blog

Mnożenie wektorowe – fragment Kursu Geometrii Analitycznej (VIDEO)

Krystian Karczyński

Założyciel i szef serwisu eTrapez.

Magister matematyki Politechniki Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca pierwszych Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.

Mieszka w Szczecinie. Lubi spacery po lesie, plażowanie i kajaki.


Zapraszam do obejrzenia filmiku o tym, jak pomnożyć przez siebie dwa wektory i do tego zrobić to wektorowo. Filmik jest wyciętym kawałkiem mojego całego Kursu Geometrii Analitycznej.

Jak widać na filmiku wyżej jest to czynność prosta i jakoś tak niepotrzebnie czasami komplikowana.

Udanych bojów z wektorami, jeśli macie je jeszcze na II semestrze!

Bestsellery

Kurs Macierze

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

49,00 

Kurs Pochodne i Badanie Przebiegu Zmienności Funkcji

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

49,00 

Kurs Ekonometria

Studia / Autor: mgr Joanna Grochowska

49,00 

Kurs Granice

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

49,00 

Zobacz wszystkie Kursy eTrapez

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Administratorem danych osobowych podanych w tym formularzu jest eTrapez Usługi Edukacyjne E-Learning Krystian Karczyński. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce Prywatności.



  1. Adam pisze:

    Czy w zadaniu 3 ILOCZYN MIESZANY nie ma przypadkiem błędu w liczeniu pola równoległoboku przy mnożeniu wektorów a i b ?

  2. Dominika pisze:

    W kursie o geometrii analitycznej, lekcja 1 “wektory bez układu”, podtemat o iloczynie wektorowym, zadanie 8, wydaje mi się, że ma Pan błąd bo policzył Pan długość podstawy trójkąta AB skalarnie, nie pierwiastkując jej, zamiast 20, powinno wyjść 2 pierwiastki z 5. Proszę to sprawdzić, a jeżeli Pan ma poprawnie to wytłumaczyć mi dlaczego wartości tej nie pierwiastkujemy…

  3. Matt pisze:

    Nie wiem, może się mylę, ale w Geometrii analitycznej w lekcji Proste w 4 zadaniu w pdf są błędy, robię je wg lekcji, a wyniki są inne niż podane rozwiązanie.

    1. Krystian Karczyński pisze:

      Witam, niech Pan może zapoda konkretnie przykład. Sprawdziłem aktualną wersję Kursu i wyniki są w porządku, może we wcześniejszych były jakieś błędy?

  4. Adrian pisze:

    Napisać równanie płaszczyzny przechodzącej przez punkt M(2,-3,1) i prostą k o równaniu : x= 1 + 5t
    y= -3 – 2t
    z = 2t
    Bardzo proszę o pomoc