie odnosi pan sukces finansowy dla siebie ale warto by bylo cos zmienic w tym kraju albo pozostawic cos po sobie i troche nauczyc Polakow matymatyki bo poziom jest bardzo niski.To jest tylko moje zdanie zycze sukcesow pozdrawiam.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Witam, również bardzo podobają mi się amerykańskie wzorce w edukacji. Najśmieszniejsze jest to, że Amerykanie mnóstwo czasu narzekają (!) na swój system edukacji i nie cenią go zbyt wysoko – przynajmniej odniosłem takie wrażenie 🙂

      Myślę, że sam napór kultury i cywilizacji zza oceanu zrobi swoje i także w Polsce zmieni się w ciągu najbliższych lat wiele na lepsze.

      Dzięki, pozdrawiam.

  108. Łukasz pisze:

    Cześć, mam problem z zadaniem otóż treść jest następująca: “Wyznacz wszystkie pierwiastki 6 stopnia z liczby -8i”

  109. Gaweł pisze:

    Gdyby nie Pana kursy, na AGH nie byłoby żadnej kobiety. A i mężczyzn niewielu by zostało. Pozdrawiam! 😀

    1. Sylwia pisze:

      Gaweł, kuknij na proporcje kobiety-mężczyźni na Wydziale Matematyki Stosowanej. To mówi samo za siebie.

      Chociaż faktem jest, że na AGH nie znam NIKOGO kto nie korzystał Pana lekcji. Teraz w czasie sesji noce spędzone z eTrapezem to norma. Te kursy to kawał dobrej roboty!

      P.S. Zadania, zadaniami, ale dowody twierdzeń szczególnie z analizy to jakiś koszmar. Czy realne jest stworzenie przez Pana kursu związanego z dowodzeniem podstawowych aczkolwiek trudnych twierdzeń?

    2. Krystian Karczyński pisze:

      U mnie w grupie (na matematyce) była większość dziewczyn i niektóre naprawdę wymiatały z matematyką 🙂

      Takich dowodów nie będzie raczej w Kursach, staram się je dodawać w formie Wykładów na blogu, na przykład tutaj:

      https://blog.etrapez.pl/granice/granice-funkcji-sinxx-dowod/

  110. M_LDZ_GreatTHX pisze:

    Zacznę od WIELKIEGO DZIĘKUJĘ za ten program, naprawdę fantastyczna rzecz. Kapitalnie objaśnione przykłady i metody rozwiązywania zadań z konkretnego działu. Właściwie dzięki kursom z liczb zespolonych, macierzy, granic, pochodnych i całek udało mi się przejśc i zaliczyc matematykę na pierwszym semestrze. Na początku myślałem, że taka nauka z komputerem nie będzie dla mnie, ale jak zacząłem oglądac kolejne filmiki to czułem się jakbym siedział z kumplem który wszystko dokładnie mi tłumaczy i czułem, że naprawdę to rozumiem. Jeszcze raz dzięki za pomoc. W sumie ta matematyka nie jest taka straszna jak się ma eTrapeza ;P

  111. noSkillMath pisze:

    A napiszę jeszcze raz ! Jesteś najlepszym nauczycielem jakiego miałem w moim (krótkim) życiu ! Co prawda na 9:00 mam kolokwium, a zacząłem o 1 w nocy się uczyć (bez komentarza : ) ) to i tak wiem o niebo więcej. Przejrzystość Pańskich nauk jest po prostu BEZCENNA. Powtarzam, Geniusz. Ciekawe ilu inżynierów “wychowało się” na tych lekcjach? : ) POZDRAWIAM SERDECZNIE I GORĄCO POLECAM !

  112. noSkillMath pisze:

    Geniusz. Dziękuje.

  113. Karola pisze:

    Jest Pan CUDEM! Opowiadam o Panu KAŻDEMU kogo mijam na mojej drodze.. ostatnio nawet wracając z uczelni,jechałam tramwajem pełna uśmiechu i entuzjazmu, bo zaliczyłam kolosa z pochodnych, co dla mnie ‘humanistki’ jest wielkim osiągnięciem! A pewna staruszka przypatrywała się i w końcu rzekła: ‘a jednak ta dzisiejsza młodzież, tez może się usmiechac.” ja do niej: “to sprawa Kristiana Karczyńskiego” starsza Pani: “chłopak?” a ja: “NIEEEEEEEEEE!!! LEPIEJ, ANIOŁ”
    Dziękuje z całego serca za wszystkie kursy, za pomoc i czas poświęcany dla nas! Nawet sobie Pan nie zdaję sprawy.. ale moje życie jest piękniejsze i o wiele mniej stresujące odkąd poznałam etrapez.
    Pozdrawiam i życzę Panu wszystkiego najwspanialszego, niech wróci do Pana to dobro,które Pan nam daje!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, trzymaj się, powodzenia na studiach i pozdrawiam!

