DODAJ SOBIE SKRZYDEŁ NA SESJI - ZGARNIJ DWUPAK REDBULLA!
Razem z każdym zakupem Kursów studenckich otrzymujesz kod na odbiór darmowych Red Bulli.

blog

Nowy rok akademicki, życzenia i kod promocyjny

Krystian Karczyński

W nowym roku akademickim wszystkim czytelnikom mojego bloga życzę samych sukcesów i dużo energii do pracy 🙂

Wśród nas krąży i jest bardzo popularna teoria o genetycznym, bądź „naturalnym” przysposobieniu ludzi do nauki matematyki. Zgodnie z tą teorią, są oni podzieleni przez Los, Naturę, Stwórcę, Geny (to nie ma w tym przypadku znaczenia) na dwie grupy. Niektórym matma przychodzi łatwiej, bo mają tzw. „umysły ścisłe”, a niektórym bardzo ciężko, bo są to – przepraszam za wyrażenie – „humaniści”. Jeśli ktoś nie ma „umysłu ścisłego” to choćby nie wiadomo jak się starał – to nic nie zrozumie i na odwrót – „umysł ścisły” pojmuje wszystkie twierdzenia z dziecinną łatwością.

Noooo… Ja jakoś nie jestem przekonany. Jeżeli w nauce matematyki czynnik wrodzonego talentu odgrywa rolę, to moim zdaniem jest ona znacznie, znacznie przeceniana.

Uczeń pracowity, który rozbroił dużo, dużo zadań prędzej czy później wyprzedzi zdolnego z pozoru lenia. Oczywiści każdy gołym okiem widzi zjawisko, że w grupie studentów kilka łapie wszystko na wykładzie (i od razu), a większość tylko przepisuje (w najlepszym razie). Jak dla mnie jednak przyczyną nie jest to, że te matematyczne orły mają jakąś inną budowę mózgu, ale ich historia życiowa – może na przykład mieli ostrą, wymagającą nauczycielkę w gimnazjum i swoje ziarno pracy nad matematyką zasiali właśnie wtedy, a teraz tylko zbierają plony 🙂

Czy to nie wspaniała, pełna nadziei i optymizmu nowina dla zaczynających matematykę na studiach? Nieważne skąd przychodzisz i co tam masz w genach – pracuj, pracuj, pracuj a wszystko się uda. 🙂

Jeśli masz zaległości, może będziesz musiał pracować dwa, trzy razy więcej od innych – ale zaliczysz!

Nic dziwnego, że Napoleon na symbol Cesarstwa wybrał pszczołę – symbol gospodarności i pracowitości.

Kod promocyjny

Specjalnie dla czytelników mojego Bloga na dobry początek nowego roku akademickiego udzielam rabatu 10% na zakup dowolnych moich Kursów na stronie https://etrapez.pl/kursy (rabat nie obejmuje kosztów wysyłki płyt CD/DVD).

Wystarczy, że do końca października wpiszecie kod promocyjny:

BLOGETRAPEZ

…na stronie z formularzem zamówienia.

Do roboty i powodzenia, matematyczne pszczółki 🙂

Jedna z wielu opinii o naszych Kursach...

Wszystkie poruszone zagadnienia zostały BARDZO przejrzyście wytłumaczone. Myślę, że dla znacznej większości studentów kurs powinien być wystarczający. (Dla tych, dla których te 7 lekcji nie wyczerpie tematu, na pewno kurs będzie dobrą bazą do dalszej nauki). Polecam!

Wojciech Trojak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. siemien pisze:

    Zgadzam się w 100%, to tylko kwestia pracy i wiary w samego siebie, bo wszystko tak naprawdę zależy od nas samych

    Pozdrawiam serdecznie!