Nowy rok akademicki, życzenia i kod promocyjny

W nowym roku akademickim wszystkim czytelnikom mojego bloga życzę samych sukcesów i dużo energii do pracy 🙂

Wśród nas krąży i jest bardzo popularna teoria o genetycznym, bądź „naturalnym” przysposobieniu ludzi do nauki matematyki. Zgodnie z tą teorią, są oni podzieleni przez Los, Naturę, Stwórcę, Geny (to nie ma w tym przypadku znaczenia) na dwie grupy. Niektórym matma przychodzi łatwiej, bo mają tzw. „umysły ścisłe”, a niektórym bardzo ciężko, bo są to – przepraszam za wyrażenie – „humaniści”. Jeśli ktoś nie ma „umysłu ścisłego” to choćby nie wiadomo jak się starał – to nic nie zrozumie i na odwrót – „umysł ścisły” pojmuje wszystkie twierdzenia z dziecinną łatwością.

Noooo… Ja jakoś nie jestem przekonany. Jeżeli w nauce matematyki czynnik wrodzonego talentu odgrywa rolę, to moim zdaniem jest ona znacznie, znacznie przeceniana.

Uczeń pracowity, który rozbroił dużo, dużo zadań prędzej czy później wyprzedzi zdolnego z pozoru lenia. Oczywiści każdy gołym okiem widzi zjawisko, że w grupie studentów kilka łapie wszystko na wykładzie (i od razu), a większość tylko przepisuje (w najlepszym razie). Jak dla mnie jednak przyczyną nie jest to, że te matematyczne orły mają jakąś inną budowę mózgu, ale ich historia życiowa – może na przykład mieli ostrą, wymagającą nauczycielkę w gimnazjum i swoje ziarno pracy nad matematyką zasiali właśnie wtedy, a teraz tylko zbierają plony 🙂

Czy to nie wspaniała, pełna nadziei i optymizmu nowina dla zaczynających matematykę na studiach? Nieważne skąd przychodzisz i co tam masz w genach – pracuj, pracuj, pracuj a wszystko się uda. 🙂

Jeśli masz zaległości, może będziesz musiał pracować dwa, trzy razy więcej od innych – ale zaliczysz!

Nic dziwnego, że Napoleon na symbol Cesarstwa wybrał pszczołę – symbol gospodarności i pracowitości.

Kod promocyjny

Specjalnie dla czytelników mojego Bloga na dobry początek nowego roku akademickiego udzielam rabatu 10% na zakup dowolnych moich Kursów na stronie http://www.etrapez.pl/kursy (rabat nie obejmuje kosztów wysyłki płyt CD/DVD).

Wystarczy, że do końca października wpiszecie kod promocyjny:

BLOGETRAPEZ

…na stronie z formularzem zamówienia.

Do roboty i powodzenia, matematyczne pszczółki 🙂

Paczka wszystkich Kursów eTrapez

139 zł

Zobacz więcej