  114. Arek pisze:

    Gdyby nie Ty nie mam pojęcia jak poradziłbym sobie z analizą.:) Nigdy matematyka nie wchodziła mi do głowy tak gładko 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Powodzenia na studiach!

  115. Florence pisze:

    Witam, dla mnie Pan jest geniuszem! Uwielbiam matematykę z Panem i czasem, co zabrzmi śmiesznie z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg wydarzeń 😀 tzn. na kolejny filmik. W liceum miałam podstawową matematykę, a teraz po półroczu na PW z Pana kursami zastanawiam się nad przeniesieniem na kierunek matematyka 😀 Chociaż mam pewne obawy, czy to nie przesada. Ale już wiem, że wszystko można nadrobić! Dzięki Panu!!!! :D:D
    P.S. u nas też wszyscy mają “randki z Krystianem” 😀

  116. Grzesiek URz pisze:

    Panie Krystianie, dziękuję za wszelka pomoc i wiedzę przekazywaną w kursach 🙂
    Właśnie pozytywnie zaliczyłem egzamin z matematyki na uczelni, wszystko dzięki Panu 🙂
    Na moim kierunku kursy E-Trapez są ulubionym serialem wszystkich studentów 😉
    Pozdrawiam

  117. Ania pisze:

    Krystianie, praktycznie co drugi wieczór spędzam z Tobą!;) wszystko staje się jaśniejsze!;) Dzięki za wszystko!;)

    PS u nas na AGH-u mówimy, że przed kolosem mamy randki z Krystianem!;)
    pozdrawiam

  118. Sebastian pisze:

    Z matematyki nigdy nie byłem orłem do czasu… gdy poznałem e-trapeza:) Mam już jedno zdane kolokwium dzięki Panu, a niebawem czeka mnie koło z trygonometrii sferycznej (szkoda, że nie ma żadnego kursu z tym zagadnieniem) oraz egzamin z macierzy, zespolonych i geometrii analitycznej. Matma stała się prosta, przejrzysta, zrozumiała a sama nauka efektywna i efektowna jeśli chodzi o ocenę w indeksie 🙂 Oby tak dalej, brakuje w Polsce takich nauczycieli/korepetytorów/wykładowców, którzy mają podejście “nauczaj, tak jak ty chciałbyś być nauczany”. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, jeśli trygonometria sferyczna to pewno studiuje Pan na jakiejś morskiej Uczelni, zatem ahoj!

    2. Sebastian pisze:

      Dokładnie:) sferka zdana na 100% 🙂

  119. Agata pisze:

    Szacun dla Pana, mało tego, że jest Pan istnym GENIUSZEM, to jeszcze potrafi Pan dotrzeć do ludzi w łatwy i przystępny sposób. Gdyby nie Pan – wielu studentów (w tym ja) miałoby pewnie warunki lub poprawki. Nie raz mi Pan pomógł. Naprawdę chylę czoła i DZIĘKUJĘ! 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki również i pozdrawiam.

    2. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, powodzenia dalej na studiach.

  120. Ewcia pisze:

    Witam, Mam problem z zdaniem 15 z całek nieoznaczonych z lekcji 4. Bardzo proszę o podpowiedz, z góry dziękuje 😉

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Witam, przesyłam ten przykład krok po kroku:

      \int{\frac{sin xcos x}{\sqrt{3{{sin }^{2}}x-7{{cos }^{2}}x}}dx}=\int{\frac{sin xcos x}{\sqrt{3{{sin }^{2}}x-7\left( 1-{{sin }^{2}}x \right)}}dx}=\int{\frac{sin xcos x}{\sqrt{3{{sin }^{2}}x-7+7{{sin }^{2}}x}}dx}=\int{\frac{sin xcos x}{\sqrt{10{{sin }^{2}}x-7}}dx}

      =\left| \begin{matrix}
      & t={{sin }^{2}}x\\
      & dt=2sin xcoxdx\\
      & sin xcos xdx=\frac{dt}{2}\end{matrix} \right|=\int{\frac{\tfrac{dt}{2}}{\sqrt{10t-7}}}=\frac{1}{2}\int{\frac{1}{\sqrt{10t-7}}dt}=\left| \begin{matrix}
      & u=10t-7\\
      & du=10dt\\
      & dt=\frac{du}{10}\end{matrix} \right|=\frac{1}{2}\int{\frac{1}{\sqrt{u}}\frac{du}{10}}=\frac{1}{2}\cdot \frac{1}{10}\int{{{u}^{-\tfrac{1}{2}}}du}=\frac{1}{20}\frac{1}{-\tfrac{1}{2}+2}{{u}^{-\tfrac{1}{2}+1}}+C

