fbpx

Black Weekend + Cyber Monday! Wszystkie produkty -30%

blog

Nowy rok akademicki, życzenia i kod promocyjny

Krystian Karczyński

Założyciel i szef serwisu eTrapez.

Magister matematyki Politechniki Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.

Mieszka w Szczecinie. Lubi spacery po lesie, plażowanie i kajaki.


W nowym roku akademickim wszystkim czytelnikom mojego bloga życzę samych sukcesów i dużo energii do pracy 🙂

Wśród nas krąży i jest bardzo popularna teoria o genetycznym, bądź “naturalnym” przysposobieniu ludzi do nauki matematyki. Zgodnie z tą teorią, są oni podzieleni przez Los, Naturę, Stwórcę, Geny (to nie ma w tym przypadku znaczenia) na dwie grupy. Niektórym matma przychodzi łatwiej, bo mają tzw. “umysły ścisłe”, a niektórym bardzo ciężko, bo są to – przepraszam za wyrażenie – “humaniści”. Jeśli ktoś nie ma “umysłu ścisłego” to choćby nie wiadomo jak się starał – to nic nie zrozumie i na odwrót – “umysł ścisły” pojmuje wszystkie twierdzenia z dziecinną łatwością.

Noooo… Ja jakoś nie jestem przekonany. Jeżeli w nauce matematyki czynnik wrodzonego talentu odgrywa rolę, to moim zdaniem jest ona znacznie, znacznie przeceniana.

Uczeń pracowity, który rozbroił dużo, dużo zadań prędzej czy później wyprzedzi zdolnego z pozoru lenia. Oczywiści każdy gołym okiem widzi zjawisko, że w grupie studentów kilka łapie wszystko na wykładzie (i od razu), a większość tylko przepisuje (w najlepszym razie). Jak dla mnie jednak przyczyną nie jest to, że te matematyczne orły mają jakąś inną budowę mózgu, ale ich historia życiowa – może na przykład mieli ostrą, wymagającą nauczycielkę w gimnazjum i swoje ziarno pracy nad matematyką zasiali właśnie wtedy, a teraz tylko zbierają plony 🙂

Czy to nie wspaniała, pełna nadziei i optymizmu nowina dla zaczynających matematykę na studiach? Nieważne skąd przychodzisz i co tam masz w genach – pracuj, pracuj, pracuj a wszystko się uda. 🙂

Jeśli masz zaległości, może będziesz musiał pracować dwa, trzy razy więcej od innych – ale zaliczysz!

Nic dziwnego, że Napoleon na symbol Cesarstwa wybrał pszczołę – symbol gospodarności i pracowitości.

Kod promocyjny

Specjalnie dla czytelników mojego Bloga na dobry początek nowego roku akademickiego udzielam rabatu 10% na zakup dowolnych moich Kursów na stronie https://etrapez.pl/kursy (rabat nie obejmuje kosztów wysyłki płyt CD/DVD).

Wystarczy, że do końca października wpiszecie kod promocyjny:

BLOGETRAPEZ

…na stronie z formularzem zamówienia.

Do roboty i powodzenia, matematyczne pszczółki 🙂

Jedna z wielu opinii o naszych Kursach...

Nigdy nie byłem dobry z matmy a wybrałem się na studia inżynierskie, teraz zaczynam wszystko rozumieć. Jednak nauczyciel ma znaczenie!

Paweł

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Adres email nie będzie dostępny publicznie. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Dane osobowe zawarte w komentarzu i podpisie traktujemy zgodnie z naszą polityką prywatności.

  1. siemien pisze:

    Zgadzam się w 100%, to tylko kwestia pracy i wiary w samego siebie, bo wszystko tak naprawdę zależy od nas samych

    Pozdrawiam serdecznie!