fbpx
blog

Rysowanie paraboloidy (dla początkujących) – (VIDEO)

Krystian Karczyński

Założyciel i szef serwisu eTrapez.

Magister matematyki Politechniki Poznańskiej. Korepetytor matematyki z wieloletnim stażem. Twórca pierwszych Kursów eTrapez, które zdobyły ogromną popularność wśród studentów w całej Polsce.

Mieszka w Szczecinie. Lubi spacery po lesie, plażowanie i kajaki.


Cześć,

31 maja we wtorek powinien ukazać się mój nowy Kurs Całek Wielokrotnych. Nie wiem, czy się zgodzisz, ale dla mnie najtrudniejszą rzeczą w całkach podwójnych – a już na pewno na początku – jest rysowanie wykresów w 3D. Konieczność ta zachodzi niestety szybciutko – już przy okazji liczenia objętości całką podwójną.

W tym filmiku (jest to fragment Kursu) pokażę Ci, jak – po prostu – ja to robię:

…prosto? Trudno? Długo? Masz jakieś swoje patenty? Podziel się z nimi w komentarzu pod postem 🙂

Bestsellery

Kurs Mechanika - Statyka

Studia / Autor: mgr inż. Adam Kasprzak

39,00 

Kurs Statystyka

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Kurs Równania Różniczkowe

Studia / Autor: mgr Krystian Karczyński

39,00 

Kurs Ekonometria

Studia / Autor: mgr Joanna Grochowska

39,00 

Zobacz wszystkie Kursy eTrapez

Szukasz korepetycji z matematyki na poziomie studiów lub szkoły średniej? A może potrzebujesz kursu, który przygotuje Cię do matury?

Jesteśmy ekipą eTrapez. Uczymy matematyki w sposób jasny, prosty i bardzo dokładny - trafimy nawet do najbardziej opornego na wiedzę.

Stworzyliśmy tłumaczone zrozumiałym językiem Kursy video do pobrania na komputer, tablet czy telefon. Włączasz nagranie, oglądasz i słuchasz, jak na korepetycjach. O dowolnej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz będzie dostępny publicznie na naszej stronie razem z powyższym podpisem. Komentarz możesz zmienić, lub usunąć w każdej chwili. Administratorem danych osobowych podanych w tym formularzu jest eTrapez Usługi Edukacyjne E-Learning Krystian Karczyński. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce Prywatności.


 1. ryszard pisze:

  sposób   fajny   ale   trzeba    chyba   pominąć    x+przesunięcie  i  y+przesunięcie  ,   w  tym  przykładzie   przesunięcie  to (00). 

 2. Karol Bąk pisze:

  Właśnie będziemy to przerabiali na studiach więc będę musiał nabyć ten program

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Dzięki, polecam.

 3. Mateusz pisze:

  Mam problem z specyficznym przykładem z Pana kursu, który jest w zadaniu domowym na lekcji 1 tego kursu. Chodzi o przyklad “d” zadania 2 (zadanie domowe). Otóż w trakcie liczenia wyszła mi calka z (1/y*cosy^3)dy i wpisując ten przykla w Wolfram otrzymuje wynik Ci(x^3)/3. Moje pytanie jest nastepujace co oznacza taki zapis “Ci” i pokrewne mu i jak je zastosowac w praktyce oraz czy jest inna metoda policzenia tej calki aby “Ci” nie wyszlo.

 4. Krystian Karczyński pisze:

  Kochani, przepraszam, że dopiero wieczorem wrzucam ten Kurs, rozumiem, że Wam się spieszy i rozumiem dlaczego. Starałem się.
  Rano niby już miałem wszystko prawie gotowe, no ale wiecie jak jest…

 5. Wojtek pisze:

  jednak lipa, chyba dzisiaj jednak nie będzie ale miejmy nadzieje że jutro się ukaże

 6. Student pisze:

  Czekamy z niecierpliwością 🙂

 7. Wojtek pisze:

  też czekam cały dzień bo sesja za pasem a nauki mnustwo mam nadzieje że będzie dzisiaj 🙂

 8. Dominika pisze:

  uda się z tym kursem dzisiaj ? 😉

 9. Edyta pisze:

  Witam kupowałam już u Pana kilka kursów które okazały sie strzałem w dziesiątke mało tego że nauczyłam sie matmy to dodatkowo chętnie do nich wracałam i często się śmiałam z pewnych tekstów… 😉
  Chciałabym się zapytać czy będzie można na dniach kupic kurs z calek wielokrotnych?
  Pozdrawiam

 10. Faun pisze:

  Czy zna Pan może jakiś dobry program rysujący wykresy w 3d? Bo testowałem parę, ale nie mogę znaleźć żadnego godnego uwagi

  1. Krystian Karczyński pisze:

   Jak tylko uporam się z Kursem, napiszę na blogu posta z linkiem do programu, w którym robiłem tę paraboloidę. 3D Grapher się nazywa.