      =\frac{1}{20}\frac{1}{\tfrac{1}{2}}{{u}^{\tfrac{1}{2}}}+C=\frac{1}{20}\cdot 2\sqrt{u}+C=\frac{1}{10}\sqrt{10t-7}+C=\frac{1}{10}\sqrt{10{{sin }^{2}}x-7}+C

      Teraz korzystając z tych samych przekształceń co w pierwszych kilku krokach można dojść do postaci z rozwiązania:

      \frac{1}{10}\sqrt{10{{sin }^{2}}x-7}+C=\frac{1}{10}\sqrt{3{{sin }^{2}}x-7{{cos }^{2}}x}+C

    2. bartek pisze:

      W odpowiedziach jest inna odpowiedź. Pozdrawiam!

    3. Krystian Karczyński pisze:

      Jakiś czas temu już poprawiłem, ale oczywiście przepraszam, jeśli kiedyś była tam pomyłka.

  121. Bartosz pisze:

    Najlepszy matematyczny kurs z jakiego było mi dane korzystać 😉
    Gdyby ktoś w ten sam sposób wziął się za fizykę był bym w 7 niebie 😛

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, sam bym chętnie z tej fizyki się pouczył 🙂

  122. Ewelina pisze:

    Panie Krystanie mam Problem z wyznaczeniem Ekstremum Fulnkcji Wielu Zmiennych z zadania (lekcja 2 zad nr 11) Licze pochodne po x i po y tworze układ równan i tu zaczynaja sie problemy gdyz nie wiem jak go rozwiązać 🙁 Proszę o podpowiedź. Dziękujee

  123. Tomasz pisze:

    Zdecydowanie prosty sposób tłumaczenia. Nie to co na wykładach i ćwiczeniach. Jednak mam zastrzeżenia co do samej ilości kursów. Wg mnie powinny być jeszcze 2 dodatkowe kursy:
    – Algebra (Przestrzenie liniowe, bazy, przekształcenia liniowe, obraz i jądro, zmiana bazy macierzy, grupy, pierścienie, ciała).
    – Logika i teoria mnogości w szczególności teoria mnogości.
    Wiele osób na moim wydziale ma problemy z tymi zagadnieniami. Widzę to jako uzupełnienie i tak już świetnych kursów etrapez. Mam nadzieję, że moja sugestia na coś się przyda.

    Pozdrawiam

  124. Grzegorz pisze:

    mam pytania do dwoch zadan domowych z lekcji pierwszej z prawdopodobienstwa

    Zadanie 11
    14 książek ustawiamy na 3 regałach. Ile jest możliwych takich rozmieszczeń?
    Zadanie 12
    6 studentów odpowiada na egzaminie z matematyki. Ile jest możliwych wystawienia im ocen?

    dlaczego odpowiedzi są nastepujce

    Zadanie11
    3x3x3x3x3x3x3x3x3x3x3 czyli 3 do 11 czyli 177147 czy nie powinno byc 3 do 14 ??

    Zadanie 12
    4x4x4x4x4x4 czyli 4 do 6 czyli 4096 czy nie powinno byc 6x6x6x6x6x6 czyli 6 do 6 ??

    a i jeszcze jedno zadanko

    Zadanie 5
    Ze zbioru 0,1,2,3,4losujemy po kolei dwie cyfry…
    a) Bez zwracania
    b) Ze zwracaniem
    Ile różnych liczb możemy uzyskać?

    odpowiedz to

    Zad. 5
    a) 4×3 =12
    b) 4×4 =16

    a )przecież jak nie zwrocimy to mozemy wybrac na pierwsze miejsce jedna z 4 cyfr oprocz 0 a na drugie jedna z 4 tez bo 0 juz mozna.przeciez z tego tez liczba jest czyli powinno byc 4×4 = 16
    b) to samo na poczatek jedna z 4 oprocz 0 ale zwracamy czyli na drugim miejscu mozemy jedna z 5 cyfr bo 0 tez można

    Bardzo proszę o wyjaśnienie tych zadań

    1. Paula pisze:

      Zadanie 11 też uważam, że powinno być 3 do 14.
      Natomiast w zadaniu 12 jest prawidłowa odpowiedź,ponieważ na studiach oceny przyznawane są od 2 do 5.

  125. Piotr pisze:

    Niedawno dostałem Pańskie materiały od kolegów z Politechniki.
    Początkowo nie rozumiałem granic w ogóle, dzięki Panu stwierdziłem, że to jest po prostu banał, tylko wystarczy “bez paniki” podejść do tego.
    W tym momencie uczę się z pańskich wykładów i na prawdę żałuję, że nie wykłada Pan matematyki na politechnice Gdańskiej.
    Pozdrawiam i życzę sukcesów.

