blog

Logika już dostępna na Akademii eTrapez

Krystian Karczyński

Pudełko Kurs Matematyki DyskretnejDzisiaj skończyłem pracę nad drugą częścią mojego nowego Kursu Matematyki Dyskretnej, poświęconą logice:

Część II Kursu Matematyki Dyskretnej – Logika

Całość zawarłem w 5 Lekcjach, od podstawowych spójników i tabelek logicznych, przez tautologię, a kończąc na schematach wnioskowania.

Materiały video mają prawie 6 godzin, jak zawsze setki przykładów w zadaniach domowych, a także potrzebne wzory.

Pierwsza Lekcja z tej części (czyli Lekcja 8 z całego Kursu) jest już dostępna za darmo, wystarczy zarejestrować swoje konto na Akademii eTrapez:

Lekcja 8 – Wprowadzenie do logiki

Tutaj załączam jeszcze fragment, dotyczący tworzenia tabelek logicznych:

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich!

P.S.

Ruszam teraz z relacjami, ale tą część skończę na pewno dopiero w 2015. Może w grudniu uda się jeszcze udostępnić na Akademii jedną, czy dwie Lekcje.

Przypominam, że Kurs Matematyki Dyskretnej nie jest i w ogóle nie będzie w sprzedaży na „starych” zasadach, zamiast tego kolejne Lekcje dodaję do Akademii eTrapez na bieżąco. Więcej informacji o abonencie Akademii znajdziecie tutaj:

Abonament Akademii eTrapez

Kiedy skończę z całością? Jak to było do przewidzenia, mam spore opóźnienie i termin „zima 2014/2015” jest już nierealny. W 2015 roku, jeśli wszystko się uda, tyle mogę na dzisiaj powiedzieć.

Jedna z wielu opinii o naszych Kursach...

Wszystkie poruszone zagadnienia zostały BARDZO przejrzyście wytłumaczone. Myślę, że dla znacznej większości studentów kurs powinien być wystarczający. (Dla tych, dla których te 7 lekcji nie wyczerpie tematu, na pewno kurs będzie dobrą bazą do dalszej nauki). Polecam!

Wojciech Trojak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Adres email nie będzie dostępny publicznie. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Dane osobowe zawarte w komentarzu i podpisie traktujemy zgodnie z naszą polityką prywatności.

  1. Mariusz pisze:

    Przyznam kurs godny polecenia. Widać, że autor, który go stworzył ma dużą wiedzę z tej tematyki.