fbpx
blog

Naprawdę Dobra Matematyka – “Nowe Ślady Pitagorasa”

Krystian Karczyński

Założyciel i szef serwisu eTrapez.

Magister matematyki Politechniki Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca pierwszych Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.

Mieszka w Szczecinie. Lubi spacery po lesie, plażowanie i kajaki.


Na Youtubie znaleźć można doskonałe filmiki pana Bogdana Misia (więcej o autorze tutaj ). Mają formę krótkich i treściwych pogadanek, często o naprawdę ambitnej tematyce, a często lżejszych.

Pan Bogdan (sam oczywiście matematyk) z niezwykłą przystępnością i prostotą omawia wiele bardzo złożonych zagadnień także z nowoczesnej matematyki i ostatnich w niej przełomów. Ma niesłychaną wiedzę i jest – jak słychać już po kilkunastu sekundach – urodzonym gawędziarzem. W sensie pozytywnym, to znaczy po prostu nie nudzi.

Jeśli skusicie się na obejrzenie choć kilku filmików, zwróćcie proszę uwagę na swobodę i lekkość opowiadania połączoną z wielką ścisłością i jednoznacznością wypowiedzi. Po tym poznajemy prawdziwych, rasowych matematyków i jestem pewien, że przez studia spotkaliście już, albo spotkacie, kilku profesorów “tego typu” 🙂

Mocno zachęcam każdego studenta, któremu matematyka leży jakoś na sercu do zapoznania się z tym cyklem filmików (na Youtubie jest ich zdaje się 73). Bez wątpienia wpłyną one dobrze na coś takiego – trochę nieuchwytnego – jak “kultura matematyczna”.

Dowiecie się z nich wiele o tym:

  • jak wygląda praca matematyka
  • co teraz w światowej matematyce jest “na topie”
  • nazwisk i anegdotek wielkich matematyków (niektórych z nich p. Miś poznał osobiście, a nawet ma ich wpisy w indeksie)
  • o zagadkach, paradoksach matematycznych

No i na końcu, oczywiście, p. Bogdan fenomenalnie tłumaczy kilka zagadnień związanych bezpośrednio z Waszymi tematami na studiach (liczby zespolone, wektory). Na przykład (liczby zespolone):

Więcej filmików znajdziecie wpisując w wyszukiwarkę Youtube “Nowe ślady Pitagorasa” (jest to również tytuł książki p. Bogdana):

Nowe ślady Pitagorasa Bogdan Miś

Polecam!

Bestsellery

Kurs Statystyka

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Kurs Całki Nieoznaczone

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Kurs Ekonometria

Studia / Autor: mgr Joanna Grochowska

39,00 

Kurs Mechanika - Statyka

Studia / Autor: mgr inż. Adam Kasprzak

39,00 

Zobacz wszystkie Kursy eTrapez

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Administratorem danych osobowych podanych w tym formularzu jest eTrapez Usługi Edukacyjne E-Learning Krystian Karczyński. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce Prywatności.


  1. Tomek pisze:

    Wynik niewazny, gdybym poswiecil 2 razy tyle czasu tzn 2 tygodnie od wlasciwie zera to pewnie byloby 5 niecaly tydzien i egzamin z am zaliczony 😀

  2. Bogdan Miś pisze:

    Dziękuję za te miłe słowa. Postaram się ten cykl kontynuować.