  126. Aga pisze:

    Ogromne DZIĘKI, bardzo mi pomogłeś! Zawaliłam troszkę pierwszego kolosa z matmy, a w sumie miałam mieć tylko 3 kolosy na cały semestr bez możliwości poprawy, myślałam, że czekają mnie zaliczeniówki i nie wiadomo co, a dzięki Twojemu kursowi Granic (których swoją drogą nienawidziłam) i Pochodnych, tak przykoksiłam na drugim kolosie, że wyszłam na prostą 🙂 Do zobaczenia na kursie Całek! 🙂

  127. Agnieszka pisze:

    Na początku studiów miałam problem z matematyką. Kompletnie nie wiedziałam co to są całki,pochodne i jak się je rozwiązuje. Po kilku niezdanych kolokwiach stwierdziłam,że nie dam rady i chciałam zrezygnować ze studiowania. Przypadkiem natknęłam się na Pana kursy. Stwierdziłam,że zakupie jeden i go wypróbuje.
    Kurs okazał się tak dobry,że zakupiłąm ich pięć. Nauczyłam się pochodnych,całek ,macierzy itd. Zaliczyłam wszystkie egzaminy z matematyki. Chcę Panu bardzo,ale to bardzo podziękować. Wykonuje pan wspaniałą robotę. Pomaga Pan studen\tom zrozumieć ten trudny a zarazem ciekawy przedmiot. Gdy ktoś mi mówi,że ma problem z matematyką polecam Pana kursy bo są naprawdę świetne. Jest Pan najlepszym nauczycielem z matematyki jakiego znam,bardzo mi Pan pomógł. Obecnie kończę Politechnikę Gdańską;)

  128. kasia pisze:

    rewelacja ! DZIĘKUJĘ

  129. darek pisze:

    Godzinę temu dotarło do mnie,że w sobotę kolek z matmy, a w mojej głowie tylko tabliczka mnożenia jest. Dzięki Tobie nauczyłem się w ciągu godziny granic, o których bladego pojęcia nie miałem, a teraz są dla mnie śmiesznie łatwe. Dziękuję. Super wykłady. Co ja piszę….. to doskonałe wykłady, niezbędne źródło wiedzy. A ja uwielbiam liczyć (rzadko kalkulatora używam). Sposób na nudne wieczory? Hahaha…rozwalić parę fajnych zadań matematycznych. To lepsze niż oglądanie meczu. W tej grze, to my wygrywamy. Pozdrawiam jeszcze raz i bardzo dziękuję. To najlepsze materiały jakie wpadły mi w ręce. Polecam wszystkim.

  130. Mateusz pisze:

    Świetne kursy, a sposób przekazywania jeszcze lepszy. Dzięki Tobie zaliczyłem rok. Dziękuję i pozdrawiam.

  131. Grzegorz pisze:

    Mam pytanie.kiedy zostanie wydany Kurs Statystyka ??u mnie na uczelni mam 4 zjazd i kolokwium z szeregow i ucze sie z pana kursu.zostaly mi jeszcze 4 zjazdy i kolokwium z prawdopodobienstwa tez mam do tego kurs i kolokwium z Statystyki ale do tego niestety nie ma kursu 🙁 bardzo mi zalezy zeby go miec przed kolokwium z statystyki

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzień dobry

      Niestety jeszcze nie wiem, kiedy zostanie wydany ten Kurs…

  132. Krystian pisze:

    No mogę powiedzieć że ja który z matematyką w czasach szkoły średniej żyłem na bakier żeby zaliczyć tylko wybrałem się na studia gdzie matematyka jest podstawą. Uczę się z pańskim kursem i powiem że idzie mi to bardzo dobrze robię krok po kroku jak pan każe i mi wychodzi no i niedługo mam kolosa zobaczymy jak mi pójdzie 😉

    1. Krystian Karczyński pisze:

      No to powodzenia i niech wychodzi już do końca 🙂

  133. Piotr pisze:

    Cóż… Można rzec, że polska gospodarka jest Panu wdzięczna za kształcenie tysięcy polskich inżynierów i mgrów… Ciekawe ile pokoleń Pan wykształci, oby jak najwięcej…

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, ku chwale Ojczyzny.

  134. Janek pisze:

    Studia rozpoczęte…mimo całkiem dobrych wyników z matematyki w szkole średniej, to co ujrzałem tu, na pierwszym roku Finansów i Rachunkowości zaskoczyło mnie zupełnie…problem z wykładami prowadzonymi w formie dyktowania książkowych regułek, problem z ćwiczeniami, na których trafiliśmy bardzo niefortunnie jeśli chodzi o kadrę prowadzącą…wymaganie od nas czegoś o czym nie mamy pojęcia to norma, jednym słowem – masakra

    Wykupienie pańskiego kursu (jak na razie z granic, ale pochodne już chyba na dniach) daje mi iskierkę nadziei na pozytywne zaliczenie pierwszego kolokwium. Pańskie metody nauczania są rewelacyjne, marzenie by mieć takiego wykładowcę. Zrozumiały dla studenta przekaz, ciekawe przykłady, ciekawy ogólny sposób prowadzenia tych \internetowych wykładów. Jak to powiedział pewien znany komentator sportowy…Jeszcze nie wszystko stracone. Dziękuje!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, no to życzę, żeby z tej iskierki, o której Pan pisał rozpaliło się całe ognisko 🙂

  135. Wiola pisze:

    Dzięki Twoim wykładom zdałam poprawkę egzaminu z matmy na I roku studiów:) Uczyłam się tylko z Twoich materiałów i bardzo mi to pomogło. Chciała bym, żeby wszyscy nauczyciele tak podchodzili do sprawy, niebyło by wtedy żadnych poprawek:) Jeszcze raz dzięki:)
    A wszystkim innym polecam z całego serca:)

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki wielkie, gratuluję!

  136. Jacek pisze:

    Witam! Nie zrób błędu i nie rób doktoratu 🙂 jakoś dziwnie wtedy hermetyzuje się język wykładowców i mówią w sposób niezrozumiały. Twój sposób prezentacji przypomina mi nasza ulubioną asystentkę z AE w Krakowie (15 lat temu to już było), która przez 5 pierwszych miunt wykładu tłumaczyła nam co dr chciał nam przekazać przez 1,5 wykładu. Do dzisiaj pamiętam sytuacje z wektorów zależnych i nie zależnych, kiedy dr wyprowadzał długaśne wzory, przyrównywał do zera i nikt nie wiedział o co biega. Pani Beata narysowała cztery kreski ( wektory ) – te pokazła są zależne – a te nie.
    Oglądnałem tylko jeden Twój kurs o granicach ciągów i to na szczęście już tylko hobbistycznie – jako przypomnienie, jezeli pozostałe są tak samo zrozumiałe to gratuluje!

    I jeżeli ktoś czyta te wpisy – tak jak podkreśla prowadzący Pan Krystian – tylko na samodzielnym wykonaniu zadań można nauczyć się matematyki! Ćwiczenie, ćwiczenie i aż do znudzenia ćwiczenie i wszystko staje się proste. – to dobra szkoła, którą odebrałem od matematyczki w liceum (MAt-FIZ), z dnia na dzień zadawała po 10 przykładów, jeżeli ktoś nie rozwiązał, nie było oceny niedostatecznej – to do niczego nie motywowało – tylko liczba zadań na następny dzien rosła, po kilku weekendach spędzonych na rozwiążywaniu 60-70 zadań, nie ryzykowałem i systematycznie rozwiązywałem przykłady z dnia na dzień.

    Pozdrawiam!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, ja też miałem szczęście w średniej do nauczycielki matematyki zostawiającej na każdych zajęciach tonę przykładów do zrobienia 🙂

  137. Kinga pisze:

    Dzięki Tobie zdałam warunek z matematyki a potem już następny semestr poszedł mi bezproblemowo. Dziękuję ślicznie!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Nie ma sprawy, powodzenia i pozdrawiam.

  138. Michał pisze:

    Dziękuje, zdałem wczoraj dzięki lekcją o całkach oznaczonych ćwiczenia z matematyki 2 na Politechnice Opolskiej 😀 Tak dobrze tłumaczone, że wszyscy to ogarniają bez wyjątków.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Super, gratulacje!

  139. Kasia:) pisze:

    dziekuję . wiszę Ci dobrą czekoladę !!! dzięki Tobie zaliczylam matm na polibudzie 😀 dziękujęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Nie ma sprawy, gratuluję!

  140. Piotr pisze:

    Właśnie obejrzałem kurs o transformatach Laplace’a. Świetne podejście do tematu. Pozdrawiam.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, pozdrawiam.

  141. Inzynieria Materialowa pisze:

    Kursy z maty sa poprostu super, cala grupa dziekuje pozdrawiam.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki wielkie, pozdrawiam!

  142. Magda pisze:

    Witam 🙂 Dzięki twoim kursom, nie miałam najmniejszego problemu z matematyką na studiach, ćwiczenia zaliczyłam na 4,5 a egzamin zdałam za pierwszym podejściem!
    Dziękuję bardzo, przekazujesz matematykę z taką pasją , że nie da jej się nie polubić!;)
    Pozdrawiam z Śląska 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, gratulacje!

  143. Karol pisze:

    Bez twoich kursów już dawno wyleciałbym ze studiów. A teraz potrafie wymaksować kolokwia. Serdeczne dzięki i oby tak dalej ! 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, udanego maksowania!

  144. anna pisze:

    Jest Pan świetny;) dzięki Panu zrozumiałam całki;)

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dziękuję, powodzenia z całkami!

  145. Jula pisze:

    Kursy są świetne. Na prawdę pomagają zrozumieć cały materiał 🙂 No i oczywiście wielkie dzięki 😀

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Również dziękuję!

  146. kamiel pisze:

    To taka moja delikatna prywatna sugestia dla dalszej pomyślnej kariery:)

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki za pomoc i sugestię 🙂

  147. kamiel pisze:

    Wszyscy cukrują to teraz trochę krytyki…ma Pan odpowiednią wiedzę bez wątpienia ale wstawki typu “to z gimnazjum,wzór z podstawówki,to pewnie miałeś w liceum” są zbędne,można by było na tym urwać parę minut na każdej lekcji,druga rzecz-niech Pan spróbuje lekcje prowadzić tak jakby miała ich słuchać osoba niewidoma…

    1. Jacek pisze:

      Mi taki sposób narracji pasuje, ale może też mieć jakiś głębszy sens, podobnie jak wszelkiego rodzaju mnemotechniki. Dlaczego łatwiej nauczyć się jakiejś dużej liczby układając historyjkę zamiast wkuć od razu gołe cyfry? Ważne że materiał z kursu wchodzi do głowy bardzo szybko i bez oporów 🙂 Jeżeli jednak chodzi o oszczędność czasu to przydałyby się kompletne rozwiązania zadań zamiast samego wyniku. Łatwiej by było wykryć czy to my zrobiliśmy błąd czy może arkusz rozwiązań go zawierał.

      Marzą mi się takie kursy z fizyki i logiki.

  148. Patrycja pisze:

    Dziękuję za to, co robisz.

  149. Kasia pisze:

    Ten kurs to coś pięknego. Naprawdę świetnie Pan tłumaczy rzeczy, których na wykładzie czy ćwiczeniach zrozumieć nie jestem w stanie. Matematykę polubiłam w liceum, pomimo, że nie jestem specjalnie w tym kierunku uzdolniona – zwyczajnie nie nudzi mnie tak jak przedmioty humanistyczne (dopóki wszystko wychodzi, bo gdy przestaje pozostaje jedynie złość i frustracja), a teraz będąc na Politechnice Łódzkiej z Pana kursami wiele rzeczy staję się na pewno łatwiejszych do zrozumienia. Żałuję tylko, że troszeczkę wcześniej ich nie odnalazłam, bo mogłabym zaoszczędzić sobie chwil, gdy rwałam sobie włosy z głowy garściami próbując ogarnąć sama materiał. Życzę dalszych sukcesów i oczywiście mam nadzieję, że będzie Pan kontynuował e-learning w formie kursów.
    Pozdrawiam!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, świetnie, że lubi Pani matematykę, to bardzo ważne. Złość i frustracja, gdy nie wychodzi – w umiarze oczywiście – to świetnie motywatory do pracy 🙂 Trzeba po prostu gdzieś w środku mieć tą spokojną pewność, że na końcu na pewno wszystko się wyjaśni 🙂

  150. adrian pisze:

    Po prostu genialna robota !!!!!!

  151. Iga pisze:

    Nie wiem, jakbym zaliczyła semestr z matematyki, gdyby mi znajoma nie powiedziała o pana kursach. Co prawda zaliczyłam po wielu bojach, bo (jak okazało się na sam koniec) pani doktor nie uznawała wykresów funkcji przy obliczaniu ekstremów lokalnych i punktów przegięcia.:) Ale najważniejsze, że już wiem, o co w tym chodziło i “jak to ugryźć”:)

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Tak bywa, no ale gratuluję zaliczenia!

  152. Iza pisze:

    Aj szkoda , że wpadlam na pana kurs dopiero przy uczeniu się całek 🙂 U mnie na politechnice mówią , że każdy student , który zaliczył całki robił pana kursy inaczej się poprostu nie da 🙂 Smieszne jest to , że ucząc się z panem co chwile śmiałam się sma do siebie. Szczególnie jak chciałam napisać coś glupiego , a pan mnie uprzedzał mówił “Ale czasem nie napiszcie że… “

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, ale to po prostu ponadczasowa telepatia, nic wielkiego 🙂

  153. Student Politechniki Białostockiej pisze:

    Panie Krystianie, dzięki Tobie, kursom jakie zrobiłeś. Po prostu polubiłem matematykę! Od wielu lat to był mój najmniej lubiany przedmiot. Teraz na studiach po prostu uwielbiam ten przedmiot, z Twoich kursów bardzo dobrze zaliczyłem egzamin i kolokwia. Dzięki Tobie rozumiem wszystko i z uśmiechem na twarzy chodzę do tablicy na ćwiczeniach i rozwiązuje całki, szeregi, funkcje wielu zmiennych. Pozdrawiam z Białegostoku. 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Super, cieszę się, pozdrawiam!

  154. JacekPK pisze:

    Hm… co tu dużo gadać… Zbliża się kolokwium i co trzeba zrobić? Położyć się na łóżku z zeszytem, długopisem i laptopem. Włączyć kurs i jak to się mówi na PK: “Pogadać z Krystianem”. Następnie pójść na uczelnie, napisać kolosa na 4 albo 5 i mieć z głowy!
    Cóż można jeszcze powiedzieć? Krystian na ministra edukacji! 😉

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, ku chwale Ojczyzny, jak to mówią 🙂

  155. StudentBudownictwa! pisze:

    Przez tyle lat edukacji miałem do czynienia z wieloma nauczycielami matematyki ale Ty jestes z nich najlepszy (no moze w podstawówce mogł Tobe dorównac Pan Mieczysław S. który równiez był rewelacyjny! ) pomogłes mi w 100% zrozumiec cały materiał ze studiów!! dzieki i pozdrawiam serdecznie

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki, pozdrawiam!

  156. Marta pisze:

    Kursy są MEEGA! Szkoda, że nie wszyscy wychodzą z założenia że nie trzeba używać super fachowego języka żeby dobrze nauczać. Czy planuje pan jakieś kursy z logiki?

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki! Co do logiki to owszem, mam ją w planach, ale raczej w “bliżej nie określonej przyszłości” 🙂

  157. Gochna pisze:

    mistrzostwo. wszystko czego trzeba w prosty sposób. podziwiam i dzięki bo sama matmy na studiach nie ogarniam

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki!

  158. ola pisze:

    witaj! o Twocich kursach dowiedzialam sie od kolegi z roku studiuje mechatronike na 1 roku.. wiadomo 1 rok przejsciowy trzeba sie w wszysto wdrozyc, dostalam sie tam przypadkiem nigdy przedtem nie przykladalam sie do matematyki a z matury z matmy mialam 40% a u mnie na wydziale matematyka to był dla mnie kosmos odkad zaczelam uczyc sie z Twoimi kursami uwierzylam ze kazdy moze nauczyc sie matematyki teraz wierze w to ze odpowiednie podejscie i dobrze wytlumączony material daje sukces i musze powiedziec, ze jestem teraz po zaliczonych kolokwiach i czekam na ezamin, jestes wielki naprawde dajesz ludziom nadzieje w ich mozliwosci!!

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Gratuluję kolokwium i powodzenia na egzaminie!

  159. Katarzyna pisze:

    Dzieki programowi zdalam egzamin z matmy na sghu co nie jest za latwe. Bardzo polecam wszystkim i zaluje ,ze nie ma takich ze statystyki .

    Pozdrawiam 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Gratuluję egzaminu i uczelni, za statystykę też się zabiorę, ale raczej nie zdążę w tym półroczu…

  160. Malwina pisze:

    aaa zapomniałam dodać… z algebry liniowej na koniec semestru 4.5 :D:D:D:D

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Grautlacje!

  161. Malwina pisze:

    Hej! cieszymy się, że jesteś !!! Tylko proszę, nie znikaj nagle 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Super, też się cieszę, że jestem 🙂 Nie planuję ucieczki, jestem od 2009 (a może nawet 2008, nie pamiętam dokładnie) i wiem jedno – zostaję na dłużej 🙂

  162. Dawid pisze:

    To znowu ja, zamiast normalnych przykładów 🙂 Pani prof dała seme arctg, liczby e itd ale nie było aż tak źle, teraz trzeba tylko napisać całki na 14/20 i zaliczone

  163. Monika pisze:

    Jestem niesamowicie zadowolona z pańskich kursów! Rzeczy, z którymi miałam ogromne problemy, zaledwie po godzinie filmu, kilku przykładach, stały się nieziemsko proste i przyjemne 🙂 Muszę przyznać, że matematyka zaczyna sprawiać mi przyjemność. Życzyłabym sobie takich wykładowców/ćwiczeniowców jak Pan, na swojej uczelni – wtedy nie jeden student miałby łatwiej 🙂
    Dziękuję ślicznie za wszystko, życzę wielu sukcesów i satysfakcji!
    Pozdrawiam gorąco 🙂
    Geolożka z aghu 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Również dziękuję, powodzenia!

  164. Mariusz pisze:

    [quote]
    Któregoś dnia szczęśliwie natchniony postanowiłem przenieść się z moją wiedzą do wirtualnego świata Internetu i założyłem serwis z e-learningowymi Kursami:
    [/quote]
    I chwała Ci za to dobry człowieku! Każde liceum i szkoła wyższa powinna mieć kopie Pana osoby – wiedza, prostota przekazywania teorii i praktyczne podejście do tematu. Gdzie Pan był jak Pana nie było? Czy uczył Pan na jakieś uczelni/liceum? (w sumie za te pieniądze co proponują po 5 latach wyrzeczeń nie zdziwiłbym się jak nigdy Pan nigdzie nie uczył (w budżetówce)).

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Dzięki za dobre słowo, trafił Pan w dziesiątkę, nigdy w życiu nie uczyłem nawet godziny w szkole 🙂 Od samego początku uczyłem tylko na korepetycjach, głównie pewnie dlatego, że bałem się uczyć dzieciaków w klasie 🙂

  165. Dawid pisze:

    Nie bede pisać żadnych pochlebstw, matma to jednak matma, w sobote mam koło i ucze się właśnie z Pana strony, mam nadzieje, że się uda 🙂

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Powodzenia!

  166. Piotrek pisze:

    Nie będę się rozpisywać, ujmę to w kilku słowach. Pan sprawia, że nauka staje się przyjemna. Te kursy są rewelacyjne, gdyż wgłębiamy się w te wszystkie tematy, tłumaczy Pan bardzo elementarnie, w pierszych lekcjach nawet zwraca się Pan do nas jak do debili, ale bardzo dobrze. To jest dla wszyskich, którzy chcą zrozumieć. Bardzo Panu dziękuję.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Nie ma sprawy, dzięki za komentarz!

  167. Anula pisze:

    Bardzo Ci dziękuję, że w tak dostępny i prosty sposób tłumaczysz matematykę.

  168. Kamil pisze:

    Gdyby każdy tak nauczył matematyki , w kraju byśmy mieli dużo więcej naukowców … 🙂

  169. Wojtek pisze:

    świetne kursy kupiłem juz trzy i dzięki nim za każdym razem zaliczyłem koła w pierwszym terminie. Bardzo dziękuje Panu za dotychczasową prace i z niecierpliwością czekam na kurs z całek wielokrotnych.

  170. Mateusz pisze:

    Witam. Kursy, które kupowałem dotychczas okazały się pomocną dłonią na studiach. Już na pierwszym kolokwium z liczb zespolonych, które poszło mi wyśmienicie podjąłem decyzję, że będę kupował kolejne kursy. Kupiłem już wszystkie ponieważ zrealizowaliśmy tematykę, które obejmują kursy z tej strony. Przerabialiśmy również szeregi (w tym Fouriera) – aktualnie równania różniczkowe. Kursy Pana Krystiana nie tylko zmotywowały mnie do nauki matematyki (bo jak tu nie uwierzyć w siebie kiedy wszystkie poprzednie kolokwia zostały zdane na super pozytywne oceny) oraz pokazały mi jak się należy skutecznie uczyć matematyki. Dzięki temu opanowałem szeregi Fouriera (do których jeszcze nie ma kursów ale myślę, że na pewno się pojawią – kwestia czasu) bo wiedziałem już jak to wszystko ugryźć. Sprawdziło się to co Pan Krystian powtarzał w kursach – warto dobrze opanować całki i pochodne bo dobrze opanowany materiał z tego zakresu procentuje na przyszłość. Pozdrawiam Pana Krystiana – duże brawa za profesjonalność

  171. Anka pisze:

    Jestem zachwycona lekkością z jaką przekazuje pan wiedzę z matematyki. Bardzo się cieszę, że dla własnej przyjemności będę mogła poszerzać matematyczne horyzonty we właściwy sposób, tzn. rozumiejąc a nie tylko “wkuwając”. Pozdrawiam i fajnie , że jest pan od dzisiaj moim ulubionym wykładowcą 😉

  172. Maciej pisze:

    Dzięki za to co robisz! Naprawdę jesteś najlepszym nauczycielem matematyki z jakim dotychczas się spotkałem. Właśnie jestem po bardzo udanym semestrze zakończonym świetnym wynikiem z egzaminu, i przez cały ten czas bazowałęm na Twoich kursach. Dzięki Tobie przekonałem się że matematyka może być przyjemna i łatwa. Mam nadzieję, że nadal będziesz pomagał studen\tom bo robisz to kapitalnie!!

    1. Zbigniew pisze:

      Gdyby każdy tak nauczył matematyki , w kraju byśmy mieli dużo więcej naukowców …

    2. PP pisze:

      Przecież to tylko magistrowie.
      Z nauką to mają tyle wspólnego co liczydło z komputerem.

    3. Soko pisze:

      Chyba źle zrozumiałeś przekaz kolegi wyżej, ułamku 🙂